[IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

Ja tez przez pierwsze 200km milaem stresa ale pozniej dolalem za 10pln i nagle wskoczylo duzo paliwa i sie uspokoilem
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Thorgal1 »

Często leję pełny bak - nie ma gdzie przelewać z komory do komory a wskazówka dalej opada - teoria z komorami upadła - ale jak by się tylko to działo przy mniejszych ilościach paliwa w baku to miało by to jak najbardziej sens.
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

Dlatego napisałem, że sobie tylko "wymyśliłem" - zapewne działa to tak jak pisaliście na zasadzie obliczeń komputera - tak samo jak ekonomizer.
Wqurza tylko jak ma się jeszcze 1/4 baku a pali się rezerwa
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

Robiłem u druciarza który spaprał robotę... Sam później wszystko poprawiłem.
Co do gratów to najlepiej STAG 300Plus, wtryski MJ i mocny reduktor - z tym ostatnim ciężko coś konkretnego doradzić bo powyżej 200kucy praktycznie wszystkie klękają z ciśnieniem. Wybór jest pomiędzy Scorpionem GT, EG200 lub MJ.

Obecnie testuje Scorpiona GT w swoim Subaru (173kuce) Póki co membrana się układa - jak ciśnienie przestanie wariować zdam relację czy na pewno jest godny polecenia.
Do ISów wiem, że lepszy jest przerobiony KME Silver niż Scorpion ST - lepiej trzyma ciśnienie przy max bucie ale za to ma trochę większe przerosty przy CUT OFF.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

dzisiaj zakupilem 6 dysz do magicow 2,4 w hurtowni 18PLN za wszystkei mysle ze do konca miesiaca wyladuja w aucie i bedziemy testowac oczywiscie jednoczesnie 2 is beda testowane na lpg z tymi dyszami
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: maxkow »

Mysle od podkreceniu kompresora w Is do ok 250KM jak myslicie czy reduktor Scorpion GT wytrzyma ??
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: konik_80 »

Szczerze to wątpię aby dał radę. Przy 173 km w moim Legacy przy max bucie klęka o 0,25bara to jeszcze wartość względnie dobra, aczkolwiek spodziewałem się, że będzie mniejszy spadek.
Ale zawsze można ustawić aby po przekroczeniu załóżmy 70% obciążenia silnika przełączał się na bene lub od określonych obrotów.
Założenie gazu jest aby było ekonomicznie - kiedy jest potrzebna pełna moc to niech idzie ona z beny tak jak przewidział producent
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: maxkow »

Zdaje sobie sprawe z tego ze moga byc problemy , obecnie jest nieco ponad 200KM i reduktor daje rade. Wiem ze LPG jest do oszczednosci , osobiscie jak chce pocisnac to przełaczam na LPG , ale zdarza sie tak ze np przy wyprzedzaniu trzeba wcisnac gaz w podlage i nie zawsze jest czas zeby przełaczyc na bene dlatego jestem ciekaw czy reduktor wytrzyma.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: Thorgal1 »

konik_80 pisze: Ale zawsze można ustawić aby po przekroczeniu załóżmy 70% obciążenia silnika przełączał się na bene lub od określonych obrotów.
Założenie gazu jest aby było ekonomicznie - kiedy jest potrzebna pełna moc to niech idzie ona z beny tak jak przewidział producent
Oczywiście można taki manewr zastosować, ale z tego co pamiętam to ten pomysł na lpg.forum spotkał się z ostrą krytyką, dlatego myślę, że niestety złotym środkiem będzie poprostu wymiana reduktora na mocniejszy
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] Jaka instalka LPG, co proponujecie?

Post autor: tomekb »

a ja uwazam ze to dobre rozwiazanie ale w tym przypadku najlepiej jakbys mial jakis przycisk uwalniajacy 250 koni bo fakt taki kazde szybsze ruszenie na swiatlach spowouje jazde na benzynie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości