Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Tomx »

klinikalpg.pl pisze:Pożyjemy zobaczymy :). Koncept Staga jest naprawdę od strony koncepcyjnej rewelacyjny, znaczy rewolucyjny i szczęka mi opadła jak to zobaczyłem. Chyba powinno się sprawdzić... A ja tam cieszę się bo dziś odpaliłem czterystekę na LPG. Wreszcie będzie można zacząć jeździć :-)
Rozumiem że jak nowa instalka się sprawdzi to będziesz forumowym monterem? :D
www. sklep.selected.pl
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: klinikalpg.pl »

Nie uchylam się :P, nie narzucam się :)
Ponieważ nie jestem sieciowym AC, to na pewno dostępność tej instalacji dla mnie będzie o ileś czasu późniejsza, niż dla warsztatów autoryzowanych, partnerskich czy jak tam się nazywają ...
No i trzeba będzie popatrzeć jak to w praktyce się zachowa...
Rumcyk27
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 7 mar 2016, o 17:34
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: OST
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Rumcyk27 »

Instalator u którego byłem, chciał założyć właśnie taką pilotażową instalkę Staga do 250. Niby nic szczególnego, poza kosztem - niecałe 5k. Cena zaporowa, bo to dopiero początek LPG w tych samochodach i dodatkowo miałem być królikiem doświadczalnym, więc jakoś mi to nie odpowiadało. Instalacja analogiczna jak do instalacji z bezpośrednim wtryskiem - czyli dotrysk benzyny co któryś cykl, aby się tryski nie zapiekły. Szczegółów niestety nie jestem w stanie podać, gdyż zarzuciłem projekt. Kupiłem inne auto do którego cena za Staga kosztowała połowę.
szumek
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2011, o 21:24
Model Lexusa: szukam
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: szumek »

Pojawił się na liście dedykowany zestaw Prins'a VSI 2.0-Di do Lexusa IS250:

http://www.prinsautogaz.pl/wp-content/u ... 042018.pdf

Ceny jednak nie znam 8-)
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: klinikalpg.pl »

(Dez)orientacyjnie to taniej niż 7,5k pln raczej nie będzie, ale też 8k pln nie przekroczy :)
Mlody91
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2018, o 17:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Mlody91 »

Witam. Temat ucichł? Jakaś aktualizacja informacji?
slawkow
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2017, o 10:11
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: slawkow »

Postanowiłem założyć gaz, bo przebiegi wzrosły mi znacznie, a nie miałem zamiaru pozbywać się auta za bezcen, stąd decyzja o LPG. Instalacja (Prins VSI 2.0 DI) założona 3 tydzień i przejechane dopiero 3,5k km, więc nie jestem w stanie dużo powiedzieć. Jest to też mój pierwszy samochód z gazem, ale myślę, że nie ma czego się bać. Auto jeździ tak jak jeździło, różnicy w mocy w zasadzie nie czuć. W portfelu za to jest lepiej. Auto pali około 15-20% gazu więcej niż benzyny (średnio mieszczę się między 10, a 11 litrów gazu) + około litr benzyny na 100km (mówię około, gdyż odkąd zatankowałem oba paliwa pod dach, to benzyny przez 3000km jeszcze nie dolewałem, ale już jest wskaźnik w okolicy połowy baku). Ogólnie jestem zadowolony, chociaż instalacja nie była tania (8300zł w V-Gaz pod Wrocławiem) i trzeba będzie na oko jakieś 30-35k km przejechać, żeby się zwróciło. Mimo wszystko nie mam powodów do niezadowolenia.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: klinikalpg.pl »

slawkow pisze: V-Gaz pod Wrocławiem)
Paweł to bardzo dobry fachowiec!
ufo321
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 20:56
Model Lexusa: Is250
Skąd:: Siekierczyn
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: ufo321 »

slawkow pisze:Postanowiłem założyć gaz, bo przebiegi wzrosły mi znacznie, a nie miałem zamiaru pozbywać się auta za bezcen, stąd decyzja o LPG. Instalacja (Prins VSI 2.0 DI) założona 3 tydzień i przejechane dopiero 3,5k km, więc nie jestem w stanie dużo powiedzieć. Jest to też mój pierwszy samochód z gazem, ale myślę, że nie ma czego się bać. Auto jeździ tak jak jeździło, różnicy w mocy w zasadzie nie czuć. W portfelu za to jest lepiej. Auto pali około 15-20% gazu więcej niż benzyny (średnio mieszczę się między 10, a 11 litrów gazu) + około litr benzyny na 100km (mówię około, gdyż odkąd zatankowałem oba paliwa pod dach, to benzyny przez 3000km jeszcze nie dolewałem, ale już jest wskaźnik w okolicy połowy baku). Ogólnie jestem zadowolony, chociaż instalacja nie była tania (8300zł w V-Gaz pod Wrocławiem) i trzeba będzie na oko jakieś 30-35k km przejechać, żeby się zwróciło. Mimo wszystko nie mam powodów do niezadowolenia.

I jak sprawuje się instalacja? Butle masz w kole? Ile litrów wchodzi?
Civil
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2018, o 22:29
Model Lexusa: is
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Civil »

Prinz ma instalacje do 4GR-FSE i 3GR-FSE , zatem można gazować , lecz mam pytanie czy w IS 250 po 2013r (chodzi mi o 6 cyl.) jest ten sam silnik 4GR-FSE czy jakiś inny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości