LEXUS GS 430 mk3 SPALANIE GAZ/BENZYNA

Instalacje gazowe w modelu GS
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430 mk3 SPALANIE GAZ/BENZYNA

Post autor: agiless »

Saskłacz pisze:Chodzi mi po prostu, żeby dowiedzieć się skąd to wynika, a na razie nikt nie jest tego dobrze uzasadnić.
Różnica w spalaniu wynika z gęstości gazu. Są kalkulatory, sam możesz przeliczyć.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430 mk3 SPALANIE GAZ/BENZYNA

Post autor: gmiter »

Chodzi mi po prostu, żeby dowiedzieć się skąd to wynika, a na razie nikt nie jest tego dobrze uzasadnić.
Gęstośc gazu oraz gęstośc przeliczeniowa w dystrybutorze do akcyzy to nie są równoważne parametry i też trzeba brać to pod uwagę.
Saskłacz
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 18:41
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Warmia
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430 mk3 SPALANIE GAZ/BENZYNA

Post autor: Saskłacz »

gmiter pisze: Gęstośc gazu oraz gęstośc przeliczeniowa w dystrybutorze do akcyzy to nie są równoważne parametry i też trzeba brać to pod uwagę.
Ale spalanie podajesz przy gęstości w dystrybutorze w stosunku litrów do kilometrów. To co piszesz tylko dowodzi, że jak kaloryczność gazu do benzyny jest o 20% mniejsza przy faktycznej gęstości gazu, to nie może wyjść taki sam stosunek spalania w litrach na kilometr.
Chyba, że przy faktycznej gęstości gazu jego kaloryczność w stosunku nie jest mniejsza o 20% tylko o inną wartość (wtedy pytanie o jaką), a po przeliczeniu na litrów na kilometr wychodzi 20%.
Inaczej to dla mnie nie ma sensu.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430 mk3 SPALANIE GAZ/BENZYNA

Post autor: gmiter »

Masz poniżej wyliczenie.
Załączniki
paliwo.JPG
paliwo.JPG (30.91 KiB) Przejrzano 3477 razy
skyglobe
Lex user
Posty: 108
Rejestracja: 13 maja 2019, o 21:44
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Gorzów
Kontakt:

Re: LEXUS GS 430 mk3 SPALANIE GAZ/BENZYNA

Post autor: skyglobe »

Saskłacz pisze:
skyglobe pisze:... Rodzaj paliwa i jego stan skupienia nie ma żadnego znaczenia...
W tym kolego. Nawet temperatura ma znaczenie.
Nie rozumiem też co masz na myśli mówiąc o spokoju? Do czego to się odnosi?
Nie chodzi też o to kto ma racje, tylko gdzie lezy prawda.

Witam.
Wyrwałeś z kontekstu kawałek wypowiedzi. Pojęcie "stechiometria" nie jest zarezerwowane tylko do procesów utleniania (taki głównie zachodzi w komorze spalania).
Odniosłem wrażenie, że się irytujesz jeżeli ktoś ma odmienne zdanie od Twojego, stąd prośba o mały chill out :dance3: .
Wracając do sprawy. Post wyżej masz tabelkę, która powinna wyjaśnić wątpliwości. Tak to niestety wygląda. Różnicę 20% podałem bardziej jako wartość orientacyjną, a nie prawdę objawioną. Masz oczywiście rację, że samo porównanie czystych liczb dla obu paliw nie prowadzi do sensowych wniosków, ale procesy jakie zachodzą na obu paliwach, a raczej "przygotowanie" do spalania odbywa się w zasadniczo innych warunkach. Mam na myśli ciśnienie wtryskiwanego paliwa, czas w jakim miksowało się z powietrzem, podatność na zapłon, ciepło właściwe paliwa, i pewnie dziesiątki innych. Suma tych wszystkich czynników wpływa na różnicę w ilości spalanego paliwa. Obawiam się, że na łamach tego forum nie jesteśmy w stanie rozwiać wszystkich niejasności i odpowiedzieć na wszelkie pytania, problemy i wątpliwości. Załóż gaz do Swojego bolidu, dobrze wyreguluj,a zapewniam, że nawet jeżeli w Twoim przypadku różnica w apetycie na benzyna/gaz wyniesie 21% to i tak będziesz zadowolony.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości