LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
FONEK
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2020, o 14:27
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: FONEK »

Podjadę jutro z ciekawości zobaczyć ten egemplarz.

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... 8df3de09b9
S600
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 29 lip 2018, o 09:27
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: S600 »

FONEK pisze:Podjadę jutro z ciekawości zobaczyć ten egemplarz.

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... 8df3de09b9
Balkan oglądał ten egzemplarz w 69 odcinku Motodziennika 1:58

https://youtu.be/t6uMoDzMEZE

Nie patrz na to że malowany, negocjacja ceny na naprawę dławienia i masz fajne auto.
FONEK
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2020, o 14:27
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: FONEK »

Rzeczywiście sprzedawca mówił, że był malowany tylny zderzak (rzekomo w Lexusie bo była szkoda prakingowa) oraz nadkola bo były "odpryski?".

Co do dławienia to co to może być?

Natomiast śmieszna kwestia z ceną bo sprzedający na samym początku rozmowy powiedział, że z ceny już mocno zszedł i nie chce jej negocjować.

Swoją drogą z tyłu złote elementy a z przodu znaczek zwykły, tak powinno być?
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

FONEK pisze:Rzeczywiście sprzedawca mówił, że był malowany tylny zderzak (rzekomo w Lexusie bo była szkoda prakingowa) oraz nadkola bo były "odpryski?".

Co do dławienia to co to może być?

Natomiast śmieszna kwestia z ceną bo sprzedający na samym początku rozmowy powiedział, że z ceny już mocno zszedł i nie chce jej negocjować.

Swoją drogą z tyłu złote elementy a z przodu znaczek zwykły, tak powinno być?

Widze że już zaczynasz od śledztw... bierz vin za parę złoty coś tam Ci powie, dowiedz się coś przez telefon i umawiaj wizytę w warsztacie.
Jak kupowałbyś auto z usa to miałbyś dwa słowa z wiedzy o wylicytowanym aucie "run & drive" :biggrin2:
FONEK
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2020, o 14:27
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: FONEK »

Ok byłem sam zobaczyć samochód i o to co mogę o nim powiedzieć

Z minusów:
1) Cały samochód a szczególnie zewnątrz wymaga dobrego detalingu
2) Kierownica i schowek na popielniczkę popękane. Do tego kierownica z lewej strony lekko wytarta
3) Ramka nawigacji poprzecierana
4) Malowany nakładka tylnego zderzaka - nie widać różnicy, nakładka przedniego zderzaka - widać delikatną różnice
5) Malowane tyle nadkola z obydwu stron, tutaj zdecydowanie ktoś się nie popisał do tego inny kolor
6) Przednia szyba nieoryginalna
7) Brak złotego znaczka z przodu
8) Szyba pasażera długo się podnosi
9) Problemy z gazem, mianowicie przełącza się przy mocnym bucie i potem jest problem aby włączył się ponownie.
10) Szyba kierowcy była wymieniana bo się rozklejała ale jest oryginalna
11) Nie działają dwa przednie czujniki
12) Silnik na zimnym chwilę dłużej kręci nim odpali
13) Brak oryginalne ksiązki serwisowerj
14) Powinny być chyba 3 kluczki? A są 2.
15) Zarówno letnie jak i zimowe opony do wymiany bo są już bardzo stare, sparciałe i popękane
16) Ściąga go na prawą stronę. Pan twierdzi, że to wina tych opon bo na letnich tego nie ma
17) Lekkie bicie na kierownicy przy większej prędkości
18) Tarcze podobno były szlifowane? Nie brzmi to najlepiej i moim zdaniem nie hamuje jakoś super
19) Jak przełącza się na gaz<>pb to jest jakby uderzenie na skrzyni?
20) Domykanie drzwi z prawej strony trochę trzeszczy

Z plusów:
1) Pneumatyka wydaje się działać poprawnie
2) Silnik pracuje równo i cicho
3) Prowadzi się dobrze i stabilnie, nic nie tłucze
4) Przyśpiesza dobrze, nie wyczułem żadnego dławienia
5) Cała elektronika działa
6) Brak jakiś ognisk korozji
7) Podwozie wydaje się być w dobrym stanie
8) Poprzedni właściciel wymieniał rzekomo rozrząd
9) Poprzedni właściciel wymieniał rzekomo tłumiki końcowe
10) Wymieniony kompresor klimatyzacji
11) Skrzynia również pracuje dobrze

Jeżeli plusy rzeczywiście mają miejsce to myślę, że jak do obecnej ceny doliczymy 7-10k (pakiet startowy, hamulce, opony, detaling, gaz) to będziemy mieli naprawdę dobry i sprawdzony egzemplarz.

