LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kpk »

John Wayne pisze:....
Czy zna te auta ktoś z forumiczów lub może ktoś je oglądał? Czy warte uwagi? :pijak:
Ja bym na Twoim miejscu zainteresował się tym
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls-ID6yWt5b.html

To jest auto kolegi z forum, który handluje autami, ale jeszcze nie znalazłem negatywnego komentarza na jego temat.
Co prawda auto ma podejrzanie niski przebieg, ale możesz śmiało dzwonić i pytać właściciela.
Pozdrawiam
LS430 sprzedany.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

kpk pisze:
John Wayne pisze:....
Czy zna te auta ktoś z forumiczów lub może ktoś je oglądał? Czy warte uwagi? :pijak:
Ja bym na Twoim miejscu zainteresował się tym
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls-ID6yWt5b.html

To jest auto kolegi z forum, który handluje autami, ale jeszcze nie znalazłem negatywnego komentarza na jego temat.
Co prawda auto ma podejrzanie niski przebieg, ale możesz śmiało dzwonić i pytać właściciela.
Pozdrawiam
Lex jest na 99% kręcony dla mnie chociaż biorąc pod uwagę dbałość o auta Włochów zostawiłem sobie ten 1% na pomyłkę :biggrin2: Jak to Włoch był poobijany, fotki są na naszym fejsie jak wyglądał, wszystko jest sprawne, jeździ normalnie a jeżeli chodzi o mikrony to zawsze można zadzwonić do kolegi i poda przez telefon. Dużym plusem tego auta jest to że podwozie jest w całkiem fajnym stanie co przy kupnie wiekowego auta ma duże znaczenie.
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

Ale opis zmień, bo w opisie IS200 ;)
Mastah
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2016, o 18:46
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Mastah »

owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Tylny zderzak trochę się odcina. Klapa trochę mniej, ale trzeba by obejrzeć na żywo.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Oglądałem dzisiaj auto - Polift kusi mnie od dawna, ale ta część pragmatyczna mnie hamuje bo inne mam teraz priorytety :)

Ogólnie auto prezentuje się dobrze. Bardzo zadbane wnętrze. Silnik pracuje równiutko, cicho. Nie miałem za wiele czasu, więc wszystkiego nie sprawdziłem. Przebieg wydaje się być autentyczny - fotele wyglądają jakby nikt nigdy na nich nie siadał. Gumki na pedałach też wyglądają ok. Kierownica się błyszczy, ale w moim jest tak samo - to już wiele czynników wpływa na taki, a nie inny stan. Puściłem pełną diagnostykę (co ciekawe w polifcie trwa to krótko w przeciwieństwie do przedlifta), tylko pasywne testy.
Błędy które znalazłem - a o których powiedział z góry sprzedawca:
P1570 - błąd związany z radarem
P1572 - błąd związany z radarem
B2610 - błąd silniczka do regulacji poziomej kierownicy
B2056 - błąd związany z radarem

Nie wgłębiałem się w błedy radaru - nie wiem czy potrzebna jest kalibracja (jeden błąd na to wskazuje), czy jest to usterka samego radaru.
Nie działa regulacja kierownicy w poziomie. Więcej błędów nie znalazłem.

Malowane tylko 3 elementy - przednia maska - nie widać szpachli, lakier ok, podejrzewam, że przez odpryski - moja też była malowana. Auto potrafi zebrać swoje na autostradach.
Tylna klapa oraz widać, że tylny zderzak.

Z minusów:
Przedni zderzak ma uszkodzenia lakieru od kamyków - do malowania, ale sam zderzak jest ok.
Lekka korozja na drzwiach kierowcy wychodzi - to standard w tym modelu, niestety
Tylne drzwi i błotnik do spolerowania - są lekkie poziome rysy
Tylny zderzak do malowania (jeden czujnik do wymiany), choć może da radę to zrobić bez lakierowania całości
Prawy błotnik ma lekką wgniotkę tuż nad łączeniem ze zderzakiem. Wgniotka do wypchnięcia od środka, ale nie wiem czy obędzie się bez lakierowania bo na zgięciu pękł lakier.
Rozwarstwia się tylna szyba w drzwiach po lewej stronie (podobno też się to zdarzało).

Hamulce wydają się ok - przednie tarcze trochę ciemne - identycznie jak w moim, ale to trochę urok OEM tarcz. Rant minimalny. Tylne też wyglądają ok.

Amorytzatory suche. Pneumatyka pracuje cicho. Głośniki grają czysto. Elektryka poza regulacją kierownicy ok. Tłumiki ciche, widać nowe złączki, więc możliwe, że były zmieniane. Tak na szybko podwozie wygląda ok, ale na podnośniku nie widziałem.

Reasumując - osobiście nie kupię, choć auto swej ceny warte. Chłodno kalkulując musiałbym trochę dołożyć. Mam pewne auto i nie chcę kombinować. Trochę za dużo pracy włożyłem w swojego. Widać, że było serwisowane na bieżąco (książki nie przeglądałem, ale to zawsze można sprawdzić dzwoniąc do ASO, jest też faktura na rozrząd). Nie jeździłem nim - nie kupuję to nie zawracam głowy sprzedawcy. Technicznie wygląda wszystko w porządku. Jak na tyle lat i oryginalny lakier mankamenty nie są bolesne. W najgorszym wypadku trzeba będzie pomalować 4 elementy, do wymiany szyba, która się rozwarstwia, silnik kierownicy i radar. Ale za 50k na gotowo można mieć ładnego polifta z radarem - jakby nie było rzadko spotykany bajer. To są koszty do przewidzenia - według mnie lepiej coś pomalować niż kupić pomalowane. Wnętrze jest jak nowe - ten element ciężko odnowić do takiego stanu. VINU nie sprawdzałem, ale podobno prawdziwy 2005, a nie taki z dowodu.

Sprzedawcę pozdrawiam, miło się rozmawiało. :)
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dadan »

Owczar pytanie jakie mi się nasuwa, to czy warto jednak dopłacać do polifta? Czyli za te 10-15 tyś (tyle myślę że może być różnicy między podobnie zadbanymi egzemplarzami) dostać auto około 2-3 lata młodsze, ze skrzynią 6 biegową i radarem? Czy to jest warte dopłacenia?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

To juz indywidualna kwestia.

Gdybym nie miał już LS430 to bym inaczej podchodził - ale sprzedawać żeby kupić to już inna kwestia.

Skrzynia 6 biegów, młodsze auto, skrętne bixenony i sporo ładniejszy wygląd, oczyszczacz powietrza z filtrem UV i inne drobne detale.
BOD
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 8 paź 2016, o 22:52
Model Lexusa: GS 300 Prestige '05
Skąd:: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: BOD »

Owczar, czyli w Twojej opinii warto zrobić wycieczkę po auto ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Z tego co sprawdziłem to auto warte ceny. Ale warto się przejechać i zrobić podstawową diagnostykę zawieszenia itd. Cena podobno nie jest do negocjacji. Tak jak pisałem, na gotowo powinno wyjść koło 50k - w tym używany radar za 2.5k. Ale może da się to naprawić. Procedury diagnostycznej dla tych błędów nie czytałem.

Komputerowa diagnostyka już zrobiona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości