RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RealLife
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 17:53
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: RealLife »

Oglądałem to auto, jeżeli zniesiesz wyraźne ślady zużycia wnętrza (na zdjęciach ich nie zobaczysz, nawet jeżeli poprosisz o szczegółowe to na miejscu zobaczysz kolejne 5x tyle plam, zadrapań, dziurek itp) - poza tym jest ok. Kilka elementów lakierowanych, jednak tyko po zadrapaniach, wgnieceniach i rdzy z nich wynikających. Oczywiście zrobiona polerka i pranie tapicerki - możesz spodziewać się wody w zagłębiach dolnych mocowań pasów po tym zabiegu. Oglądałem to auto gdy było jeszcze surowe, przed zrobieniem i wystawieniem , przy okazji wycieczki po drugą 2-ke od tego handlarza (granatowy za 35 500 - od ponad tygodnia nie ma go już w ogłoszeniach). Tamtego nie kupiłem tylko ze względu na uszkodzenia tapicerki prawie wszystkich elementów, których oczywiście na zdjęciach nie było widać. (Ostatecznie pod domem stoi kupiona wczoraj 3-ka).
P.S. Dość ciekawie wygląda egzemplarz z płocka za 38500, od normalnych ludzi nie handlarza, niepokoi jednak dlaczego po kilku miesiącach użytkowania ktoś chce się pozbyć takiego auta. Wiadomo, że opowieść o aucie służbowym, wyjeździe za granice itp będzie przygotowana...
Waniek
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:33
Model Lexusa: RX400H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Waniek »

RealLife pisze:Oglądałem to auto, jeżeli zniesiesz wyraźne ślady zużycia wnętrza (na zdjęciach ich nie zobaczysz, nawet jeżeli poprosisz o szczegółowe to na miejscu zobaczysz kolejne 5x tyle plam, zadrapań, dziurek itp) - poza tym jest ok. Kilka elementów lakierowanych, jednak tyko po zadrapaniach, wgnieceniach i rdzy z nich wynikających. Oczywiście zrobiona polerka i pranie tapicerki - możesz spodziewać się wody w zagłębiach dolnych mocowań pasów po tym zabiegu. Oglądałem to auto gdy było jeszcze surowe, przed zrobieniem i wystawieniem , przy okazji wycieczki po drugą 2-ke od tego handlarza (granatowy za 35 500 - od ponad tygodnia nie ma go już w ogłoszeniach). Tamtego nie kupiłem tylko ze względu na uszkodzenia tapicerki prawie wszystkich elementów, których oczywiście na zdjęciach nie było widać. (Ostatecznie pod domem stoi kupiona wczoraj 3-ka).
P.S. Dość ciekawie wygląda egzemplarz z płocka za 38500, od normalnych ludzi nie handlarza, niepokoi jednak dlaczego po kilku miesiącach użytkowania ktoś chce się pozbyć takiego auta. Wiadomo, że opowieść o aucie służbowym, wyjeździe za granice itp będzie przygotowana...
Ten z Płocka trafił już do mnie :)
Natomiast dla zainteresowanych zakupem - kilka informacji o innym egzemplarzu, który oglądałem wcześniej:
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... 8c944be103

RX z Polskiego salonu, 3 właściciel, który twierdzi że pedantycznie dba o samochody i sprzedaje tylko dlatego, że otrzymał auto służbowe. Natomiast na oględzinach:
- Zepsuta żarówka prawego xenonu
- zablokowany spryskiwacz prawego xenonu w pozycji otwartej
- klosze xenonów do polerki
- opony przód śmietnik
- tył może jeszcze na chwile
- Właściciel twierdzi, że rozrząd wymieniony w maju, niestety teraz już dochodzą z niego różne dźwięki, auto miało byś serwisowe w ASO Lexus Żerań, ale nawet informacja o wymianie oleju jest przykręcona drutem i napisana flamastrem - ASO nie stosuje takich rozwiązań.
- rdza na masce, prawe drzwi na dole totalna rdza, nadają się do wymiany, całe zardzewiałe sanki, rdza na lewych drzwiach i błotnikach. Zaczepy do lewarka z tyłu całe zagięte - może zjedzone przez rdze - nie jestem pewien.
- filtry nie były wymienione z 5 lat
- wybite tuleje wahaczy
- urwany czujnik regulacji świateł (ten, który jest przy prawym tylnym kole).
Jeżeli ktoś ma wolne - 15 tysięcy żeby doprowadzić blacharkę i mechanikę do ładu to - ten ma nawet czyste wnętrze. Tyle.
Awatar użytkownika
RealLife
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 17:53
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: RealLife »

„dostałem auto służbowe” to nr 1 wśród argumentów...

Powiedz coś o tym kupionym „płocku”, bo zżera mnie ciekawość..(człowiek bardziej żałuje czego nie zrobił, niż co popełnił..)
Waniek
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:33
Model Lexusa: RX400H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Waniek »

RealLife pisze:„dostałem auto służbowe” to nr 1 wśród argumentów...

Powiedz coś o tym kupionym „płocku”, bo zżera mnie ciekawość..(człowiek bardziej żałuje czego nie zrobił, niż co popełnił..)
Sprowadzony ze Szwajcarii ~4 miesiące temu przez prywatną osobę. Pan sprzedawał bo to jednak nie to, szuka samochodu mniej luksusowego do "ciorania" z rowerami i psami.
Sprawdziłem auto w serwisie - spód bez grama rdzy, na żadnym elemencie, a dodatkowo nie jest pokryty żadnym bitumem. Wszystkie elementy podwozia, zawieszenie, hamulce bez problemów i sprawne. Generalnie książkowo.
Sprawdziłem też stan baterii, i wszystkie sprawne i w normie. Zero błędów komputera. W środku czysto i bez uszkodzeń. Faktury z wpisanymi przebiegami od początku historii auta przez jednego właściciela.
Prawy i lewy tylni błotnik 2 warstwa lakieru - po zarysowaniu o bramę.
Jedyny temat, który mam do ogarnięcia to korekta lakieru na całym aucie, by doprowadzić go do stanu idealnego. Są ślady po uderzeniach od drzwi innych aut na lakierze i na tych bocznych listwach.

Zastanawiam się czy te listwy można jakoś naprawić, czy trzeba wymienić.
Awatar użytkownika
RealLife
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 17:53
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: RealLife »

Czyli żal pozostał... niestety żona po oglądnięciu na żywo - kontra zdjęcia - pierwszych 2 starannie wybranych sztuk stwierdziła, że nie chce „starego dziada”. Potem okazało się, że nowsze potrafią być jeszcze bardziej złachane, bo są z jeszcze gorszego plastiku ulepione, ostatecznie mamy auto z TYLKO 1 dziurą w boczku tylnych drzwi, 1 przetarciem wykładziny i oczywiście standardowo zmiętym fotelem kierowcy (to najlepsza tapicerka jaką widziałem w lexusie poza salonem) - kwestia cierpliwości w poszukiwaniach.
Ja bym się nie mścił na żadnych zadrapaniach i innych pierdółkach, no chyba że auto będzie wyłącznie stało w domu, np. w garażu sąsiadującym przez szklaną ścianę z salonem... Takie drobiazgi mogą pojawić się w każdej chwili, a wtedy - po wyrzuceniu kasy i czasu na pieszczoty - wkurzają podwójnie. Na naszym nowym nabytku też są takie drobne parkingówki i zostają. Wiadomo: jeżeli będą do kości - app r-stop i kropelkę kolorku trzeba będzie zaaplikować.
przemeck
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2020, o 11:41
Model Lexusa: GS
Skąd:: Ursynów
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: przemeck »

hej.

dzięki serdeczne za info o tym RX-ie z Radomia. daruję sobie przejażdżkę, choć daleko nie mam... poczekam, aż mm nice cars sprowadzi coś fajnego w moim budżecie.

info dla kolegi, co łyknął z Płock RX-a. Ubiegłeś mnie:) Też się interesowałem tym egzemplarzem. Pisałem nawet z tym serwisem w Genewie. Wszystko potwierdzili - cały serwis. We wrześniu 2019, na ostatnim u nich przeglądzie miałeś wymieniony akumulator rozruchowy. Gratuluję zakupu. Szerokiej drogi!

mam nadzieję, że ja również kiedyś trafię na tak zadbanego RX-a.
Waniek
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:33
Model Lexusa: RX400H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Waniek »

przemeck pisze:hej.

dzięki serdeczne za info o tym RX-ie z Radomia. daruję sobie przejażdżkę, choć daleko nie mam... poczekam, aż mm nice cars sprowadzi coś fajnego w moim budżecie.

info dla kolegi, co łyknął z Płock RX-a. Ubiegłeś mnie:) Też się interesowałem tym egzemplarzem. Pisałem nawet z tym serwisem w Genewie. Wszystko potwierdzili - cały serwis. We wrześniu 2019, na ostatnim u nich przeglądzie miałeś wymieniony akumulator rozruchowy. Gratuluję zakupu. Szerokiej drogi!

mam nadzieję, że ja również kiedyś trafię na tak zadbanego RX-a.
Dzięki wielkie!
Już jestem umówiony na pełną korektę lakieru, tak żeby była z niego perełka :)
przemeck
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2020, o 11:41
Model Lexusa: GS
Skąd:: Ursynów
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: przemeck »

Witam.

Poszukuję RX'a - koniecznie z jasnym wnętrzem.

Czy ktoś może z forumowiczów może coś powiedzieć o tych dwóch egzemplarzach:

ze Zwolenia" https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... f2468d184d

oraz z Płocka: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... f2468d184d

Będę wdzięczny za każdą uwagę, opinię.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RealLife
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 17:53
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: RealLife »

Moja żona też żądała jasnej skórki do tego z drewienkiem. Po kilku pięknych na zdęciach 400h skończyło się na 450h i też łatwo nie było. Ceny widzę poszybowały w górę, ja zakładem za takiego 15 łatka 30 do 35(z lpg). Za ponad 40 nawet bym się nie interesował, następna generacja niewiele drożej, a trochę inny świat (oba to i tak tylko lepszej jakości plastiki z papierową tapicerką).
Te z ogłoszeń wyglądają bardzo dobrze:
1. Szwajcar - pięknie wypolerowany i wyprany przez handlarza, wentylowana skóra na fotelu kierowcy w niespotykanym stanie. Oczywiście na podłokietnikach drzwi dziury - innych raczej w II-ce nie znajdziesz.
2. Płock - ostania II-ka jaką brałem pod uwagę była właśnie z tamtąd i identycznie wyglądała. Kupił ją jeden z forumowiczów i zadeklarował doprowadzenie do stanu salonowego. Jeżeli to ta sama - to rodzynek, pod warunkiem, że powód sprzedaży po kilku miesiącach od zakupu będzie potwierdzony „na papierze”, a nie: auto służbowe czy wyjazd zagraniczny...
przemeck
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2020, o 11:41
Model Lexusa: GS
Skąd:: Ursynów
Kontakt:

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: przemeck »

A ktoś coś o tym egzemplarzu lub sprzedawcy:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... 4NA0lnCjlI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości