RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: Nemo 77 »

Dodam jeszcze,że to wszystko na gazie.Naprawdę bezproblemowy samochód.Teraz ma młodszego,gaz założony i też bez problemów.Przejechane ze 25tyś.
Jeśli boisz się kosztów to szukaj na zwykłych amortyzatorach i ciesz się fajnym samochodem.
LEXluthor
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 sty 2019, o 21:32
Model Lexusa: Marzę o LS430 :)
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: LEXluthor »

Nemo 77 pisze:Dodam jeszcze,że to wszystko na gazie.Naprawdę bezproblemowy samochód.Teraz ma młodszego,gaz założony i też bez problemów.Przejechane ze 25tyś.
Jeśli boisz się kosztów to szukaj na zwykłych amortyzatorach i ciesz się fajnym samochodem.
Dzięki wielkie za wszystkie informacje!
Awatar użytkownika
michal_zys
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:16
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: michal_zys »

Myślę, że po prawie 3 latach mogę coś powiedzieć o kosztach eksploatacji RX350.
Wymiana rozrządu odpada- jest łańcuch.
Wymiana oleju w skrzyni + filtr - ok.800 zł
Wymiana oleju silnikowego + filtr co 12k - max 300 zł
Zakup opon boli - kpl ok. 1600 zł
Tarcze i klocki - koszt jak w przypadku innych aut
U mnie doszła wymiana podpór wału napędowego + wyważenie . Podpory oryg z ASO 1200 zł
W zawieszeniu nic nie trzeba było wymieniać poza łącznikami - koszt jak w innych autach

Generalnie nie ma co się bać RX'a - pod warunkiem że mamy mądrego mechanika, który nic nie schrzani.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: ledziu »

LEXluthor pisze:
Nemo 77 pisze:Dodam jeszcze,że to wszystko na gazie.Naprawdę bezproblemowy samochód.Teraz ma młodszego,gaz założony i też bez problemów.Przejechane ze 25tyś.
Jeśli boisz się kosztów to szukaj na zwykłych amortyzatorach i ciesz się fajnym samochodem.
Dzięki wielkie za wszystkie informacje!
Ja tak może doleje łyżkę dziegciu to tej słodziutkiej beczki miodu :biggrin2:

LEXluthor jak najbardziej RX jest mega trwałym autem ale jak zajrzysz na fora miłośników np. Renault Laguna to tez się dowiesz że "królowa lawet" jednemu i drugiemu i trzeciemu i... nie popsuła się :biggrin2:

Dla mnie RX posiada kilka wad jedną z nich i chyba najważniejszą jest były właściciel i gromadzące się latami zaniedbania bo niestety części do RXa albo są w kategoriach kiepski zamiennik albo ASO, do tego trafiają się sztuki z mocno skorodowanym zawieszeniem gdzie nic się nie odkręca, niestety tez jest kilka bolączek typu przewody olejowe w dwóch miejscach które działają on/off https://www.bobistheoilguy.com/forums/u ... ansmission,
I pewnie coś jeszcze by się znalazło :biggrin2:

Ogólnie bardzo trwałe auto ale weź i takie traf :bye:
LEXluthor
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 sty 2019, o 21:32
Model Lexusa: Marzę o LS430 :)
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: LEXluthor »

michal_zys pisze:Generalnie nie ma co się bać RX'a - pod warunkiem że mamy mądrego mechanika, który nic nie schrzani.
Święte słowa! Też jestem zdania że kupienie właściwego egzemplarza dowolnego auta to połowa sukcesu, drugą połową jest właściwy mechanik.

Dzięki za opinię i pozdrawiam!
LEXluthor
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 sty 2019, o 21:32
Model Lexusa: Marzę o LS430 :)
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: LEXluthor »

Nemo 77 pisze:Dla mnie RX posiada kilka wad jedną z nich i chyba najważniejszą jest były właściciel i gromadzące się latami zaniedbania bo niestety części do RXa albo są w kategoriach kiepski zamiennik albo ASO, do tego trafiają się sztuki z mocno skorodowanym zawieszeniem gdzie nic się nie odkręca, niestety tez jest kilka bolączek typu przewody olejowe w dwóch miejscach które działają on/off https://www.bobistheoilguy.com/forums/u ... ansmission,
I pewnie coś jeszcze by się znalazło :biggrin2:

Ogólnie bardzo trwałe auto ale weź i takie traf :bye:
Oj tak, lata druciarstwa i oszczędności zawsze wychodzą na jaw. No nic, muszę celować w RX od pierwszego właściciela z fakturami z ASO :lol:

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
michal_zys
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 18:16
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: michal_zys »

Święta prawda.

