RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
Karibe
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2021, o 23:27
Model Lexusa: Rx 2gen
Skąd:: Lublin
Kontakt:

RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Karibe »

I jeszcze:
- ogolnie korozja podwozia ponoc powierzchowna widzialem tez we wnekach nadkolo taki nalot
- rdzawy nalot na krawedziach drzwi, od jakisz uderzen, ukruszen

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Karibe pisze:Na plus jest to ze samochod byl w przyzwoitym stanie ogolnym, rozwazyl bym go w cenie 36-38k. Calokształt psuja jednak:
- rdzawe slady po grilem odbitki od kamykow
- rant drzwi pasazera juz widac korozje
- zepsuty schowek ten open-close
- dziubniecia deski przy siedzeniu pasażera
- podniszczone dosyc mocno wnetrze tapicerki bagaznika
- jeden boczek drzwi prawy tyl uszkodzony
- tapicera foteli przednich miejcami takie wytarcia koloru

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka
Twoja lista przy 13letnim aucie jest jak to stwierdziłeś sroga... i z tego co zrozumiałem dostałeś tyle zdjęć że nawet Pamela Anderson tylu nie miała jak ratowała ludzi przed utonięciem :biggrin2:

Gruby temat :doh:
Karibe
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2021, o 23:27
Model Lexusa: Rx 2gen
Skąd:: Lublin
Kontakt:

RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Karibe »

michalllw pisze:Nasz RX wygląda dokładnie tak jak na 73 zdjęciach i dwóch filmach poniżej które dostał Pan zawiedziony.
Jeżeli ktoś zakceptuje to co na zdjęciach to kupi ten samochód, tak naprawdę te rzeczy można wymienić lub po prostu olać, tak czy siak auto jest w pełni sprawne, wszystko działa i prowadzi się bardzo dobrze.

https://photos.app.goo.gl/PC6AQGZabYZfepck7
Potwierdzam ze zdjecia ogladalem i o wielu kwestiach wiedzialem. Co innego jednak zobaczyc na zywo wszystkie mankamenty:-)
Generalnie rozwazajac cene vs wersja wyposażenia + mankamenty nie zdecydowalem sie.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Nemo 77 »

Każdy kupuje pod siebie i Ciebie takie wady w 13-letnim samochodzie odrzuciły. Nie obraź się,ale dzięki takim kupującym ja stałem się właścicielem zadbanego GS-a,który nie sprawia mi problemów,a też miał odpryski na masce,zarysowany blotnik i górną część zderzaka tylnego i inne pierdoły.Ot po prostu zwykłe rzeczy wynikające z użytkowania i nie picowania do handlu.Pozdrawiam.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

Karibe pisze:
michalllw pisze:Nasz RX wygląda dokładnie tak jak na 73 zdjęciach i dwóch filmach poniżej które dostał Pan zawiedziony.
Jeżeli ktoś zakceptuje to co na zdjęciach to kupi ten samochód, tak naprawdę te rzeczy można wymienić lub po prostu olać, tak czy siak auto jest w pełni sprawne, wszystko działa i prowadzi się bardzo dobrze.

https://photos.app.goo.gl/PC6AQGZabYZfepck7
Potwierdzam ze zdjecia ogladalem i o wielu kwestiach wiedzialem. Co innego jednak zobaczyc na zywo wszystkie mankamenty:-)
Generalnie rozwazajac cene vs wersja wyposażenia + mankamenty nie zdecydowalem sie.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka
Nie obraź nie się na mnie ale według mnie Twoje zachowanie jest równoznaczne z zachowanie Mirasów od cofania liczników, dokładnie tak samo psujesz moto rynek w PL.
Dostajesz 70 fot auta, masz opis, masz video, auta nie kupujesz bo... masz jakie swoje fixum dyrdum którym obarczasz sprzedającego.
I niby takie "nic" ale w Twoje fixum dyrdum co do 13 letniego auta idealnie wpisuje się oferta tworzoną przez handlarzy Mirasów.
Potem chcę sprzedać uczciwie auto, trafia się Pan od fixum dyrdum i odechciewa Ci się kolejnej przygody z Lexusem.
A na sam koniec dopisujesz że kupiłbyś to auto tylko za cenę kilka k.niższą :down:
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: machony79 »

Osobiście też bym nie kupił. A stwierdzenie sprzedającego,że to można kupić i wymienić jest śmieszne.
Niech odejmie to od ceny wyjściowej i będzie OK. Auto 13 letnie może mieć ślady eksploatacji ale to są już uszkodzenia.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

machony79 pisze:Osobiście też bym nie kupił.
I pojechałbyś oznajmić to sprzedającemu ? Temat jest prosty masz swoje jakieś wariacje motoryzacyjne, ktoś Cię informuje o sprzedawanym przedmiocie więc albo przedmit spełnia wymagania i jedziesz albo nie spełnia i nie jedziesz. A tu były zdjęcia, był opis ktoś pojechał nie kupił auta a potem je obsmarował twierdząc że by je kupił ale parę koła mniej ... bo pewnie pedantyzm się wyłączył :doh:
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: machony79 »

Co z tego,że są zdjęcia.Nie wszystko dojrzysz na nich.I są tak robione ,żebyś tego nie zauważył.Sprzedający chyba myślą,że jak kupiec przyjedzie z daleka to nie będzie opłacało mu się wracać bez auta.
Jechałem kiedyś po Antarę do Grudziądza.10 godzin i trzema PKS-ami w jedna stronę.
Na miejscu się okazało,że podniszczona wewnątrz. Podrapane plastiki,skóra roztargana na oparciu. A sprzedający to samo : "można przecież wymienić"
Wróciłem do Katowic z niczym i szukałem dalej.
Nie ma co dyskutować. Każdy ma inne oczekiwania i jeden kupi,bo traktuje auto tylko jak przedmiot a dla innego jest to coś więcej.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

machony79 pisze: Co z tego,że są zdjęcia.Nie wszystko dojrzysz na nich.I są tak robione ,żebyś tego nie zauważył.Sprzedający chyba myślą,że jak kupiec przyjedzie z daleka to nie będzie opłacało mu się wracać bez auta
Dalej nie rozumiem o co Ci chodzi. Na zdjęciach są wszystkie mankamenty które zostały wymienione przez pedantycznego kupującego więc co można więcej zrobić ze strony sprzedającego ?
machony79 pisze:Jechałem kiedyś po Antarę do Grudziądza.10 godzin i trzema PKS-ami w jedna stronę.
Na miejscu się okazało,że podniszczona wewnątrz. Podrapane plastiki,skóra roztargana na oparciu. A sprzedający to samo : "można przecież wymienić"
Wróciłem do Katowic z niczym i szukałem dalej.
Mam rozumieć że to jest wzmocnienie przekazu :biggrin2:
Jak chcesz mogę też trochę wzmocnić swój przekaz :gamer: kiedyś pojechałem kupić ukochanego sc430 do Belgii. Pojechaliśmy w 3osoby z lawetką i... okazało się że skrajny trup wróciłem do Wawy i pojechałem do Gorzowa Wlkp. a tu też skrajny trup a potem pojechałem do Nimcowni. Zrobiłem za sc430 5k.km. W samej PL po różne auta zrobiłem około 10k.km. tak żeby się naciąć tylko czy to jest dowód na coś ?
machony79 pisze:Nie ma co dyskutować. Każdy ma inne oczekiwania i jeden kupi,bo traktuje auto tylko jak przedmiot a dla innego jest to coś więcej.
Dokładnie tak jest każdy traktuje auto inaczej. Po to udziela się informacji żeby komuś zaoszczędzić czasu. Oczywiście informacja ustna może nie wystarczyć wtedy dołącza się zdjęcia.
Więc dla mnie są logiczne dwie opcje a tak właściwie 3opcje.

1) nie jadę
2) jadę i się targuje
3) kupuje i nie targuje

A biorąc pod uwagę ilość starych RX które widziałem/weryfikowałem od strony technicznej to życzę powodzenia przy zakupie :biggrin2:
Karibe
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2021, o 23:27
Model Lexusa: Rx 2gen
Skąd:: Lublin
Kontakt:

RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Karibe »

Nie obsmarowalem bo ta akcja byla juz jakies 1-2miesiace temu i juz o tym zapomnialem. Pojawil sie w tym watku samochod ktory widzialem wiec grzecznie przedstawilem swoja opinię, nie chcialem wywolac takiej g**** burzy
Z tym ze wszystko bylo na zdjeciach tez bym nie przesadzał, czesc byla a czesc wyszla przy ogladaniu. Gotowy bylem zaakceptowac tylko to o czym wiedziałem.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości