[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

To pewnie zależy od długości przewodu na kompensacji. U mnie był z pół metra. Spadki tam były maks 2 stopnie. A po przełożeniu dochodzą do 10. Dlatego mimo wszystko dawałbym w miejscu gdzie będzie większy przepływ. Bo jak jest kompensacja to spadki w całym układzie będą identyczne.
Awatar użytkownika
jarkacz124
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:06
Model Lexusa: IS200 99'
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: jarkacz124 »

a ja mam pytanie z innej beczki. Co się dzieje jak nie zdejmie sie kolektora do wiercenia ? u nas jest chyba plastikowy więc wióry nie powinny nic zrobić w silniku jeżeli wpadną. Kiedyś znajomy też mówił, że wiertło można w czymś namoczyć lepkim i wiórki osadzą się na wiertle. Jakie macie zdanie na ten temat?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Raz ze nie wykonasz otworów w dobrym miejscu. Dwa źr wióry zawsze wpadną, a namoczyć to sobie można...
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: kupiec1985 »

takie że nie ma możliwości poprawnego nawiercenia wszystkich wkrętek pod odpowiednim kontem jak najbliżej , plastikowy czy nie ale sama świadomość tego ze coś wpadło pozostawia niesmak , nie ściągają tylko partacze albo ludzie robiący na odpierdol , kuźwa przecież to nie jest dużo roboty
Ogorasny
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2016, o 00:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Ogorasny »

Witam Forumowiczów :D

Jestem szczęśliwym posiadaczem IS200 99r. i przymierzam się do założenia gazu. Rozmawiałem z kolegą, który zajmuje się zakładaniem gazu w firmie i założy mi Instalacje Stag'a 300isa i proponuje do tego reduktor Zavoli Zeta N, listwa VALTEK 3 ( Cały zestaw http://allegro.pl/sekwencja-stag-300-6- ... 01594.html ) i butla zamiast koła zapasowego. Czytałem wcześniejsze posty i widziałem zestawienia do tej instalki z reduktorem KME Silver, wtryskami czerwonymi HANA i dodatkowo filtr fazy lotnej z odstojnikiem i faro. Gdy powiedziałem o tym koledze, to stwierdził, że zbędne rzeczy i niepotrzebne koszty. Jak Wy uważacie ? Z góry dzięki za odpowiedzi.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

To co Ci proponuje kolega to najtańsze graty. Precyzja i kultura pracy valtekow jest porównywalna do ekektrozaworow. Ten zestaw polecany na forum jest ok. Na Twoim miejscu podziekowalbym koledze i szukał gdzie indziej. Nawet jeśli założy to co chcesz to z jego podejścia wynika, że nie zwraca uwagi na szczegóły.
Ogorasny
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2016, o 00:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Ogorasny »

Dzięki za odpowiedź Owczar. Też mam trochę takie wrażenie, że mu jakoś bardzo nie zależy i powiedział mi, że on ten zestaw do każdego auta montuje i wszystko jest cacy. Ale jak gazował Mercedesa 5.0L 500km, to myślę, że raczej na pewno takich gratów nie pakował.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: carinus »

Ogorasny pisze:Dzięki za odpowiedź Owczar. Też mam trochę takie wrażenie, że mu jakoś bardzo nie zależy i powiedział mi, że on ten zestaw do każdego auta montuje i wszystko jest cacy. Ale jak gazował Mercedesa 5.0L 500km, to myślę, że raczej na pewno takich gratów nie pakował.
Lepiej się z takim "kolegą" już nie kumpluj,bo to tylko wyjdzie na Twoją niekorzyść.Skoro twierdzi że zakładając takie graty wszystko zawsze gra,to albo kłamie,albo się zwyczajnie nie zna.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

Valteki..
eVo
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 wrz 2016, o 10:58
Model Lexusa: Poszukiwany IS200
Skąd:: Śląsk
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: eVo »

Dobra Panowie, w takim razie, jaka najlepsza opcja do 2.0 R6? Prawdopodobnie będę montował w AutoMix Skrzyszów...
Planuję zakup Lexusa IS200 najlepiej egzemplarz poliftowy. Za wszystkie podpowiedzi i rady serdecznie dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości