LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
Lis
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2016, o 08:10
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: Lis »

Kolega q3_ był tak miły i dał mi pdf z autobaza.pl
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: owczar »

A czy on go przypadkiem nie oglądał?
Lis
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2016, o 08:10
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: Lis »

Oglądał pół roku temu. Od tej pory zmienił właściciela i znów jest na sprzedaż.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: owczar »

W tej cenie warty obejrzenia, ale ważny będzie trzeźwy osąd. Jeśli nie serwisujesz auta sam to bardzo łatwo można wpakowac drugie tyle. Jeśli w zawieszeniu nie było nic robione to na wejściu będzie do zrobienia.
Lis
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2016, o 08:10
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: Lis »

Masz rację. Trzeba na chłodno spojrzeć na auto. Sam nie serwisuję auta jeśli jest coś do zrobienia z kanału/podnośnika, bo po prostu nie mam dostępu. Jak coś da się na ziemi, to ogarnę.
Poniżej spostrzeżenia q3_ z oględzin:
q3_ pisze:Ja miałem okazję go przeglądać jak był wystawiony w Kołobrzegu (miał te same tablice). Stan na październik 2016.
Z problemów, które miał: praktycznie był cały malowany, miejscami wyglądało że i szpachlowany (max wyszło 700um powłoki) ale nie wyglądało, żeby miał przeszłość powypadkową. Na drzwiach kierowcy do zrobienia rdzawy purchel. Tylny zderzak pęknięty. Złuszczenia lakieru na na listwie ozdobnej na dachu. sporo obić od kamieni na masce - niektóre z nich już rdzewiały. Opony były do wymiany. Wyciek w dolnej części silnika. Nie działały czujniki parkowania, świecił się VSC check, nie działała regulacja kierownicy. Badanie komputerem wykazało wypadające zapłony na 4 cylindrach - na postoju na wolnych obrotach silnik działał nierówno. Przy hamowaniu ściągał znacznie na prawo. Miał pękniętą gumę tylnej tulei wahacza lewego przedniego i luzy na końcówkach drążków kierowniczych. Jeden z końcowych tłumików miał dziurę - słyszalną. Amortyzatory miały 75-80% sprawności.
Być może coś pominąłem, po jakimś czasie sprzedający obniżył nieco cenę i odzywał się do mnie że wyeliminował niektóre problemy - ale wciąż chciał zdecydowanie za dużo za ten samochód, więc się nie zdecydowałem. Teraz przynajmniej cena wydaje się być rozsądniejsza - pytanie czy coś nowego się w nim nie pojawiło.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: owczar »

Z opisu tragedii nie ma. Trzeba sprawdzić co z silnikiem - czy to nie podparte zawory.

Osobiście bym szukał czegoś bardziej zadbanego.
Lis
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2016, o 08:10
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: Lis »

Bardziej zadbany to pewnie okolice 40 tys zł ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: owczar »

Niektórych rzeczy nie da się niestety zmienić lub będzie to nieopłacalne. Nie wiadomo jak był pomalowany, nie wiadomo co z silnikiem, przebieg dość spory. Wnętrze takie sobie. Nawet jak go ogarniesz mechanicznie - co nie jest takie proste. Do zawieszenia sensownych zamienników brak. Większość tylko OEM plus robocizna.

Obejrzyj, przekalkuluj i podejmij decyzję. Cena jest naprawdę niska - to budzi pewne obawy, bo ktoś kupił i ucieka za 2/3 ceny. Albo potrzebuje kasy albo diagnoza jakiegoś mechanika go przestraszyla.
Lis
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 29 lip 2016, o 08:10
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: Lis »

Jestem świadom niskiej ceni i ryzyka jakie to za sobą niesie. Z tego właśnie powodu staram się jak najwięcej dowiedzieć o samochodzie, żeby nie wleźć na pole minowe.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS 430 - Opcje wyposażenia do wyjaśnienia.

Post autor: owczar »

Część tych usterek jak korozja na panelach drzwi, tuleje przedniego zawieszenia czy wydech to typowe bolaczki.

Wyciek oleju warto sprawdzić. Ale to raczej nic poważnego. U mnie też się poci przy misce. Chciałem to skleic na nowo, ale podczas zakładania miski skapnelo na pastę i nie skleila dobrze. Muszę od nowa to zrobić ale nigdy nie mam czasu żeby postawić auto na kilka godzin - raz do czasu aż olej przestanie sciekac z bloku, a dwa aż pasta wyschnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości