SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu SC
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DanLexus »

Faktycznie. Na telefonie nie było tego widać :down:
Supras are just a hatchback SC300
kazio
Lex user
Posty: 194
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 19:59
Model Lexusa: sc300 z31
Skąd:: koscierzyna
Kontakt:

Olx sc 400

Post autor: kazio »

Witam, dzis ogladalem sc 400 za 8tys (jest na olx), wiem ze niemozna sie spodziewac dobrego stanu , ale ja uwazam ze to porazka , szkoda czasu kazdego z nas, lakier popekany ,caly do zdarcia, w progach dziury, jak piesc, od tylnej strony. Z przodu chlodnice z dolu roz,,,ane, wzmocnienie pod chlodnicami rozerwane, przy udezeniu dolem auta, (wozek przedni wyrwany byl caly, kola dopchniete byly do nadkoli- w strone nog) szpara miedzy dzwiami kierowcy a przednim blotnikiem bardzo nierowna napewno ruszona konstrukcja budy, rdza na progach dzwi, ale ogolnie rdza wychodzi wszedzie, podejrzewam ze amorki tez sa zgiete od strzalu, dach popekany jak i reszta, wykladzina pouszkodzona zderzak pr,edni w dardzozlym stanie, dolna lotka rozerwana
735
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2017, o 17:18
Model Lexusa: Ls400
Skąd:: Zduńska Wola
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: 735 »

Koledzy o co uważacie na temat tego szwajcara- https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 6-216-8700
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: SC430-FAN »

Ładnie przypucowany. Trzeba obejrzeć jak jest możliwość. Ale większość wpisów w papierach 1 tym samym wkładem. Oszczędni to ludzie ci Szwajcarzy ;-)
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DanLexus »

Koleś ostro zszedł z ceny i zbliżył się do faktycznej wartości samochodu:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-sc- ... e9d7bdbef1
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
DanLexus
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 15 sie 2014, o 21:16
Model Lexusa: SC300
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DanLexus »

Przejazdem, oglądnąłem z czystej ciekawości tą "perełkę": https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-sc- ... yiCn7.html
To co udało mi się ustalić to prawy tylny błotnik wstawiony, przynajmniej od połowy, to samo się tyczy podłogi. Przy drzwiach coś majstrowane, na pewno były ściągane, prawdopodobnie wymienione, podobnie przednie błotniki. Lampy z przodu wymienione na - jak twierdzi właściciel - nowe z drugiej ręki (nie ASO). Lewa cała mokra w środku (nie zaparowana, wewnątrz wisiały krople wody, a samochód stał na słoneczku). Przednie lampy drogowe oraz fogi matowe i żółte (ale to najmniejszy problem). Tylne też wymieniane, bo te na aucie to zenki (wczesne lata produkcji), a powinny być chuki (przejściowe). Co Ciekawe samochód faktycznie z 97 ale modelowo 96. Tapicerka uszyta na nowo wygląda w miarę ok. Rączka od automatu chyba ze soarera bo przycisk na niej z niewłaściwej strony. Samochodem nie jeździłem a nawet nie odpalałem, dlatego też nie powiem czy wszystko jest sprawne czy nie... Właściciel szczyci się tym że ma wersje gold edition (co oczywiście jest bzdurą - nigdy czegoś takiego nie było). Na dowód pokazał mi naklejki na przednich błotnikach które notabene sam nakleił i ramkę od tablicy rejestracyjnej na której jest napis gold edition (którą zapewne sam zamówił) :doh: Albo koleś uważa że ktoś jest tak naiwny że uwierzy w tą specjalną wersje albo sam się kiedyś nabrał na ten stek bzdur i dalej przekazuje. Aha i jeszcze "dowiedziałem się" od obecnego właściciela że włożył 50k w odbudowę swojego SC. Tym ciekawym akcentem kończę :ok:
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, o 18:06 przez DanLexus, łącznie zmieniany 1 raz.
Supras are just a hatchback SC300
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: SC430-FAN »

im więcej "prac" wykonanych samodzielnie tym więcej bajek, legend wokół tych prac. Jeszcze żeby cena jakaś była atrakcyjna....
Dlatego prawdę można przyjąć - tylko pod warunkiem potwierdzenia w ASO . Byłem kiedyś świadkiem oględzin przedzakupowych w ASO. Mimo że sprzedawca znał się świetnie z ludźmi z ASO - nie pozostawili "suchej nitki" na sprzedawanym przez niego szrocie i tą prawdę potencjalnemu klientowi wyłuszczyli ; słownie i na papierze
ASO Lexa nie zeszmaci się - prawdę powie
Równie dobrze mógł powiedzieć że włożył 100 tyś ;-)
Ja przez 2 lata nazbierałem faktur z ASO na ponad 90 tyś
Mało tego- jeśli wymieniałem szybę przednią to nie dlatego że miałem dzwon tylko...nie podobała mi się . Chciałem nową. Starej przed ściągnięciem zrobiłem foto, po ściągnięciu też zrobiłem jej foto;-)
Tak samo z całą resztą. Ściągnięte elementry w kartony i trzymam. Nie sprzedaje. To dowód na moją wersję i na to że bajek nie opowiadam. A to że to co zrobiłem graniczy już z psychozą to inna sprawa ;-)
Prowadzę też teczkę z pełną dokumentacją, fakturami , wydrukami z geometrii itd
I gdybym kiedyś sprzedawał to nic nie będę bajdurzył tylko wyślę klienta do ASO i niech mu podliczą ;-) i powiedzą czy maszyna jest cool
wkl
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 20:44
Model Lexusa: SC 400 - jesli uda sie kupic
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wkl »

Prosze o opinie:

SC 400 - dosc mocno zuzyty srodek swiadczylby o tym ze przebieg jest 2-3 razy wiekszy, ale to tylko moje przypuszczenie.
http://allegro.pl/lexus-sc400-lpg-zamia ... 62378.html

SC 300 oznakowany jako SC 400 - ewentualnie tez rozwazam, ale mam watpliwosci.
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-sc- ... z2Z1p.html

Czy ktos moze ogladal te dwa auta?
Awatar użytkownika
SC430-FAN
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 8 cze 2014, o 17:44
Model Lexusa: SC430 Prestige
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: SC430-FAN »

Jeśli coś można wywnioskować ze zdjęć a te z w obu aukcjach są kiepskie to to że w pierwszym ten przebieg to raczej ściema, nawet jeśli byłby w milach..
Koniecznie trzeba zobaczyć oba. Przejechać się. Ten przynajmniej pisze co robił i wygląda na zadbany ale ja bym obejrzał w tydzień wszystkie 3 przed zakupem. Ewentualnie darowałbym sobie ten pierwszy
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-sc- ... e74597586e
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: SC mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: BeeMiX »

Niby co jest zniszczone ? Kierownica ? Moja wygladała podobnie jak auto miało 90k mil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus SC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości