RX300 2021

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX
memes1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:45
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

RX300 2021

Post autor: memes1 »

Witam
zadatkowałem nowego RX300, lecz mam jeszcze szansę na wycofanie - proszę pomóżcie w przekonaniu mnie, że nie warto dopłacać 70k do rx450 ( samochodem w 90% będzie jeździła żona) i mimo 2.0 silnika cena, cena i jeszcze raz cena wystarczająco przemawia za rx300.
Jeżeli są posiadacze powyższego modelu, ewentualnie rx200t proszę wypowiedzcie swoje opinie
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: machony79 »

Mam co prawda ten silnik w lżejszym NX i jest bardzo dynamiczny.Auto katapultuje się z napędu AWD do 100 km/h w czasie poniżej 7 sek. Niestety jest przy tym paliwożerny.Jazda miejska to 11-12 litrów ale nie zamieniłbym go nigdy na hybrydę z CVT.
Zachęcam do oglądnięcia:
https://www.youtube.com/watch?v=0yYgR5vDtbQ&t=11s
https://www.youtube.com/watch?v=mf0dZk-MJwQ&t=1264s
memes1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:45
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: memes1 »

Test p. Łukasza oglądałem i to było pierwsze co skłoniło mnie do zainteresowania się tym modelem - wcześniej rozważałem tylko i wyłącznie 450 h.
Pewnie odbiorę samochód w przyszłym tygodniu i będę się do niego przekonywał - rozmawiałem również z serwisantem z toyoty, można wgrać mapkę na 280 kucy i wtedy samochodzik śmiga, że aż miło. Zobaczymy
memes1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:45
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: memes1 »

Samochód odebrany
Zrobione pierwsze 600km, wrażenia ogólne na plus
Wbrew opiniom samochód dość żwawo sobie radzi, przy jeździe dwie osoby dorosłe + dwójka dzieci nie zauważyłem, żeby mocy mu brakowało - zarówno na autostradzie jak i w mieście. Zawieszenie pierwsza klasa.
Spalanie jak na razie wyszło blisko 15litrów, lecz trzeba pamiętać, że jak na razie to połowa km była zrobiona przy okazji rundek dookoła komina ( co ktoś z rodziny wpadł to przejażdżka) i ze spokojną jazdą nie wiele miało to wspólnego.
Zobaczymy dalej
plejadek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2022, o 10:23
Model Lexusa: RX
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: plejadek »

Witam wszystkich,
memes1 pisze:Samochód odebrany
- Gratulacje.

W zeszły roku kupiliśmy RX 300, jako auto dla żony i z myślą o wspólnych rodzinnych wyjazdach. Rozważaliśmy jeszcze NX 300h i RX450h. NX rozczarował brakiem miejsca na tylnej kanapie i słabą dynamiką. Dostaliśmy NX-a na weekend i mieliśmy okazję do odbycia 100 km przejażdżki w 5 osób. Początkowe zachwyty szybko przerodziły się w narzekania trójki pasażerów z tylnej kanapy na komfort. Mi trochę przeszkadzała przecięta dynamika - ale myślę, że do tego można się przyzwyczaić.

Po doświadczeniu z NX byliśmy właściwie zdecydowani na zamówienie RX 450h, ale nas podkusiło i dodatkowo odbyliśmy jazdę próbną RX 300. I o dziwo, po tej jeździe nie za bardzo znajdowaliśmy argumenty do wydania dodatkowych 50 tyś. za V6. Myślałem, że 2.0 turbo nie będzie wystarczająco mocny do tak dużego i ciężkiego auta. Dynamika i elastyczność okazała się wystarczająca. Jazdę autami odbyliśmy jednym po drugim. Trasa liczyła około 20 km po Krakowie. Nie zauważyłem różnicy w dynamice, hybryda jedynie robiła wrażenie bardziej elastycznej. Różnica w spalaniu wyniosła 1.8 litra na korzyść 450h - 11.2 do 9.4 l/100. Brak V6 i zestawu hybrydowych silników rekompensuje w RX 300 bardziej wydajny napęd 4x4, odczuwalnie mniejsza masa i klasyczna skrzynia automatyczna. Nam to, plus duża różnica w cenie, wystarczyło do zmiany decyzji.

Przez rok RX 300 przejechał 17 tys km, średnie spalanie spadło do 10.3 l/100 km. Żonie w mieście (lublin) wychodzi między 10.5-11.5, droga szybkiego ruchu - 9.0, autostrada - 10.6, krajówki 8.4. Zalety: przestronność, komfort jazdy, bardzo dobre zawieszenie, wyciszenie wnętrza, spasowanie i jakość użytych materiałów, możliwość podpięcia i-phona i korzystanie z google maps na monitorze samochodowym.
wady: bagażnik mógłby być większy, aby zapakować się na rodzinny wyjazd, w 4 osoby trzeba zostawić w garażu roletę i stawiać walizki pionowo. Sensowne spalanie uzyskuje się podczas spokojnej relaksacyjnej jazdy. Gwałtownie wzrasta podczas dynamicznej jazdy.
Nie przerażało nas to, że kupiliśmy model, powoli schodzący z rynku, dla nas to akurat zaleta, auto sprawdzone, pozbawione usterek wieku "dziecięcego" - dobrze znane mechanikom. Ostatnim autem - subaru Outback 3.6 jeździliśmy przez 9 lat. Mamy nadzieję, że RX również będzie nam służył bezproblemowo przez następnych kilka dobrych lat.
gabrys
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2022, o 21:17
Model Lexusa: rx
Skąd:: pnc
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: gabrys »

Czy w dzisiejszych czasach ma sens kupowanie model RX? (wersja final edition-końcówka modelu 2022). Poważnie zastanawiam się nad kupnem RXa, ale czy w dobie drożejącego paliwa i tendencji elektryfikacji aut, nie jest to ryzykowny zakup? Rocznie przejeżdżam ok 25 tys. km, większość miasto. Jeśli już kupić to też mam dylemat czy wersję 300 benzynową która pali jak smok ale cena niższa (ok. 250 tys.) czy w zasadzie lepszy dla tego auta napęd 450h (300tys) ale mniejsze spalanie. Biorę też poprawkę na droższe w obecnych czasach leasingi. Oczywiście przy takich przebiegach nie zwróci mi się różnica kosztów, dodatkowo przeważający okres będę jeździł sam i "woził powietrze", ale tak jak mówię jakość i żywotność auta biorę pod uwagę. Urzekła mnie w nim cisza i wygodna, której w innych modelach nie doświadczyłem.
msi
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2022, o 21:21
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: msi »

Cześć
Miesiąc temu odebrałem RX300. Od razu pojechał na wczasy. Średnie spalanie z 3500km wyszło równe 10,0l/100km. Trasa: 70% autostrady z dopuszczalnymi prędkościami, reszta bujanie się po lokalnych drogach (górzysta Chorwacja i Toskania). Auto miało cały czas na dachu duży boks. Jak na gabaryty auta i charakter trasy uważam że spalanie jest bardzo dobre. Sam miałem bardzo duży dylemat czy wziąć 300 czy 450h. Przekonała mnie przede wszystkim cena (egzemplarze w tej samej konfiguracji ~70.000 zł różnicy) oraz jazda próbna. Samochody testowałem podczas deszczowej pogody i wyszły niestety braki napędu 450h - tj. brak napędu tylnej osi bezpośrednio z silnika, zamiast tego silnik elektryczny. Przy dynamicznym przyspieszaniu auto zachowuje się jak klasyczne ciężkie auto z V6 pod maską i przednim napędem - koła mocno buksują i ASR (ESP?) ma co robić. Jeśli chodzi o same osiągi, to do 140 km/h różnica w moim odczuciu jest żadna. Oczywiście V6 z 450h brzmi dużo lepiej przy wysokich obrotach, ale w żadnej mierze nie niweluje to różnicy w cenie. Reasumując, jestem bardzo zadowolony, tak jak pisali poprzednicy bagażnik mógłby być większy, ale i tak wchodzą do niego 4 duże walizki w pionie, więc tygodniowy wyjazd ogarniamy z rodziną 2+2 bez problemu, a dłuższy ze względu na wózek i łóżeczko dziecięce wiąże się z założeniem boksu. Poza tym komfort jazdy i jakość wykonania - najwyższy poziom.
Pozdrawiam
memes1
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 14 maja 2022, o 17:45
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: memes1 »

Prawie 3 mies. z rx300 - przejechane 4500 km, spalanie w trasie Żonie wychodzi 10.2l , mi ta sama trasa (odc. 600km -12l), średnio na co dzień po mieście 11.6l; pojemność bagażnika wystarczająca na 5 osób z namiotem i bambetlami na weekendowy wypad nad wodę. Zapakowany z 5 osób na pokładzie i bagażnikiem na full w trasie nie robi problemów z wyprzedzaniem i nie jest zawalidrogą ( wiadomo, że 3.5l poradziło by sobie lżej) Podsumowując - Już nie żałuję zakupu i nie będę płakał że nie jestem posiadaczem hybrydy ( no może za 4-5 lat w momencie sprzedaży) Znajomy jeździ hybrydą i spalanie ma na poziome 9-10l - raptem około 2l różnicy - przy przebiegu 1500km/mies. nie zaoszczędzę na paliwie tyle, żeby zrekompensować sobie różnicę ceny.
Pozdrawiam
roy44
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2022, o 20:13
Model Lexusa: RX
Skąd:: POL
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: roy44 »

Miałem podobny dylemat - 300 czy 450h. Jazda próbna przekonała mnie, że nie ma sensu dopłacać. Różnica w spalaniu, w mojej ocenie widoczna głównie w mieście, jest w rzeczywistości niewielka.
Średnie spalanie na dystansie blisko 3500 km wychodzi 9 l. Aktualnie gdy jeżdżę głównie po mieście i nie zwracam uwagi na style jazdy, wychodzi około 12 l. W trasie 8,5, a potrafiło zejść do 7,4 l (jechałem wyjątkowo delikatnie).
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: RX300 2021

Post autor: DanLexus »

Ktoś próbował zamontować LPG do RX300? Albo próbował ustalić czy taki montaż jest możliwy?
Supras are just a hatchback SC300
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość