RX 400h warto kupić

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Re: RX 400h warto kupić

Postprzez klaus » 16 cze 2016, o 11:39

Ad. 1 Nie tyle nie dojedziesz co silnik spalinowy sam się włączy jak będzie "zimny". Na rozgrzanym w zależności od sprawności baterii może przejedziesz 1-2km. Ale nie ma to sensu bo i tak nie podładujesz akumulatorów z gniazdka.
Ad. 2 Pytałem kiedyś w ASO to stwierdzili że tylko wymiana całej jednostki z wyświetlaczem - ale mogli chcieć zarobić więc nie wiem czy to prawda.
Ad. 3 Niektóre mogą być zespawane z 4 ćwiartek ;)
Ad. 4 10-11l w trybie miejskim
Ad 5. Ze względu na fakt że silnik spalinowy po rozgrzaniu co chwilę się wyłącza/włącza nie widzę sensu montowania LPG. Chyba że 99% czasu chcesz jeździć po autostradzie ale to wtedy hybryda nie ma sensu. Druga sprawa to brak miejsca na dodatkowy zbiornik - chyba że zamiast koła zapasowego POD podwoziem na zewnątrz.
Ad. 6 Różnice są takie same jak w innych samochodach: lampy, jednostki, radio, nawigacja.
klaus
Lex user

Model Lexusa: RX400h

Postprzez Barth » 16 cze 2016, o 12:17

Dzięki ma3x998 za pomoc :)

Powiem szczerze, że to znakomity wynik! Moj RX teraz spala około 15l/100km ale głównie jazda po mieście. A wiecie może jak to wygląda z tymi egzemplarzami z US? W niektórych ogłoszeniach właściciele szczególnie podkreślają, że samochód jest z EU a nie z US. Czy te z US są jakieś gorsze? Czy może chodzić tu o dostępność części?
Barth
Nowy lex user

Model Lexusa: RX 300

Postprzez Barth » 16 cze 2016, o 12:26

Dzięki klaus :)!
Widzę, że jesteś aktualnie użytkownikiem tego modelu auta :) Jesteś zadowolony? Poleciłbyś? :)

Z tym zbiornikiem to nie wiedziałem, że tak jest. Myślałem, że koło zapasowe jest w RX400h tak samo umiejscowione co w RX300, czyli w bagażniku pod płytą podłogową. Obecnie tam mam zbiornik paliwa.
A co do wersji US, czy dostępność części jest na podobnym poziomie co do aut z EU?

A i zapomniałem zapytać o jeszcze jedną rzecz, jaki przebieg auta powinien mnie zaniepokoić. W sumie to wszyscy wiemy jak to jest z tymi przebiegami: "cena i przebieg - do negocjacji" ale bardziej mi chodzi o to, czy jak autko ma ponad 250k to baterie będą już w znacznym stopniu zużyte?
Barth
Nowy lex user

Model Lexusa: RX 300

Postprzez klaus » 16 cze 2016, o 12:42

Generalnie jest to dobry samochód. Jak na 2 tony przyspiesza żwawo ;)
Mój ma 250kkm i bateria spełnia jeszcze swoje zadanie tzn w korku i przy wolnej jeździe silnik spalinowy się wyłącza. Trudno mi określić jaką ma pojemność w stosunku do nowej bo nie mam porównania.
Przy pełnym naładowania przejedzie ~1km z prędkością 40km/h.
Co do części zamiennych USA/EU to na 99% są te same z dokładnością do różnic o których wspomniałem w poprzednim poście.
klaus
Lex user

Postprzez carinus » 16 cze 2016, o 20:01

Przejechałem swoim dopiero kilka tys.km ale jestem zadowolony z dynamiki i spalania.Jest tragedia ze znalezieniem naprawdę dobrego egzemplarza niezależnie od ceny.Udało się kupić egzemplarz krajowy,po wszystkich akcjach serwisowych,zamontowana instalacja LPG.W korkach na autostradzie nie przejechałem na bateriach więcej niz 3km,za to spalanie przy 120-140km/h wychodzi średnio 12,7 LPG.W mieście mam mniejsze średnie spalanie niż na trasie.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez sardzent » 16 cze 2016, o 20:51

polecam ale w miescie 10l na autostradzie 12 i wyzej z predkosciami legalnymi
z navi to jest chyba gen3 i gen5 wiec to roznica (mapy kompatybilne sa)

z usa zalezy kiedy sciagany ... jesli niedawno to i aku nienajmlodsze i nie lubia stac rozladowane dlugo w dokach, plus jednostki nie te (predkosc, radio i temperatura)
w europie praktycznie nie do dostania egzemplarze z aktywnym tempomatem (laser), szukaj wersji EU najlepiej z .pl np od dealera
sardzent
Lex user

Postprzez Boca » 22 wrz 2016, o 15:00

Ja jestem przed zakupem RXa, interesuje mnie model z 2008 roku. Docelowo interesuje mnie gaz w RXie więc wielkiej różnicy dla mnie nie ma czy to będzie model 400h czy 350 (bez h). Pytanie moje jest takie, czy polecacie zakup samochodu z instalacją gazową czy też lepiej jak sam sobie to zainstaluję. Dowiadywałem się, że koszt takiej instalacji to min. 4k zł.
Chętniej kupiłbym już z gazem i ewentualnie sprawdził stan tej instalacji przed zakupem auta.

Może ma ktoś jakieś doświadczenia z kupnem auta zagazowanego?
Boca
Nowy lex user

Model Lexusa: RX

Postprzez carinus » 22 wrz 2016, o 17:05

Jak kupisz z instalacją to masz ją prawie za free,w swoim zmieniłem tylko sterownik i po podlaniu gazem silnik potrafi spalić 11.8 przy 120-160km/h.Komp pokazuje średnie spalanie 7,6-8 i wychodzi wzorcowe 10l LPG.Dostałem z samochodem dokumenty z montażu gazu i cena jaka tam widnieje to 3.400,-za Zenita i Hana niebieska plus lubryfikacja którą wywaliłem.
carinus
Lex Master

Postprzez gorgu » 23 cze 2017, o 20:30

Mam zamiar kupić RX400h 2006r i chciałbym się dowiedzieć jak się prowadzi, czy mocno się buja jak inne suvy,jak się zachowuje w zakrętach i czy jest stabilny przy wyższych prędkościach.
gorgu
Lex user

Model Lexusa: GS 300 MKII

Postprzez carinus » 24 cze 2017, o 22:49

Podjedź do kogoś z takim samochodem i przejedź się.Każdy ma inne odczucia przy porównaniu z innymi samochodami,tego sie nie da jednoznacznie opisać.
carinus
Lex Master

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus RX