W moim zestawieniu nie napisałem o wymianie przewodów olejowych.
Z tego powodu mój Lex wracał na lawecie. Obecnie mam te wersję poprawioną.

Czeka mnie wymiana jeszcze przewodu chłodnicy skrzyni. Odkładam w czasie, aż przyjdzie pora na wymianę oleju.

Od czasu zakupu borykałem się z bijącymi hamulcami (po nagrzaniu) - problem tkwił w bębnach hamulcowych (wiem , że to są tarczobębny)
Wszyscy szukali z przodu a problem tkwił z tyłu :puchar:
papagorgio
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2018, o 11:23
Model Lexusa: RX 300 II, CT
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: papagorgio »

To ja dodam swoje koszty po dwoch latach użytkowania RX 300 2004r. ( bez gazu i pneumatyki)
- zakup w 2018 40k
-OC 750 -800zl ( zarejestrowany pod Poznaniem)
-spalanie: miasto 11,5-13l, trasa ok 10l
-wymiana rozrządu, oleju 1600zl u mojego mechanika, specjalisty od japończyków, wycena w ASO Lexus Poznań 5000zl
-pióra wycieraczek przód ASO Toyota 148zl (tam kupiłem) ASO Lexus 500zl.
-wymiana oleju w dyfrze ASO Toyota 250zl
-wymiana oleju w ASB ASO Lexus 1600zl (tam robiłem) wycena ASO Toyota 1500zl
-nieszczelność przekładni kierowniczej ASO Lexus 2500zl (demontaż, montaż przekładni i geometria zawieszenia ASO, regeneracja firma zewnętrzna. ASO daje gwarancje na całość i to ich firma robiła regenerację)
-guma tylnej wycieraczki ASO Lexus 30zl
-żarówka tylnego stopu ASO Lexus 40zl
-przedni ksenon d2s żarówka ASO Toyota 300zl z wymianą, ASO Lexus 500zl (bez wymiany)
-uszczelnienie pokrywy zaworów i wymiana tulei stabilizatora tyl robione w SL Motors w Rumi u naszego forumowego kolegi Lepsi RX 700zl
-zakup nowego kompletu opon całorocznych 2500zl
-wymiana wkłady lusterka bocznego fotochrom 400zl używka z allegro. ASO Lexus i Toyota ok 1200zl
-mapa Polski do navi 60 zl Allegro
-klima obgrzybianie i nabicie + filtr 300zl
ghost1077
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 8 lip 2017, o 23:34
Model Lexusa: Ra40, st182,e11
Skąd:: Sopot
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: ghost1077 »

michal_zys pisze:Święta prawda.

W moim zestawieniu nie napisałem o wymianie przewodów olejowych.
Z tego powodu mój Lex wracał na lawecie. Obecnie mam te wersję poprawioną.

Czeka mnie wymiana jeszcze przewodu chłodnicy skrzyni. Odkładam w czasie, aż przyjdzie pora na wymianę oleju.

Od czasu zakupu borykałem się z bijącymi hamulcami (po nagrzaniu) - problem tkwił w bębnach hamulcowych (wiem , że to są tarczobębny)
Wszyscy szukali z przodu a problem tkwił z tyłu :puchar:
Czy wibrowala przy tym kierownica? Opisz coś więcej na temat objawów i w czym dokładnie był problem.
LEXluthor
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 sty 2019, o 21:32
Model Lexusa: Marzę o LS430 :)
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: RX mkII - Koszt utrzymania oraz zakupu modelu

Post autor: LEXluthor »

papagorgio pisze:To ja dodam swoje koszty po dwoch latach użytkowania RX 300 2004r. ( bez gazu i pneumatyki)
-wymiana rozrządu, oleju 1600zl u mojego mechanika, specjalisty od japończyków, wycena w ASO Lexus Poznań 5000zl
-pióra wycieraczek przód ASO Toyota 148zl (tam kupiłem) ASO Lexus 500zl.
-zakup nowego kompletu opon całorocznych 2500zl
-wymiana wkłady lusterka bocznego fotochrom 400zl używka z allegro. ASO Lexus i Toyota ok 1200zl
Dzięki za konkretne przykłady. No to już nie wygląda tak różowo, ale grunt że jednak nie jesteśmy skazani wyłącznie na ASO.

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości