LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu LS
ODPOWIEDZ
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: zdrowy_zab »

owczar pisze:Robiłeś w nagengast?
Tak
Gwarancja 1 rok.
Awatar użytkownika
michalWro
Lex Driver
Posty: 339
Rejestracja: 5 sty 2014, o 23:08
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: michalWro »

Proponuję przenieść część postów do viewtopic.php?f=131&t=8002 i podwiesić.
standev2020
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 8 lis 2020, o 14:47
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: standev2020 »

Witam,

mam pytanie czy za pomocą interfejsu VCI TECHSTREAM, jestem w stanie odczytać kiedy był robiony ostatni duży serwis (np wymiana rozrządu) ?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: owczar »

Nie ma takich informacji. Rozrząd po zakupie wymieniaj w ciemno. Polecam OEM - zamienniki są o kant tyłka potłuc. Znam kilka przypadków że pompa wody GMB ciekła po 50kkm a nawet wcześniej. W tym moja...
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LS MKIII LS430 UCF30 FAQ przed zakupem

Post autor: rey »

owczar pisze:...Rozrząd po zakupie wymieniaj w ciemno...
Różnie z tym bywa :smile:
Kupiłem swojego LSa od gościa, który zarzekał się, że wymienił rozrząd krótko przed powrotem do Polski na stałe. Lex był w jego posiadaniu 10 lat, przypłynął jako mienie przesiedleńcze. Jeździłem 110tys.km. i dopiero po tym czasie wymieniałem rozrząd :biggrin2: Był jeszcze w bdb stanie.
Oczywiście były obawy, auto ze stanów na bieżnikowanych oponach, o wymianie oleju w skrzyni czy dyfrze gość nic nie wiedział. Olej silnikowy - nie wiedział co mu wlewali, przeszedłem bezproblemowo na 5W/30 :fiu:

Owczar,
Na szóstej stronie i zdjęciu całej chłodnicy tej OEM z poklejonymi któćcami jest kranik. On służy do spuszczenia płynu z układu, czy szybciej przeprowadzić operację odłączając przy bloku silnika wąż dochodzący do góry chłodnicy?

Jutro będę wymieniał oryginalną chłodnicę (rozszczelniła się u góry). Największe obawy mam co do operacji w części chłodnicy ASB. Zakupiłem Nissens, a tam są króćce, czyli oryginalne końcówki trzeba zamienić na inne, czy da się je jakoś inaczej zaadoptować?

Mam wersję USA, zbiorniczek wyrównawczy i korek na chłodnicy, czyli u mnie korek zostaje niedłubany? :scratch:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości