[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rzeznix »

Nie chodzi o części tylko raczej o karoserie pojazdu. Zmieniając część ma się już na długo spokój, a blachę niby zrobisz i nigdy nie wiadomo co wyjdzie za jakiś czas :(

Tak, lpginstalacje. Generalnie bym się zdecydował tylko trzeba by ogarnąć co z tą blachą i czy jest sens... Tylko tyle. Części mechaniczne - w 18 letnim zawsze będzie coś do zrobienia :P

P.S. OT. Gdyby ktoś znał lakiernika nie robiącego fuszerki w Poznaniu to jestem zainteresowany kontaktem :wink:
Dej mu na zimnym!
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rzeznix »

Panowie - jaka największa butla wejdzie, żeby nic nie ciąć i żeby podłoga się nie podniosła - uwzględniając poziomowanie? Byłem na przymiarce i niby 55l powinno wejść, ale znajomy twierdzi, że ma 50l i większa butla podniosłaby już podłogę 4cm!?
Dej mu na zimnym!
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klinikalpg.pl »

1/ Miarka w łapkę i będziesz wiedział
https://www.phjacus.pl/ - spory katalog zbiorników
2/ Galerie, fora... i inne relacje użyszkodników.

Wg mnie wejdzie 55 (630/225) ale nie znajdę już zdjęć jak wyglądała podłoga....
R4c0on
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 sty 2017, o 14:47
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: R4c0on »

To który zakład montujący LPG w Poznaniu byście polecali? Auto to is200 z 2002. Myślałem nad wspomnianym już tutaj Hangarem, czy odradzacie? Co sądzicie o ich przykładowych ofertach i czy te bajery wymienione w nawiasie to coś za co warto dopłacić?

3.Sterownik STAG 300 6 Q-MAX basic (z możliwością dotrysku benzyny)
◦wtryskiwacze pojedyncze AC W03 (żywotność około 150-200 tys. km.)
◦reduktor AC R01 BFC (250KM)
◦cena: 3600 zł

4.Sterownik STAG 300 6 Q-MAX plus (z autoadaptacją OBD, możliwością dotrysku BP, czujnikiem zmierzchowym w centralce oraz możliwością łączenia się ze smartfonem)
◦wtryskiwacze AC W01 (żywotność około 100-150 tys. km.)
◦reduktor AC R01 BFC (250KM)
◦cena: 3600 zł

Może ktoś jest w stanie wypowiedzieć się o tym zakładzie ze Śremu: https://www.facebook.com/autogazpsarskie/?

Dzięki za porady
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: klinikalpg.pl »

W jednakowej cenie bierzemy lepsze wtryskiwacze czyli ACW02/03.
ACW01 to bardziej Valtek.
I nie chodzi o trwałość, a bardziej o precyzję działania.

Z okolic Poznania rozważyłbym poważnie
https://lpginstalacje.pl/
kryptonim "azydek" na lpg-forum.pl, możesz obejrzeć w dziale galeria jak montuje.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rzeznix »

Właśnie u azydka (Pana Piotra) zostawiam Lexa na montaż 7 maja. Byłem na rozmowie, przymiarkach itd... wydaje się być bardzo ogarnięty, więc liczę, że będzie spoko.

P.s. ja się uparłem na Barracudy. Miałem AC w02 w Preludzie i najcichsze to one nie były...
Dej mu na zimnym!
R4c0on
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 sty 2017, o 14:47
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: R4c0on »

@Rzeznix
Napisałem do azydka maila z prośbą o stworzenie oferty. W odpowiedzi dostałem informację, że po majówce mają umówionego ISa (pewnie o Tobie mowa) i zachęcają do kontaktu telefonicznego po więcej informacji. Problem w tym, że jestem kompletnie zielony w kwestii LPG, więc wolałem mieć odpowiedź mailową, żeby sobie na spokojnie posprawdzać konfigurację.
Jakie komponenty zakładają u Ciebie i za jaką cenę? Czy ktoś inny mógłby się wypowiedzieć na temat tego zestawu? Niestety te nazwy i oznaczenia niewiele mi mówią :d
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rzeznix »

Mysle, że ze względu na renomę tego zakładu nikt Ci tam lipy nie zrobi ani nie założy, więc nie martwił bym się na Twoim miejscu o dobór komponentów.

Barracuda i AC w02 to wtryskiwacze. Ja się uparłem na barracudy, bo podobno są mega ciche. AC w02 miałem w poprzednim aucie (prelude 2.2 200km) i tam je było słychać na wolnych obrotach i w kabinie i na zewnątrz, a po podniesieniu maski to już w ogóle. W Lexie silnik jest cichszy troche, więc w ogóle byłaby lipa.
Dej mu na zimnym!
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Yarecki »

Rzeznix pisze:Mysle, że ze względu na renomę tego zakładu nikt Ci tam lipy nie zrobi ani nie założy, więc nie martwił bym się na Twoim miejscu o dobór komponentów.

Barracuda i AC w02 to wtryskiwacze. Ja się uparłem na barracudy, bo podobno są mega ciche. AC w02 miałem w poprzednim aucie (prelude 2.2 200km) i tam je było słychać na wolnych obrotach i w kabinie i na zewnątrz, a po podniesieniu maski to już w ogóle. W Lexie silnik jest cichszy troche, więc w ogóle byłaby lipa.
Hałas to nie tylko praca samego wtrysku a sposób jego montażu.
Jak Ci założą baracudę pod osłone silnika/Obudowę filtra i będzie styk wtrysku z tym, to będzie grało jak stado bocianów.
Jeśli zrobią to właściwie to będzie cisza.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2018, o 13:23 przez Yarecki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Rzeznix »

Na pewno o tym napomnę przy oddawaniu Lexa, bo na dodatkowe przydźwięki mam alergię...
Dej mu na zimnym!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości