[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarkacz124
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2016, o 14:06
Model Lexusa: IS200 99'
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: jarkacz124 »

Jeszcze jedno pytanko, gazownik wspomniał coś o podłączeniu pod OBD tego Staga tylko ze to bedzie droższe o jakieś 2-3 stówki. Sam powiedział, że jak chce robić to może ale, że to zbędny bajer bo mapy niby te same a jest tylko jedna wada ze więcej się płaci a korzyści w zasadzie żadnych. Prawda to ? Słyszał ktoś o czymś takim ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Prawde mówi. Nie podłączaj tego pod OBD. Jak wystroi po AFR to będzie ok. OBD to zbędny dodatek. Ew tylko do wstępnego strojenia, ale równie dobrze zadziała ISA, bo bazuje na czasach wtrysków, a OBD na korektach.
kmd89
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:59
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: kmd89 »

kmd89 pisze:Cześć,

Proszę o opinię na zestaw:
Lexus is 200, 155km, sportcross
butla w koło- jaka wejdzie taką ma dać
Sterownik KME NEVO
Reduktor KME Silver
Wtryski Baracuda
Wlew jak w PB
Lubryfikacja

Cena ok. 3000zł. Można brać?

Witam,

mam świeżo założoną instalacje.
KME Gold 8mm, KME Nevo+ i wtryski barakuda.

Mam dwa pytania:
- Wskazówka od poziomu paliwa dale leci w dół, trzeba kupić jakiś emulator żeby auto nie myślało że jedzie cały czas na benzynie? Najechałem dopiero ~ 260km ( 30l gazu zatankowałem wczoraj wieczorem ) auto z gazem odebrałem w piątek. Wskazówka sama skoczyła do połowy a dochodziła do rezerwy stopniowo schodząc w dół przez weekend.
- nie znam się za bardzo na odgłosach instalacji gazowej, wiem że wtryski powinny cykać i czasem je słychać, natomiast jest jeszcze inny niepokojący dźwięk przy lekkim dodawaniu gazu, jakby buczenie od pracującego wspomagania w starych samochodach ? po dodawaniu lekko gazu pojawia się, później znika po zdjęciu nogi z gazu, wszystko przy wolnej jeździe, biegi 1 i 2. Później dźwięk znika.

Zdjęcie pod maską:
https://zapodaj.net/050706baffad2.jpg.html
Ostatnio zmieniony 22 sie 2016, o 13:04 przez kmd89, łącznie zmieniany 2 razy.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Tak, konieczny jest emulator, choć szczerze mówiąc mi nie przeskzadza ta wskazówka. Podnosi się i opada.

Jesli chodzi o buczenie to pochodzi ono zapewne z reduktora. Czytałem o tym problemie, ale sam się z nim nie spotkałem. Podobno GOLD lubi buczeć jak ma problemy z zasilaniem w fazę ciekłą. Sprawę wyjaśnią spadki napięcia przy max bucie. Na tym reduktorze powinny być znikome. jeśli jest inaczej to możliwe, że instalator gdzieś za mocno zagiął miedź i stąd problem.
kmd89
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:59
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: kmd89 »

owczar pisze:Tak, konieczny jest emulator, choć szczerze mówiąc mi nie przeskzadza ta wskazówka. Podnosi się i opada.
można kupić na allegro? Podeślesz link?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Awatar użytkownika
Olek AP
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2016, o 22:10
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Olek AP »

Wsadź ucho pod maskę do reduktora i niech Ci ktoś przygazuje - będzie słychać ewidentnie, że to od reduktora.

U mnie było podobnie niestety viewtopic.php?f=144&t=6392&start=90

Powinien być praktycznie niesłyszalny w kabinie - jeśli go słychać to faktycznie albo jest coś nie tak na zasilaniu jak już koledzy wytypowali albo niestety ten reduktor tak ma.. trochę o tym pisali na sieci
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

Montaż wtrysków to dramat! Jak tak na szybko montowane wtryski to założę się, że miedź jest gdzieś zagięta i stąd buczenie.
Skróć wężyk podciśnienia do kolektora - może pomóc w buczeniu przy przygazówkach - będzie mniejsze opóźnienie.
Daj jakiś gumowy silentblock pod reduktor - też pomoże w wyciszeniu bo wątpie żeby gazownikowi chciało sie miedź poprawiać.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: owczar »

Nie zwróciłem uwagi na zdjęcie. Generalnie wrzutka pod maskę - szybki montaż. Brak kompensacji między listwami. Jedna zasilana przewodem prawie metr, leżącym sobie w komorze, a druga pół metrowym. Wtryskiwacze sobie leżą, filtry fazy lotnej bez separatora frakcji stałych... Te wężyki maskrycznie długie. Idę o zakład, że kolektor nie był zdejmowany do wiercenia.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: gmiter »

Dodatkowo ciśnienie LPG mierzone na jednej listwie - na drugiej zawory niech się palą... Napisz gdzie zakładałeś . Czujnik ciśnienia dobrze gdyby był między listwami w dołożonej kompensacji.
Kiedyś
owczar
napisałeś mi abym dał czujnik temp gazu prze listwą zamiast w kompensacji gdzie czujnik cisnienia - porównałem i skoki temperatury są podczas jazdy w tych obu miejscach identyczne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości