Zakup używanego CT

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu CT
pat_zmu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2021, o 20:02
Model Lexusa: CT
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Zakup używanego CT

Post autor: pat_zmu »

Witam wszystkich
Co należy wymienić po zakupie używanego CT , to mój pierwszy samochód i jestem zielony w temacie a nigdzie nie znalazłem ciekawych informacji :scratch:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krol
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 2 mar 2021, o 22:34
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa/3citi
Kontakt:

Zakup używanego CT

Post autor: Krol »

Niestety, to forum nie jest zbyt aktywne.
Jesli auto mlode, to raczej ASO. W tych autach to wymiana płynów, filtrow, może swiece. Kontrola hamulców. Test baterii.
Taniej bedzie w nieASO.
Istotny jest przebieg
Nawet w ASO nie zostawisz fortuny. ASOToyoty tańsze.


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
pat_zmu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2021, o 20:02
Model Lexusa: CT
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Zakup używanego CT

Post autor: pat_zmu »

W takim razie tym bardziej dziękuję za odpowiedź!

Mam na oku CT z 2011 z przebiegiem 118000 wystawiony w salonie lexusa. Czy na coś jeszcze muszę zwrócić uwagę?

Pozdrawiam :ok:
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup używanego CT

Post autor: Herem79 »

Jak auto jest wystawione na sprzedaż w salonie, to raczej będzie po wymianie płynów. Tak jak napisał Ci kolega, zwróć szczególną uwagę na hamulce, ponieważ przy umiejętnej jeździe wymiana powinna występować po 100k km. Stan baterii możesz sprawdzić sam podczas jazdy próbnej. Ja na Twoim miejscu oceniłbym jeszcze akumulator, ponieważ do tego modelu nowy kosztuje około 800zł.
pat_zmu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2021, o 20:02
Model Lexusa: CT
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Zakup używanego CT

Post autor: pat_zmu »

Super! Bardzo dziękuję za wskazówki :piwko:
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Zakup używanego CT

Post autor: machony79 »

Przy 120 tyś.km jest planowany duży przegląd.Nie wydaje mi się aby ASO poza olejem coś innego zrobiło.
pat_zmu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2021, o 20:02
Model Lexusa: CT
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Zakup używanego CT

Post autor: pat_zmu »

Yhym , zobaczymy co ciekawego powiedzą w salonie
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Zakup używanego CT

Post autor: lukas78 »

pat_zmu pisze:Witam wszystkich
Co należy wymienić po zakupie używanego CT , to mój pierwszy samochód i jestem zielony w temacie a nigdzie nie znalazłem ciekawych informacji :scratch:
Pozdrawiam
Spokojnie. Lexus CT to zwykły cywilny samochód dla ludu (bez zbędnych fajerwerków) ze sprawdzoną od wielu lat technologią hybrydową w toyota prius- i standardowy przegląd np.w aso toyoty lub lexusa będzie wystarczającym zabiegiem serwisowym pozwalającym wyłapać ewentualne drobiazgi i pozwolić eksploatować auto przez wiele kolejnych tys. kilometrów bezproblemowej jazdy. Przy tym przebiegu co piszesz, to zapewne niewiele będzie do zrobienia - poza standardowym serwisem typu olej, filtry, itp.
pat_zmu
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2021, o 20:02
Model Lexusa: CT
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Zakup używanego CT

Post autor: pat_zmu »

Ogólnie wyszło słabo , ma jakiś wyciek , rdza na belce i ogólnie nie odpalił . Trochę słabo ze salon lexusa wystawia taki samochód . Chyba jednak odpuszczę sobie używany
d_artanian
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 28 paź 2011, o 14:24
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup używanego CT

Post autor: d_artanian »

W CT200h kiedy pada akumulator 12V to nie możesz go odpalić. Z resztą każda hybryda tak ma. Koszt wymiany kilkaset PLN i spokój na kilka lat. Jak stał nie odpalany jakiś czas to nie ma w tym nic dziwnego. Wyciek jak wyciek, po 10 latach zawsze się jakiś znajdzie i nie trzeba się tym raczej przejmować tylko zlikwidować. Nie wiem o jakiej rdzy mówisz, ale nasz CT z 2015r miał lekkie powierzchowne naloty i nie zanosiło się jakby to w przeciągu dekady miało zamienić się w dziury. Może wykorzystaj to jako argumenty do negocjacji lub niech wymienią aku i zlikwidują wyciek w ramach zakupu. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus CT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość