Porównanie 2 zestawów do Lexus'a IS200

Wybór instalacji, pomoc techniczna, oraz wszystkie informacje związane z zakładaniem LPG do Lexusa IS
ODPOWIEDZ
Ogorasny
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2016, o 00:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Porównanie 2 zestawów do Lexus'a IS200

Post autor: Ogorasny »

Witam, prosiłbym o porównanie dwóch zestawów do IS200 99r. 2.0 vvti (155km).

Pierwszy zestaw z warsztatu rekomendowanego przez STAGa i gość proponował sterownik STAG 4 QBOX Basic, 2 listwy wtryskowe AC W01, reduktor AC R01 typ 250, instalacja na miedzi 6mm, proponował filtr fazy lotnej z odstojnikiem, gdy zapytałem o faro to powiedział, że jest taka możliwość, ale nie widzi potrzeby, bo koszty przy uszkodzeniu faro są duże. Koszt :3200 Czas : o 8 przywożę auto, o 18 odbieram

Drugi zestaw z warsztatu, który gazuje tylko drogie auta i ma duże kolejki. Ogólnie gość bardzo obeznany w temacie, opowiadał mi przez telefon pół godziny o Lexusie, że gazował już takich 8 , które jeżdżą po 180k i nic im nie dolega. Proponował sterownik Stag 4 QBOX Basic, 6 pojedynczych wtrysków Barracuda oraz Reduktor AC R01, w którymś coś podkręcali czy wzmacniali i cała instalacja na faro. Gdy zapytałem o filtr z odstojnikiem to powiedział, że nie ma potrzeby, bo ich reduktor daje rade i do tego mało miejsca jest na ten filtr. Obowiązkowo strojenie po AFR.
Koszt : 4200. Czas : Dopiero w Listopadzie pierwsze wolne terminy, a auto trzeba zostawić na 3-4 dni, żeby wszystko dopieścił i wyregulował.

Jak sądzicie, czy opłaca się dopłacić ten tysiąc i przeczekać miesiąc aby mieć lepsza i dopieszczona instalacje, czy brać pierwszą opcje i mieć gaz w jeden dzień.
Proszę o opinie i dzięki za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Porównanie 2 zestawów do Lexus'a IS200

Post autor: bulikcbr »

pytałeś w GZW?
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: Porównanie 2 zestawów do Lexus'a IS200

Post autor: Damnian »

Jak juz bardzo chcesz staga to Zdecydowanie drozszy zestaw na barracudach czy tam hanach. Nie warto zakladac valtekopodobnych. Poza tym filtr z odstojnikiem jest zdecydowanie lepszy i warto w niego zainwestowac. Fajnie jak stroja po afr, aczkolwiek szybko pojdzie, bo lex nie jest zbyt wymagajacy. Ale mimo wszystko, 4 dni to bardzo dlugo. Jak beda montowac centralke to powiedz im zeby ja upchneli obok skrzynki ECU, od strony silnika. Pasuje tam idealnie i sa krotkie przewody do odciecia. W wolnej chwili porobie Zdjecia mojego gruza to sobie porownasz.

Miedz 6mm jest ciut za mala, na faro 6 zdecydowanie lepiej.

BTW nowy stag bazuje na algorytmach Lpgtecha ;), pewne info.
Osobiscie polecam taki zestaw:
LPGTech 326OBD, 6x Dragon solo, reduktor Shark 1500. Zbiornik wchodzi bormecha 64l w kolo. Aczkolwiek warto sie zastanowic na cylindrem, ja zaluje, bo mialbym troche mniejszy zbiornik cylinder, ale mialbym kolo i troche bagaznika.
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
Ogorasny
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2016, o 00:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: Porównanie 2 zestawów do Lexus'a IS200

Post autor: Ogorasny »

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i wskazówki :D

Mam jeszcze parę pytań:
1.Czy za +- 3000zł da rade zmontować jakiś dobry zestaw czy lepiej dołożyć ten tysiąc i zamontować zestaw na barracudach/dragon solo ?
2.Prosiłbym też o wycenę ile gazownik powinien wziąć mniej więcej za zestaw LPGTech 326OBD, 6x Dragon solo, reduktor Shark 1500, faro, filtr z odstojnikiem.
3.Czy ktoś poleci dobry warsztat/forumowicza na Podkarpaciu ?

Pozdrawiam
Damnian
Lex user
Posty: 123
Rejestracja: 27 sie 2014, o 21:27
Model Lexusa: IS200 kompresor
Skąd:: Partęczyny/Sopot
Kontakt:

Re: Porównanie 2 zestawów do Lexus'a IS200

Post autor: Damnian »

Zalezy od warsztatu. U nas ceny zaczynaja sie od 2700 do aut 4cylindrowych, a 6cyl to juz min 3500. W kazdym badz razie albo Tech, albo Stag, ewentuanie KME, nic innego nie warto wstawiac. Brc pomijam bo cena to pond 4000
Ja pracuje w Sopocie w Auto System i taki zestaw u nas okolo 3600, plus jakas doplata za zbiornik powiekszony, oraz filtr czyli podejrzewam ze 3900 to max. A i my w ogole nie korzysty z miedzi praktycznie, chyba ze latwo idzie ja ulozyc. Zajrzyj sobie na auto-system.com.pl do galerii
Mój odkurzacz-> http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=180&t=11717

Cześć
Oferuje usługi obsługi instalacji LPG praktycznie wszystkich marek, również wersji 'fabrycznych'. Wymiany filtrów, komponentów, regulacje, modernizacje instalacji, przekładki, przeróbki 'na estetykę'. Posiadam dostęp do wersji rozszerzonych programów, które mają takie opcje.
Działam na terenie 3-miasta i okolic, oraz na terenie Grudziądza i okolic.
Zapraszam do kontaktu przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje Gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości