Strzały z kolektora

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Strzały z kolektora

Post autor: owczar »

Piszesz ze problem jest jak go cisniesz. Strojenie po AFR było?

Ja bym pojechał do Pawła tak jak poleca klinkalpg.pl.

Słyszałem o nim dobre opinie - a spojrzenie okiem niezależnego fachowca może Ci zaoszczędzić kosztów i szukania w ciemno.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Strzały z kolektora

Post autor: lukas78 »

agiless pisze:Pomiar rezystancji możesz zrobić, ale pewnie będzie taka sama lub na tyle niewielka, że nie rzutuje. Wtrysk sam w sobie może się uszkodzić lub zużyć czyli nie będzie dawkował odpowiednio lub nie będzie się zamykał
Wszystko pewnie zależy od czego wtrysk dostał po dupie - bo jeśli od wysokiego ciśnienia lub zacięcia to cewka wtryskiwacza po podaniu napięcia ze sterownika na pewno się przygrzeje i straci swoje fabryczne parametry.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
pothead
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 25 mar 2017, o 00:20
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Strzały z kolektora

Post autor: pothead »

owczar pisze:Piszesz ze problem jest jak go cisniesz. Strojenie po AFR było?
Pisałem na początku, że temat gazu jest mi całkowicie obcy i nie mam o tym zielonego pojęcia. Mam lpg i tyle wiem ;)

Chyba faktycznie tak zrobię, że pojadę na niezależną diagnozę.
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Strzały z kolektora

Post autor: Pepton »

Witam !

Miałem dokładnie takie same objawy, o których autor wątku wspomina w GS300 MKII. Co się okazało - lejąca uszczelka po deklem zalewała cewki i miały jakieś przebicie. Na benzynie jechał idealnie, na lpg zaczynało się strzelanie w dolot. Pomogła oczywiście wymiana uszczelki pod deklem i profilaktyczna wymiana przewodów WN (chociaż kto wie czy to nie one były winowajcą). Proponuję sprawdzić czy cewki i świece nie stoją w oleju, oraz przewody WN...

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości