IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: carinus »

Jeszcze nie robiłem,mam trochę pracy z innymi problemami.Jak coś zrobię to zaraz napiszę.
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: turkus »

jankess pisze:
turkus pisze: U mnie aktualizuje się równo co 200 km i nieważne, ile jest benzyny - aktualizuje się tak samo nawet jak jest mniej niż 1/4 zbiornika (na forum było pisane, że aktualizacja poniżej tej wartości nie jest regularna, ale u mnie jest). Taka informacja jakby ktoś kiedyś szukał.
jaki masz rocznik Isa> ? ktoś może rozwikła zagadkę czy w poliftach też występuje ten problem z wędrującą w dół wskazówką PB przy zainstalowanym lpg > ?
Pierwszy wypust SportCrossa - lipiec 2001.
Awatar użytkownika
konik_80
Lex Driver
Posty: 426
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:13
Model Lexusa: kiedyś IS200 obecnie Avensis T25
Skąd:: Szkocja
Lokalizacja: Szkocja / Stargard Szczec
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: konik_80 »

Nie wiem jak przy Lexie (bo nie montowałem) ale przy Citroenach Emulator owszem eliminuje wyłączenie silnika przez ECU z powodu wirtualnego braku paliwa (w Lexie na szczęście to nie grozi) ale wskaźnik poziomu nie pokazuje prawidłowego poziomu tylko "bzdury".
Pytanie do tych co mają zamontowany Emulator czy poziom paliwa po restarcie jest prawidłowy czy też są szopki?
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: Rafał »

Po restarcie wskaźnik benzyny pokazuje prawidłowy poziom, ale dwa razy zdarzyło mi się że emulator się jakby zawiesił, tzn. w długiej trasie gdy świeci się rezerwa na desce, to potem po dwukrotnym zgaszeniu i odpaleniu wskaźnik się nie zrestartował, mimo że bak był w połowie pełny. Poza tym u mnie emulator działa tak, że nie tylko po zgaszeniu i odpaleniu przywraca wartość, ale czasem też w trakcie jazdy (ale nie wiem od czego to zależy). :scratch:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: carinus »

żuk pisze:Po restarcie wskaźnik benzyny pokazuje prawidłowy poziom, ale dwa razy zdarzyło mi się że emulator się jakby zawiesił, tzn. w długiej trasie gdy świeci się rezerwa na desce, to potem po dwukrotnym zgaszeniu i odpaleniu wskaźnik się nie zrestartował, mimo że bak był w połowie pełny. Poza tym u mnie emulator działa tak, że nie tylko po zgaszeniu i odpaleniu przywraca wartość, ale czasem też w trakcie jazdy (ale nie wiem od czego to zależy). :scratch:
Emulator wymusza korekcję wzkaźnika podczas odpalania,w trakcie jazdy dzieje się to automatycznie jak u wszystkich.
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: Rafał »

Automatycznie w trakcie jazdy czyli po przejechaniu danej ilości km czy po określonym czasie?
mlody
Lex user
Posty: 140
Rejestracja: 14 sie 2013, o 11:31
Model Lexusa: IS 200 gs 300 gs 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: mlody »

Sprawdzałem jak to jest u mnie. Generalnie zostawiłem sobie pół baku. Gdy jadę na LPG to zmniejsza mi się ilość paliwa. Restart do aktualnego poziomu paliwa następuje w chwili gdy zapala się kontrolka rezerwy. Co oznacza, że restart się robi w momencie, gdy poziom paliwa dochodzi do poziomu rezerwy.
Tak jest u mnie. Czasem jest o co 160 km czasem co 200km. Zależy ile mam w baku.
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: Rafał »

mlody pisze:Co oznacza, że restart się robi w momencie, gdy poziom paliwa dochodzi do poziomu rezerwy.
To by się zgadzało, bo u mnie kiedy poziom paliwa w baku (rzeczywisty) jest poniżej rezerwy to wskaźnik już się w ogóle nie restartuje, a wskazówka cały czas leży.
Wydaje mi się, że powinien po przekręceniu kluczyka więc chyba pora wymienić emulator.
Nowakman85
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 1 wrz 2013, o 19:39
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: Nowakman85 »

Zapisywałem wyniki w exelu co ile licznik się aktualizuje i ilość dni oraz paliwa nie miała u mnie znaczenia a aktualizacja występowała miedzy 210km a 240 km
Awatar użytkownika
Rafał
Lex user
Posty: 183
Rejestracja: 26 sie 2013, o 21:13
Model Lexusa: duży i ciężki
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS200 wskaźnik paliwa przy LPG

Post autor: Rafał »

Jak widać u każdego to działa inaczej.
Pytałem dzisiaj gazownika w autoryzowanym serwisie staga i powiedział, że te emulatory raz działają, raz nie, w niektórych lexach lepiej w innych gorzej i nic nie można na to poradzić.
Potwierdził to inny klient który akurat zajechał Lexusem. Twierdzi, że trzy razy wymieniali mu emulator i przez większość czasu wskazówka leży.
Także chyba trzeba się z tym pogodzić :|
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość