LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: sebek8888 »

mikozaczek pisze:skrzynia to wydatek 5 tyś złotych ( chyba ,że kupić używaną ale to loteria ) Licznik miał w km.

Za 500 zl za szt. mozna zalosowac ze 3 razy...:) chociaz nie wiem skad te 5 tys:) a jesli licznik wymieniany to i przebieg niewiadomo jaki....
No i skoro auto z ameryki te czemu ksiazki i instrukcje nie sa w jezyku angielskim:) ale sie czepam:)
mikozaczek
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 18:52
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mikozaczek »

5 tyś to optymalna kwota za kompleksowo zrobioną skrzynię, ( konwerter olej uszczelki pompa płyta elektozawory tarcze ) Ogólnie auto ok . ale coś miałem złe przeczucie co do niego, a ono rzadko mnie zawodzi ;)
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: sebek8888 »

mikozaczek pisze:5 tyś to optymalna kwota za kompleksowo zrobioną skrzynię, ( konwerter olej uszczelki pompa płyta elektozawory tarcze ) Ogólnie auto ok . ale coś miałem złe przeczucie co do niego, a ono rzadko mnie zawodzi ;)
Stary... papiery kombinowane.... przebieg z tylka pewnie... skrzynia szarpie... to nie przeczucie to zdrowy rozsadek:)
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalWro »

www.autoscout24.ch/4583801

Do zrobienia tylne amory
Awatar użytkownika
Luszi
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 7 sie 2016, o 13:46
Model Lexusa: LS400 UCF10
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Luszi »

Co mu się stało z deską (nad konsolą środkową)?
BSiara
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2017, o 17:13
Model Lexusa: LS400 UCF10
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: BSiara »

pilot-84 pisze:Tu coś ciekawego się pojawiło: http://allegro.pl/lexus-ls-400-175-tys- ... 00992.html
Jest to chyba "najbiedniejsza" wersja jaką widziałem. Brak halogenów, pamięci siedzeń, radia CD. Poza tym:
- z jednej strony inne felgi, z drugiej inne
- szerokie lampy z tyłu - to wersja z USA, VIN to potwierdza (JT8UF11E3N0115228).

Trochę ściemy od sprzedającego też jest w ogłoszeniu:
- koszt rejestracji w PL 1500zł? Hahaha! Czyli że akcyza jakieś 1200zł? Na pewno Urząd Celny się przyczepi. Założę się że umowa na Niemca/Szwajcara. Do sprawdzenia, czy samochód został oclony i odprowadzono podatek VAT.
- przy rejestracji na zabytek brak akcyzy? Auto nie ma 30 lat, żeby się na ten przepis kwalifikować.
- niby przyjechał na kołach ze Szwajcarii? Tablice rejestracyjne jakoś nie są wywozowe. Dla mnie wygląda, że przyjechał na lawecie.

Poza tym ładnie się prezentuje, ładne siedzenia, przebieg wygląda na prawdziwy.
Kupiłem ten samochód.
Sprawdziłem oczywiście wcześniej jak najwięcej informacji o nim. Wygląda to w następujący sposób:
Auto zostało kupione przez Szwajcara, który mieszkał w USA. Tam było użytkowane przez 2 lata, mam książkę serwisową w języku angielskim ze Stanów z wbitymi przeglądami przy 10 milach (pre-delivery service check), a następnie przy 1000, 7500 i 15000 mil. Następnie ten Pan przyjechał z autem do Szwajcarii i sprzedał je. Do końca użytkował je ten drugi właściciel, rok urodzenia 1946. Na podstawie pieczątek z przeglądów w Szwajcarii odszukałem warsztat w którym to auto było serwisowane (nie ASO) i po prostu tam zadzwoniłem. Po podaniu imienia tego ostatniego właściciela mechanik potwierdził, że zna bardzo dobrze to auto, bo Dziadek mieszkał dosłownie obok (zgadzają się adresy warsztatu i adres z dowodu rejestracyjnego) i robił przeglądy tylko u nich. Przebieg jest prawdziwy - 170 000 km, nie było żadnych poważnych napraw. A tylko dlatego zostało sprzedane, bo Dziadziuś wypadł z drogi i uderzył lewymi przednimi drzwiami w jakąś przeszkodę. Uszkodzone były tylko drzwi, ale uznał, że koszt naprawy w tak starym aucie jest za wysoki i oddał do komisu.
Zdjęcia były robione na komplecie felg letnich i zimowych, stąd wrażenie, że stał na różnych lewa vs. prawa strona. Mam oba komplety.
Co do płynu chłodniczego,to jest gdzieś jakaś nieszczelność (zielona plamka pod autem jak stoi dłużej), stąd niski poziom. Na szczęście nie jest "zjadany" przez silnik.
Skrzynia faktycznie trochę szarpie przy przełączaniu z P na D czy R, ale ja myślałem, że to normalne jest :) Jak coś to kupię inną. Budżet "po zakupowy" na to auto mam min 10k więc się ogarnie wszystkie rzeczy. Cała elektryka działa, włącznie z klimą (do wymiany oczywiście czynnik + ozonowanie).

Umowa jest normalnie z Polakiem. Cło i VAT było zapłacone. Do zapłaty była akcyza + rejestracja.
Przegląd techniczny przeszedł tylko z jedną uwagą - brak światła przeciwmgielnego z tyłu (model na USA), to będzie załatwione przez rejestrację jako pojazd zabytkowy. Poza tym hamulce z idealnym balansem, amortyzatory praktycznie bez zużycia.

To tyle, jestem bardzo zadowolony!!!
PS
Jak nasz "cudowny" rząd nie zmieni przepisów o akcyzie, to planuję w przyszłym roku sprowadzić sobie takiego samego Lexusa UCF10 z myślą o zbudowaniu go do sportu - 1/4 mili. Baza jest idealna :) Oczywiście uturbienie, najlepiej bi + wywalenie całego wnętrza, klatka itd...
Ostatnio zmieniony 3 lut 2017, o 21:12 przez BSiara, łącznie zmieniany 2 razy.
Kaloteck
Lex user
Posty: 155
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 12:53
Model Lexusa: ES 350 '07
Skąd:: Wałbrzych
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kaloteck »

BSiara pisze:Jak nasz "cudowny" rząd nie zmieni przepisów o akcyzie, to planuję w przyszłym roku sprowadzić sobie takiego samego
chyba zmieni i to lada moment
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DanLexus »

Co masz na myśli mówiąc lada moment. Wiadomo coś oficjalnie?
Supras are just a hatchback SC300
BSiara
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2017, o 17:13
Model Lexusa: LS400 UCF10
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: BSiara »

DanLexus pisze:Co masz na myśli mówiąc lada moment. Wiadomo coś oficjalnie?
Podpinam się pod pytanie, dla mnie to dość istotne, dobrze byłoby znać datę wejścia tych nowych stawek
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: LS mkI (UCF10) - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mamut55 »

BSiara obserwuj temat spotów na Śląsku i jeśli będzie jakiś spot to wpadnij tym zabytkiem :) Obadamy coś to kupił ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości