LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: zender »

witam

Paweł,

Auto dość tanio bo i wersja podstawowa coś jak una Elite.
Co do faktu ze z polskiego salonu to może i bardziej na plus niż minus . zawsze jednak trzeba być wyczulony na to ze oni też auta się chcą pozbyć i tez picuja czasami do handlu włącznie z malowaniem tapicerki. bierz mechanika plus przyrządy pomiarowe do lakieru i oglądaj testuj. upewnij się tylko że auto naładowane na ciebie czeka. fajna wersja ciekawe czy bez problemu pokażą całą historię serwisu przez owe 260k km.

ps czytałeś USA formu odnośnie typowych bolączek ?
Alucard
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2017, o 15:59
Model Lexusa: LC100 4.7 2001
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Alucard »

owczar pisze:Z tym plusem, że auto jest z polskiego salonu to nie zawsze jest taki plus.

Polacy mają tendencje do kupowania aut, na które ich nie stać. O ile pierwszy właściciel zwykle nie januszuje, o tyle kolejni zaczynają oszczędzanie. Pierwsza rzecz w większości przypadków w PL po podwyżce to zmiana samochodu, który na zachodzie jest po prostu czymś użytkowym, u nas jest miarą sukcesu...
Witam,

Wiem do czego pijesz: nie sztuką jest kupić a sztuką jest utrzymać. Zgodzę się w 100 %, natomiast mam budżet tzw bezpieczeństwa i nie jest to 2 tysiące złotych :P. Jest jeszcze coś takiego co się nazywa "marzenie" i jak najbardziej pasuje to do Twojego wpisu powyżej niemniej jednak chcę...
zender pisze:witam

Paweł,

Auto dość tanio bo i wersja podstawowa coś jak una Elite.
Co do faktu ze z polskiego salonu to może i bardziej na plus niż minus . zawsze jednak trzeba być wyczulony na to ze oni też auta się chcą pozbyć i tez picuja czasami do handlu włącznie z malowaniem tapicerki. bierz mechanika plus przyrządy pomiarowe do lakieru i oglądaj testuj. upewnij się tylko że auto naładowane na ciebie czeka. fajna wersja ciekawe czy bez problemu pokażą całą historię serwisu przez owe 260k km.

ps czytałeś USA formu odnośnie typowych bolączek ?
Witam,

Przyznam szczerze, że nie czytałem tylko parę opinii na autocentrum. Zaraz zabieram się za lekturę.

Czy możemy porównywać koszta utrzymania do np D4?

Pozdrawiam,
Paweł
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Ale broń Boże to nie było do Ciebie. Chodziło mi o to, że auta z polskiego salonu od nowości w PL są obarczone tym ryzykiem. Dlatego dla mnie to nie jest plus.
Gumish
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 1 paź 2011, o 12:07
Model Lexusa: ES350
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Gumish »

Wygląda na więcej...
Awatar użytkownika
kulek
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 20 paź 2017, o 00:21
Model Lexusa: V8
Skąd:: Tychy
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kulek »

Gdzie można sprawdzić historię serwisową samochodu, który pierwszy raz został sprzedany w Danii?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArtIS »

Na duńskich stronach wpisując nr rejestracyjny.
Awatar użytkownika
kulek
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 20 paź 2017, o 00:21
Model Lexusa: V8
Skąd:: Tychy
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kulek »

Trzeba by jeszcze mieć duński nr rejestracyjny. A mam tylko polski.
61tys km, od dwóch lat w kraju i aż trzech właścicieli w tym czasie. O co chodzi? :D
Alucard
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2017, o 15:59
Model Lexusa: LC100 4.7 2001
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Alucard »

Witam,

Podzielę się krótko informacjami o modelu z poniższego ogłoszenia:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... 8506b5103b

Auto przyjechało Niemiec gdy miało 15 tysięcy kilometrów. W rękach jednej firmy, właścicieli więcej choć to nie ma znaczenia. Serwisowany, wiele elementów w zawieszeniu wymienione, faktury na duże kwoty, układ wydechowy też wymieniony. Nawet instrukcja nawigacji zakupiona w salonie, koszt tylko 500 zł ;)

Porysowany przedni błotnik jak na zdjęciu, wymieniony bądź pomalowany, nie pamiętam w tym momencie.

Baterii nie można sprawdzić ponieważ ma ponad 10 lat i system Lexusa nie pozwoli na to. Są w stanie wysłać zapytanie do centrali przez odpowiedni program ale nie jak bateria ma więcej niż 10 lat. Nie była wymieniana.
Autem jeżdżą raz w tygodniu, ma nowy akumulator. Pan twierdzi, że nie słychać ani widać żadnych niepokojących oznak pneumatyki.

Nie byłem go oglądać osobiście ponieważ z Krakowa to kawałek, rozmowa przez telefon.

Pozdrawiam,
Paweł
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kaloteck »

Gumish pisze:
Wygląda na więcej...
Niekoniecznie, czasem takie okazy sie trafiaja, ale to trzeba wszystko dokladnie sprawdzic na miejscu - wiadomo jak jest przeciez.
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS mkIV (USF40 / USF41) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kaloteck »

Alucard pisze:Witam,
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... 8506b5103b

Autem jeżdżą raz w tygodniu, ma nowy akumulator.
W niedziele do kosciola hehe...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości