Lexus-Forum • Zobacz wątek - RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu RX

Re: RX mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Postprzez qbator » 21 maja 2018, o 11:31

Hey wszystkim! Poszukuję RX'a II generacji. Przekierowano mnie tutaj do Was z fanpage na Facebooku.

Mam dwa pytania o RX'y II.

1) Czy w Waszych egzemplarzach również dosyć ciężko się tym autem hamuje? Wymaga to siły i porządnego wciśnięcia pedału hamulca? Jeździliśmy w weekend trzema sztukami i we wszystkich żona na to narzekała

2) To auto: http://www.sisautoboutique.pl/lexus-uzy ... 2007-id442 - pikne, prawda? Tylko że to pneumat. Zakładam, że mimo iż pochodzenie pewne, to to się w końcu zepsuje i wtedy będę musiał wyłożyc 20 tys na amorki ? ;-)

dzięki
qbator
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 300

Postprzez przemosc » 21 maja 2018, o 13:58

Mam RX mkII od listopada:
1) hamulce są dosyć "miekkie" i niestety są one troche za słabe jak na to auto ale...dzięki Bogu montowali do tych samochodów system BA (Brake Assist) - wspomaganie hamowania i to już działa nadwyraz dobrze - uaktywnia się on w momencie nagłego hamowania i sam byłem zdziwiony jak skutecznie można zatrzymać to auto

A co do potrzeby użycia siły podczas hamowania - myślę, że jest to spowodowane przesiadką z samochodu o lepszych hamulcach. W RX'ie trzeba wcisnąć go stosunkowo głęboko, żeby hamował skutecznie - dlatego też może takie odczucia

2) TAK - pneumat jest drogi ale tylko w momencie kiedy musisz kupić nowe OEM - sztuki (4500zł/szt.). Regeneracja to koszty ok. 1200zł/szt. - to też niemały koszt, ale znacząco niższy niż kupno nowych
przemosc
Lex Driver

Model Lexusa: IS300/RX300

Postprzez michal_zys » 21 maja 2018, o 20:35

Cóż , ja swojego RX'a z 2008 roku z przebiegiem 150k kupiłem dużo taniej - może dlatego że mój RX sprowadzony z US (spokojnie nie miał dzwona)

Co do hamulców - przesiadka z grupy VW z początku była niekomfortowa, zwłaszcza jeśli hamowałem z ponad 150 km/h, masa robi swoje.
Po wymianie klocków, nie czuję dyskomfortu.
michal_zys
Nowy lex user

Model Lexusa: RX350

Postprzez qbator » 21 maja 2018, o 21:53

Dzięki za odpowiedzi ;-) Okazało się, że auto nie ma pneumatycznego zawieszenia - na plus! Od 10 lat jest w PL, 10 lat serwisowane w tym samym serwisie. Wersja USA. Myślimy... ;-)
qbator
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 300

Postprzez przemosc » 22 maja 2018, o 07:10

michal_zys napisał(a):Co do hamulców - przesiadka z grupy VW z początku była niekomfortowa, zwłaszcza jeśli hamowałem z ponad 150 km/h, masa robi swoje.

Tak z ciekawości jakie klocki założyłeś? Na ori tarcze?
przemosc
Lex Driver

Model Lexusa: IS300/RX300

Postprzez michal_zys » 22 maja 2018, o 14:11

przemosc napisał(a):
michal_zys napisał(a):Co do hamulców - przesiadka z grupy VW z początku była niekomfortowa, zwłaszcza jeśli hamowałem z ponad 150 km/h, masa robi swoje.

Tak z ciekawości jakie klocki założyłeś? Na ori tarcze?

Tarcze oryg zostawiłem - nie są zryte. Klocki - zwykłe TRW
michal_zys
Nowy lex user

Postprzez michal_zys » 22 maja 2018, o 14:13

qbator napisał(a):Dzięki za odpowiedzi ;-) Okazało się, że auto nie ma pneumatycznego zawieszenia - na plus! Od 10 lat jest w PL, 10 lat serwisowane w tym samym serwisie. Wersja USA. Myślimy... ;-)

Jak kupowałem swojego we wrześniu ub roku, to mam wrażenie że widziałem "twojego" w SISauto za cenę chyba ponad 70k. Zatem być może nie mogą się go pozbyć.
michal_zys
Nowy lex user

Postprzez gmiter » 5 lip 2018, o 13:23

Witam,

Przymierzam się do RX400h lub Volvo XC90 V8 i stwierdzam, że nie jest łatwo coś znaleźć. Jest niby ciekawy egzemplarz w Legionowie, ale nie wiem czy nie kojarzę tego człowieka z IS300 SC którego oglądałem 3 lata temu (trochę lipny był). Oglądał ktoś:
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... ABxK4.html

Druga alternatywa to egzemplarz z Gdańska:
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-rx- ... ac257f59e6

Tenz Gd jadę oglądać w przyszłym tygodniu prawdopodobnie - na co zwrócić uwagę podczas jazdy testowej/oglądania auta?
Coś wam się rzuca w oczy?

Pozdrawiam
gmiter
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Postprzez gmiter » 10 lip 2018, o 07:20

Poradziłem sobie sam, egzemplarz z Gdańska warty jakieś 25k. Sporo malowania było, wychodzi rdza, jest kilka zaprawek byle jakich, przednia szyba wymieniana, lampy klejone (zaczepy), zawieszenie do zrobienia i środek zniszczony (Nie brudny - po prostu zniszczony).

Drugiego nie oglądałem
gmiter
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Poprzednia strona

Powrót do Lexus RX