Co do vinu - JTHBN30FX00098260
FONEK
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2020, o 14:27
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: FONEK »

FONEK pisze:Ok byłem sam zobaczyć samochód i o to co mogę o nim powiedzieć

Z minusów:
1) Cały samochód a szczególnie zewnątrz wymaga dobrego detalingu
2) Kierownica i schowek na popielniczkę popękane. Do tego kierownica z lewej strony lekko wytarta
3) Ramka nawigacji poprzecierana
4) Malowany nakładka tylnego zderzaka - nie widać różnicy, nakładka przedniego zderzaka - widać delikatną różnice
5) Malowane tyle nadkola z obydwu stron, tutaj zdecydowanie ktoś się nie popisał do tego inny kolor
6) Przednia szyba nieoryginalna
7) Brak złotego znaczka z przodu
8) Szyba pasażera długo się podnosi
9) Problemy z gazem, mianowicie przełącza się przy mocnym bucie i potem jest problem aby włączył się ponownie.
10) Szyba kierowcy była wymieniana bo się rozklejała ale jest oryginalna
11) Nie działają dwa przednie czujniki
12) Silnik na zimnym chwilę dłużej kręci nim odpali
13) Brak oryginalne ksiązki serwisowerj
14) Powinny być chyba 3 kluczki? A są 2.
15) Zarówno letnie jak i zimowe opony do wymiany bo są już bardzo stare, sparciałe i popękane
16) Ściąga go na prawą stronę. Pan twierdzi, że to wina tych opon bo na letnich tego nie ma
17) Lekkie bicie na kierownicy przy większej prędkości
18) Tarcze podobno były szlifowane? Nie brzmi to najlepiej i moim zdaniem nie hamuje jakoś super
19) Jak przełącza się na gaz<>pb to jest jakby uderzenie na skrzyni?
20) Domykanie drzwi z prawej strony trochę trzeszczy

Z plusów:
1) Pneumatyka wydaje się działać poprawnie
2) Silnik pracuje równo i cicho
3) Prowadzi się dobrze i stabilnie, nic nie tłucze
4) Przyśpiesza dobrze, nie wyczułem żadnego dławienia
5) Cała elektronika działa
6) Brak jakiś ognisk korozji
7) Podwozie wydaje się być w dobrym stanie
8) Poprzedni właściciel wymieniał rzekomo rozrząd
9) Poprzedni właściciel wymieniał rzekomo tłumiki końcowe
10) Wymieniony kompresor klimatyzacji
11) Skrzynia również pracuje dobrze

Jeżeli plusy rzeczywiście mają miejsce to myślę, że jak do obecnej ceny doliczymy 7-10k (pakiet startowy, hamulce, opony, detaling, gaz) to będziemy mieli naprawdę dobry i sprawdzony egzemplarz.

Co do vinu - JTHBN30FX00098260
Panowie, co myślicie? Warto się zastanowić?

Czy ktoś z Warszawy znający temat zechciałby na niego zerknąć? Myślę, że mimo iż Pan nie chce zejść z ceny to w dobie kryzysu, będzie skłonny po negocjować bo raczej nieprędko go sprzeda.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: q3_ »

Hej

Nie znam się na samochodach jedynie wypowiem się z własnego doświadczenia z LSem.
FONEK pisze:Ok byłem sam zobaczyć samochód i o to co mogę o nim powiedzieć

Z minusów:
2) Kierownica i schowek na popielniczkę popękane. Do tego kierownica z lewej strony lekko wytarta
Jeśli popękany lakier, zapewne da się to naprawić, na forum znajdziesz wątek kolegi Owczara, który sobie regenerował kierownicę.
3) Ramka nawigacji poprzecierana
To widziałem w wielu LSach łącznie z moim. Pewnie ten typ tak ma ale pewnie może naprawić
6) Przednia szyba nieoryginalna
w oryginalnej chyba jest coś dodatkowo, co podgrzewa wycieaczki, na forum chyba jest gdzieś dyskusja a propos szyb
7) Brak złotego znaczka z przodu
Zapewne da się dokupić nie mniej tutaj to zawsze zagadka ile trzeba będzie za dany element wyłożyć
9) Problemy z gazem, mianowicie przełącza się przy mocnym bucie i potem jest problem aby włączył się ponownie.
U mnie jest podobnie jak jest już mało gazu i podobno to normalne. Ale u mnie nie ma problemuz ponownym włączeniem - trzeba tylko wyłączyć i włączyć guziczkiem i już znowu jedzie na gazie
11) Nie działają dwa przednie czujniki
to nieduży problem, można kupić na popularnym chińskim portalu
14) Powinny być chyba 3 kluczki? A są 2.
Można dorobić ale to nie są tanie rzeczy. Chyba, że da się używkę dopasować (u mnie się nie dało a przynajmniej nikt w okolicy się nie chciał podjąć)
15) Zarówno letnie jak i zimowe opony do wymiany bo są już bardzo stare, sparciałe i popękane
To nie problem, może sprzedający opuści cenę na tę okoliczność
16) Ściąga go na prawą stronę. Pan twierdzi, że to wina tych opon bo na letnich tego nie ma
Może i opony ale byłbym tutaj ostrożny. Elementy zawieszenia jeśli trzeba będzie kupić do tanich nie należą
17) Lekkie bicie na kierownicy przy większej prędkości
Nie przesądzam ale razem z 16 byłbym podejżliwy, choć mi biły opony ze względu na problem z oponami właśnie - dostałem zwrot pełnej kwoty po reklamacji
18) Tarcze podobno były szlifowane? Nie brzmi to najlepiej i moim zdaniem nie hamuje jakoś super
zawsze można wymienić na nowe i nie ma problemu (chyba)
19) Jak przełącza się na gaz<>pb to jest jakby uderzenie na skrzyni?
to dziwne, nie mam nic takiego ale się nie znam

Z plusów:
1) Pneumatyka wydaje się działać poprawnie
Na "wydaje się" bym nie polegał tylko pojechał przebadać skuteczność tłumienia na stację diagnostyczną. Wymiana a nawet regeneracja amora nie jest tania
2) Silnik pracuje równo i cicho
ten typ tak ma ;)
3) Prowadzi się dobrze i stabilnie, nic nie tłucze
poza tym, że ściąga
5) Cała elektronika działa
A słuchałeś muzyki głośno, czy głośniki nie trzeszczą? Jeśli kierownicą da się sterować elektrycznie to sukces!
8) Poprzedni właściciel wymieniał rzekomo rozrząd
Na rzekomo bym nie polegał. Warto wymienić, jak na rozrząd w takim samochodzie to nie jest majątek moim zdaniem
9) Poprzedni właściciel wymieniał rzekomo tłumiki końcowe
Za 500 można mieć zamienniki, u mnie od pewnego czasu działają przyzwoicie
10) Wymieniony kompresor klimatyzacji
Czyli klimatyzacja chłodzi? Bo jak nie to może tylko rzekomo. A to też trochę kosztuje.
11) Skrzynia również pracuje dobrze

Jeżeli plusy rzeczywiście mają miejsce to myślę, że jak do obecnej ceny doliczymy 7-10k (pakiet startowy, hamulce, opony, detaling, gaz) to będziemy mieli naprawdę dobry i sprawdzony egzemplarz.

Co do vinu - JTHBN30FX00098260
Pzdr
Q3
FONEK
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2020, o 14:27
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: FONEK »

q3_ - dzięki wielkie za odpowiedź.

Odpowiadając tak ogólnie, zapoznałem się z prawie wszystkimi postami dotyczącymi LS430 na tym forum zaczynając o kilkukrotnego przeczytania FAQ owczara, kończąc na problemach/poradach innych użytkowników.
Nie jestem laikiem samochodowym, natomiast nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto i chciałbym jak najwięcej zasięgnąć waszej opinii/pomocy nim zacznę jeździć po mechanikach i sprawdzać ten samochód przed zakupem. Niestety wybór w tych samochodach jest ograniczony i patrząc na inne egzemplarze ten naprawdę nie wydaje się zły i wymaga trochę czułości.

Z kolei chciałbym się jeszcze przejechać/zobaczyć 2-3 inne egzemplarze, aby mieć jakieś porównanie. Niestety w okolicach Warszawy nic nie ma.
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wasalister »

FONEK pisze:q3_ - dzięki wielkie za odpowiedź.

Odpowiadając tak ogólnie, zapoznałem się z prawie wszystkimi postami dotyczącymi LS430 na tym forum zaczynając o kilkukrotnego przeczytania FAQ owczara, kończąc na problemach/poradach innych użytkowników.
Nie jestem laikiem samochodowym, natomiast nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto i chciałbym jak najwięcej zasięgnąć waszej opinii/pomocy nim zacznę jeździć po mechanikach i sprawdzać ten samochód przed zakupem. Niestety wybór w tych samochodach jest ograniczony i patrząc na inne egzemplarze ten naprawdę nie wydaje się zły i wymaga trochę czułości.

Z kolei chciałbym się jeszcze przejechać/zobaczyć 2-3 inne egzemplarze, aby mieć jakieś porównanie. Niestety w okolicach Warszawy nic nie ma.
Jeśli masz ochotę się przejechać trochę dalej, to Komfort Trans ma fajną sztukę i to nie za miliony:
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-ls- ... 6145058073
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS mkIII (UCF30) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kaloteck »

S600 pisze:w USA jest bardzo mało LS430 z pneumatyką
Ciekawe dlaczego...? Może być tak, że wersja USA bez pneumatyki resoruje lepiej niż europejska z pneumatyką.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości