Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
m-trakt
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 14:32
Model Lexusa: lexus is 250 2010r
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: m-trakt »

Cześć,

co możecie mi polecić do Lexus is 250, potrzebuje czegoś sprawdzonego i niezawodnego. Rocznie przejeżdżam około 40 tys. km. Z góry dzięki za odpowiedź. :dance3:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Dawid0ss »

m-trakt pisze:Cześć,

co możecie mi polecić do Lexus is 250, potrzebuje czegoś sprawdzonego i niezawodnego. Rocznie przejeżdżam około 40 tys. km. Z góry dzięki za odpowiedź. :dance3:
Jakby za każdym razem płacono mi 1pln, gdy widzę to pytanie na forum, miałbym już na solidną zgrzewkę VIPa z Biedry :crazy:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: carinus »

Popytaj w swojej okolicy instalatorów Stag-a,może już zaczeli montować pilotażowe zestawy do wtrysku bezpośredniego.Na razie nic sprawdzonego i pewnego nie znajdziesz do tego silnika.Też chciałem kupić IS250 jednak ze względu na robione duże przebiegi i niemodyfikowalny silnik odpuściłem sobie.
Proponuję delikatniej cisnąć na gaz i będzie dobrze.
lexom
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 14:46
Model Lexusa: LEXUS GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: lexom »

m-trakt pisze:Cześć,

co możecie mi polecić do Lexus is 250, potrzebuje czegoś sprawdzonego i niezawodnego. Rocznie przejeżdżam około 40 tys. km. Z góry dzięki za odpowiedź. :dance3:
Najlepiej byłoby zainstalować instalację landirenzo omegas direct do aut z bezpośrednim wtryskiem, z tego co wiem coraz częściej jest to stosowane rozwiązanie. Jeśli jesteś z Warszawy odezwij się do serwisu Landirenzo na ul. Łopuszańskiej
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Tomx »

Dobra Panowie a ja mam do Was pytanie tylko i wyłącznie do celów informacyjnych. Powiedzcie mi co takiego stoi na przeszkodzie instalacji lpg do silnika 4GR-FSE? To że jest wtrysk bezpośredni? Na rynku jest cała masa silników z wtryskiem bezpośrednim do których instalacje są montowane. Nawet teraz są instalacje VI gen gdzie wykorzystuje się w pełni układ wtryskowy benzynowy i przekształca go na gazowy (brak dotrysku benzyny, jest całkowicie odcięta łącznie ze startem silnika). Czy prostu ten silnik ma tak bardzo skomplikowany układ wtryskowy że ni wuja nie idzie dołożyć tam lpg? Ma ktoś techniczne tego wytłumaczenie?
www. sklep.selected.pl
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: carinus »

Takie instalacje są dedykowane pod konkretne modele silników,nie założysz go do innego.U nas jest jeszcze mieszanka wtrysku bezpośredniego z pośrednim.Jest tego za mało żeby komuś opłacało się robić dedykowany zestaw.
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Tomx »

Ok czyli o to chodzi..
A 3GR-FSE w GS300 ma układ wtryskowy na takiej samej zasadzie?
www. sklep.selected.pl
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: carsik »

wszystko z literką S w kodzie silnika to bezpośredni wtrysk. Można montować instalki IV gen. do takich silników ale sens ekonomiczny nieco się osłabia przy takich układach, gdyż przyjmuje się, że dotrysk paliwa to ok 0.5l na cylinder na 100km. Zatem w przypadku 6 cylindrów to około 3 litrów paliwa na każde przejechane 100km. Ale reszta to LPG więc jak ktoś sporo jeździ to się da.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: Tomx »

Jakby ktoś był zainteresowany w najbliższym czasie lpg do IS250 to mam takie informacje, że w przyszłym roku już będzie.
STAG wprowadza w tym roku instalacje STAG 500 DIS (można sobie w internecie poczytać) która będzie z myślą o bezpośrednich wtryskach. Ma być to dużo bardziej dopracowane niż instalacja VI gen. Będzie w pełni uniwersalna do wszystkich silników i nie będzie zestawów dedykowanych oddzielnie pod każde auto. Rozmawiałem z Marcinem Dziewiątkowskim z firmy STAG i w tym roku będzie wprowadzone do silników 4 cyl. a w przyszłym do 6 i 8 cyl. Dostałem informację że do silnika 4GR-FSE także będzie wszytko ładnie pasować. Na początku przyszłego roku zaprosili mnie na montaż walidacyjny także dam znać jak coś więcej będę wiedział.
Zainteresowanych odsyłam do zapoznania się ze STAG 500 dis.
www. sklep.selected.pl
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Jaka instalka LPG do lexus is 250?

Post autor: klinikalpg.pl »

System pokazali już na Gas Show wiosną. A jakiś bardziej konkretny termin wprowadzenia na rynek podali ? (w sensie miesiąc?)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość