Auto na trasy

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS

Auto na trasy

Postprzez wasalister » 12 cze 2019, o 10:10

Najpóźniej za jakieś dwa lata zamierzam kupić auto do jeżdżenia w trasy Polska-Niemcy w granicach 40-45 tys. W grę wchodzi tylko Japoniec, tzn
1. Lexus LS 430
2. Lexus GS MK3
Bezawaryjność i wygoda na plus, ale czy koszty utrzymania będą dużo większe niż np Hondy Accord?
3. Honda Legend
4. Honda Accord VIII
5. Honda Odyssey
Żona jeździ CRV IV. Skrzynia biegów i VTEC tak mi się spodobały, że przez jakiś czas myślałem "Tylko Honda", ale jednak ten Lexus...
6. Toyota Sienna
(Odyssey i Siennę biorę pod uwagę ze względu na przestrzeń bagażowo-pasażerską. Będę woził dużo bagażu i chętnie będę brać pasażerów, żeby trochę sobie odbić koszty transportu.)
Przede wszystkim auto musi się dobrze gazować, nie rujnować portfela i być wygodne. Lubię też wysokiej klasy nagłośnienie.
Ważna rzecz: W Niemczech auto będzie stało po trzy tygodnie pod chmurką, więc rozważam zakup plandeki ochronnej, żeby zabezpieczyć się przed rudą. Jakieś sugestie? Rady? Może na takie warunki lepiej kupić sobie coś tańszego na dobitkę?
Narazie bujam się swoim e39 3.0D. Nie bardzo mogę znaleźć na niego kupca, który by mi zapłacił jakieś godne pieniądze, więc wolę nim jeździć aż do zajeżdżenia.
Ostatnio edytowano 12 cze 2019, o 11:59 przez wasalister, łącznie edytowano 1 raz
wasalister
Nowy lex user

Model Lexusa: Narazie żodyn

Re: Auto na trasy

Postprzez Dawid0ss » 12 cze 2019, o 10:16

wasalister napisał(a):Najpóźniej za jakieś dwa lata zamierzam kupić auto do jeżdżenia w trasy Polska-Niemcy w granicach 40-45 tys. W grę wchodzi tylko Japoniec, tzn
1. Lexus LS 430
2. Lexus GS MK3
3. Honda Legend
4. Honda Accord VIII
5. Honda Odyssey
6. Toyota Sienna
(Dwa ostatnie biorę pod uwagę ze względu na pojemność. Będę woził dużo bagażu i chętnie będę brać pasażerów, żeby trochę sobie odbić koszty transportu.)
Przede wszystkim auto musi się dobrze gazować, nie rujnować portfela i być wygodne. Lubię też wysokiej klasy nagłośnienie.
Ważna rzecz: W Niemczech auto będzie stało po trzy tygodnie pod chmurką, więc rozważam zakup plandeki ochronnej, żeby zabezpieczyć się przed rudą. Jakieś sugestie? Rady? Może na takie warunki lepiej kupić sobie coś tańszego na dobitkę?
Narazie bujam się swoim e39 3.0D. Nie bardzo mogę znaleźć na niego kupca, który by mi zapłacił jakieś godne pieniądze, więc wolę nim jeździć aż do zajeżdżenia.

Najpóźniej za dwa lata ? W tym czasie to zdążysz przeczytać cały internet :biggrin2:
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez wasalister » 12 cze 2019, o 10:46

To dość czasu na podjęcie dobrej decyzji :)
wasalister
Nowy lex user

Postprzez Phil » 12 cze 2019, o 13:23

Accorda od razu odpuść. Miałem takie dwa - jeden w sedanie a drugi kombi. Generalnie bardzo przyjemne auto ale ciasne w środku, mały bagażnik i słaby silnik. Miałem motor 2,4 ale demon prędkości to nie jest i trzeba go wysoko kręcić żeby jakoś jechał. Mam sentyment do Hondy ale na takie długie trasy raczej bym odradzał. Legend fajny ale to już nieco stara konstrukcja, nie wiem jak z przestrzenią ale chyba szału nie ma (pamiętaj też, że Hondy lubią gnić). Obecnie jeżdżę GS450h (III) i robię przebiegi takie jak piszesz - sporo po Europie. Spisuje się znakomicie, szybki, wygodny, cichy, dobre audio ale o dużym bagażniku zapomnij. Z resztą i tak interesuje Cię benzyna / gaz wiec tam bagażnik będzie nieco większy ale chyba nadal niewystarczający. Sienna / Odyssey to zupełnie inna bajka - bardziej VAN - ciężko komentować bo to inny typ auta. Jak chcesz szybko, wygodnie ze sporą przestrzenią wewnątrz to ja bym raczej szukał LS-a..
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez carinus » 12 cze 2019, o 17:23

Nie wiem jak dużo bagażu zabierasz ze sobą.Mam teraz podobne warunki,samochód stoi 3 tygodnie,dobra plandeka konieczna żeby korozja nie zjadła hamulców.Potrafiło mi wyrywać kawałki okładziny klocka po takim postoju.Do sedana za dużo nie wsadzisz.Latam znacznie mniejszym IS-em i mogę zabierać max.1 osobę z bagażem,tylko dlatego ze nie mam w bagażniku butli z gazem.Lepszym pod tym względem jest model RX,nawet gdy miałem na pace dodatkowy zbiornik 80l można było sporo załadować.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez Nemo 77 » 12 cze 2019, o 17:34

[/quote]Najpóźniej za dwa lata ? W tym czasie to zdążysz przeczytać cały internet :biggrin2:[/quote]
...i nie raz zmienić zdanie.
Z Twoich typów zostałbym przy LS
Nemo 77
Lex user

Model Lexusa: GS 300

Postprzez wasalister » 12 cze 2019, o 18:34

Phil napisał(a):Accorda od razu odpuść. Miałem takie dwa - jeden w sedanie a drugi kombi. Generalnie bardzo przyjemne auto ale ciasne w środku, mały bagażnik i słaby silnik. Miałem motor 2,4 ale demon prędkości to nie jest i trzeba go wysoko kręcić żeby jakoś jechał. Mam sentyment do Hondy ale na takie długie trasy raczej bym odradzał. Legend fajny ale to już nieco stara konstrukcja, nie wiem jak z przestrzenią ale chyba szału nie ma (pamiętaj też, że Hondy lubią gnić). Obecnie jeżdżę GS450h (III) i robię przebiegi takie jak piszesz - sporo po Europie. Spisuje się znakomicie, szybki, wygodny, cichy, dobre audio ale o dużym bagażniku zapomnij. Z resztą i tak interesuje Cię benzyna / gaz wiec tam bagażnik będzie nieco większy ale chyba nadal niewystarczający. Sienna / Odyssey to zupełnie inna bajka - bardziej VAN - ciężko komentować bo to inny typ auta. Jak chcesz szybko, wygodnie ze sporą przestrzenią wewnątrz to ja bym raczej szukał LS-a..

Wiem, że Hondę trzeba kręcić na obroty, żeby jechała i nawet to lubię. Trochę mnie odpycha niewielka ilość miejsca, zarówno z tyłu, jak i w bagażniku.. Zastanawiam się, na ile ciągła jazda z pełnym obciążeniem wpłynie na trwałość pneumatyki w LS.

carinus napisał(a):Nie wiem jak dużo bagażu zabierasz ze sobą.Mam teraz podobne warunki,samochód stoi 3 tygodnie,dobra plandeka konieczna żeby korozja nie zjadła hamulców.Potrafiło mi wyrywać kawałki okładziny klocka po takim postoju.Do sedana za dużo nie wsadzisz.Latam znacznie mniejszym IS-em i mogę zabierać max.1 osobę z bagażem,tylko dlatego ze nie mam w bagażniku butli z gazem.Lepszym pod tym względem jest model RX,nawet gdy miałem na pace dodatkowy zbiornik 80l można było sporo załadować.

1. Skrzynka z jedzeniem 58cmx35cmx40cm, torba podróżna z ubraniami, plecak, zgrzewka wody, czasem jeszcze jakieś drobne klamoty :crazy: Jak się zapakuję do swojej e39 Touring i wezmę pasażerów to tył już dobrze siedzi.
2. Czy plandeka zakryje felgi?

:LEXUS:
wasalister
Nowy lex user

Auto na trasy

Postprzez scotti » 12 cze 2019, o 21:10

Polecę RX, kolega ma zagazowanego i nie narzeka. Bagażnik większy jak w gs-ie a i spalanie przyzwoite, na trasy w sam raz

Wysłane z mojego SM-N935F przy użyciu Tapatalka
scotti
Lex user

Model Lexusa: Gs450h

Postprzez carinus » 12 cze 2019, o 21:57

Plandekę mam od większego modelu GS i ta sięga mi prawie do dolnej krawędzi opony,więc całe koła mam osłonięte.Krawędź plandeki ma ściągacze ale dodatkowo opasam samochód dwoma ekspanderkami z gumy napinającej plandeki naczep,gdyż silny wiatr potrafił zrywać nakrycie.
Każdy samochód z LPG którym jeździłem,doposażałem w pojemny zbiornik(zbiorniki) zeby nie było potrzeby tankowania co 300km.Teraz latam dieslem,który na takie trasy jest stworzony i mam nieco więcej przestrzeni bagażowej.Długość mojej trasy to 945km bez potrzeby tankowania.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez Snara » 13 cze 2019, o 00:41

Ja kupiłem Ls430 po lifcie do tego samego celu : trasy Monachium-Białystok. Auto mam od 3 lat, zrobiłem 50tys.km. Polecam ten model, totalnie bezawaryjny. Po zakupie zmienilem tuleje z przodu, lambde, czujnik parkowania. Koszty naprawde śmieszne a biorąc pod uwage że to klasa F to jest mega. Pneumatyka bardzo trwała nie to co Europejskie auta, szyba przednia 700zł. Komplet tarcz z GS MK3(seria to straszna tandeta) i klockow to koszt 600zł. Na baku przy 160km/h gdzie się da robie 700km. Jest wtedy 2600obr, cisza, spokój, komfort, bardzo dobre audio możliwość dokupienia emulatora mp3 który działa idealnie + aktualna płyta z nawigacją w zupełności wystarcza, absolutnie nigdy nie miałem potrzeby używania google maps itp. Gaz bardzo dobrze znoszą. W tym budżecie nie znajdziesz lepszego auta na trasy.
R33 GT-R & LS 430
Snara
Lex user

Model Lexusa: Ls430

Następna strona

Powrót do Lexus LS