LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kaloteck »

l3mur91 pisze:Problem w tym że szkoda mi czasu na wycieczki motoryzacyjne po Polsce. Mam wolną tylko sobotę, i wolę jechać po samochód żeby go kupić a nie pooglądać.
Z takim podejściem to tylko nowe w salonie :)
Jedrzej
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2017, o 15:34
Model Lexusa: szukam
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Jedrzej »

Witam.

Poszukuję od niedawna Lexa LS 400, ostatnio natknąłem się na to ogłoszenie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=66 ... 379446c2c7

Znacie to auto, może ktoś już go oglądał?
Jakieś spostrzeżenia, które dla osoby dopiero zaczynającej przygodę z Lexusem są ciężkie do zauważenia ?

Ewentualnie może wiecie o jakimś LS 400 wartym uwagi.

Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

Egzemplarza nie widziałem, ale sprzedawcę mogę polecić.
Awatar użytkownika
Zylka23oln
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:11
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Zylka23oln »

Z tego co widać na foto, ten UCF10 ma zewn. kontroler do sterowania pneumatyką. Można go położyć na glebę i podnieść jak się podoba, ale nie jest to dobre dla seryjnych 24 letnich miechów... Pytanie tylko jak ktoś tego używał ;) Jeżeli jeździł tak nisko jak na zdjęciach to obstawiam że zawias jest, albo zaraz będzie do wymiany. :hobby:
Jedrzej
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2017, o 15:34
Model Lexusa: szukam
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Jedrzej »

Zylka23oln pisze:Z tego co widać na foto, ten UCF10 ma zewn. kontroler do sterowania pneumatyką. Można go położyć na glebę i podnieść jak się podoba, ale nie jest to dobre dla seryjnych 24 letnich miechów... Pytanie tylko jak ktoś tego używał ;) Jeżeli jeździł tak nisko jak na zdjęciach to obstawiam że zawias jest, albo zaraz będzie do wymiany. :hobby:
No właśnie zastanawiałem się do czego służy to coś na desce rodzielczej... rozumiem, że to nie jest wyposażenie dostępne jako akcesorium dodatkowe ;)

Rozmawiałem ze sprzedającym, który stwierdził, że poza kilkoma defektami na zewnątrz auta, słychać jeszcze jakieś delikatne dzwonienie w rozgrzanym silniku. Zasugerował, że być może regulacja zaworów rozwiązałaby problem - co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Jedrzej
mikozaczek
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 18:52
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mikozaczek »

Teżż się nim interesuje , ogólnie od dłuższego czasu zastanawiam się nad LS400 ale patrząc na te egzemplarze dostępne na portalach nasuwa mi się pytanie ,czy te auta faktycznie są tak trwałe ? Wszystkie są z niszczone w środku gorzej niż większość szwabskiej konkurencji , odstrasza mnie również cena wahacza (2600) zł . Jak wy sobie radzicie z tym zawieszeniem ? Ten lexus z komforttransu wydaje się być ok ,ale jak na dzień dobry coś dzwoni w silniku to nie jest dobry znak.
Awatar użytkownika
Zylka23oln
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:11
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Zylka23oln »

Trudno o bardziej niezniszczalne auto niż LS... ;) Jeżeli jest wyjechany w środku, silnik dziwnie się zachowuje etc. to znaczy że nie był on należycie użytkowany i serwisowany.
Który wahacz kosztuje 2600zł??? Przedni górny w ASO to koszt ok 1700zł...
mikozaczek
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 18:52
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mikozaczek »

1700 zł za sworzeń to drogo bo tulejki można wymienić. Dziwi mnie ręczna regulacja luzu zaworowego w tak dobrej jednostce... . Choruje na te auto i mimo ,że miałem przeróżne wynalazki typu buick , cadi ,chryslery, lancie to tego się boje :| .Większość ma jeszcze zawieszenie pneumatyczne , które jak wiadomo po 20 stu latach może w każdej chwili pierd.... :D może ma ktoś z forum na sprzedaż ? Nie musi być w lpg ,spalanie mnie nie interesuje . Tylko przed lift .
Awatar użytkownika
Zylka23oln
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:11
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Zylka23oln »

Zawory reguluje się płytkami :) Co do wahacza... samego sworznia nie wymienisz ;)
mikozaczek
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 18:52
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mikozaczek »

Wiem ,że nie wymienię dlatego mówię,że drogo za wahacz bo praktycznie wymienia się kawałek metalu ze sworzniem :) chyba bardziej opłaca się zrobić regenracje . Co do regulacji skąd takie płytki wziąć ? No i co sądzicie o tym za 18.000 pln ze Zdziszowic ? chodzi o tego z paru postów wyżej . Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości