GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pss »

pytanie co on robił z tym autem...
Zajechać tą skrzynie, a tam była jeszcze chyba stara 6 i 2.0t przy przebiegu 115k...

Ja mam na tym 2.0t ponad 70k w IS i chodzi jak nowe.
Rasta78
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2021, o 10:38
Model Lexusa: Szukam
Skąd:: Suchy Las
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Rasta78 »

Już na szczęście mnie to nie obchodzi co on z nim robił, ostrzegam tylko innych którzy mogą się nie znać aby się nie nabrali. Mam już zarezerwowanego gsa w salonie z pierwszą rej. w 2019r i przebiegiem 20 tys km . Już niebawem będę mógł się z Wami cieszyć obcowaniem z marką
pakman12
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2021, o 22:23
Model Lexusa: GS 300h MK IV
Skąd:: Piastów
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pakman12 »

Cześć,

Chciałbym nabyć Lexusa GS 450h. Ponieważ będzie to moja pierwsza hybryda to chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Nie będę również udawał, że znam się na marce.

1. Czy ktoś jest w stanie wypunktować różnice użytkowe pomiędzy IS 300h a GS 450h? (dane techniczne mogę sobie przeanalizować w internecie). Na forum znalazłem jedynie wątek GS vs LS.
2. Pod uwagę biorę jedynie oferty od dealerów (obecnie nie jestem w stanie wyłożyć tylko ok. 80k na zakup). Dlatego oferty prywatne "raczej" na drugim planie, aczkolwiek dla dobrego egzemplarza jestem w stanie się ogarnąć
3. Czy technologia hybrydowa bardzo poszła do przodu w modelu ES? Użytkownik jest w stanie zauważyć różnicę? Może ktoś z was porównać doświadczenia we wspomnianej kwestii? Lektura forum utwierdza mnie w przekonaniu, że baterie sporo wytrzymują.
4. Obecnie mało jest ofert 450h, czy któraś z ofert warta jest uwagi? Jeśli polecicie konkretną to zacznę głębiej drążyć temat (telefony, raporty VIN, kontrole stanu w ASO itp.):
- https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-gs/6339 (bez gwarancji? Ciekawi mnie czemu...)
- https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... d8248cb4d7
- https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... d8248cb4d7

P.S.
Auto będzie użytkowała żona, 12 km do pracy w jedną stronę codziennie. Dłuższe wypady 3x w miesiącu ok. 300 km łącznie.

Uprzejmie proszę o nie mieszanie mnie z błotem i rzeczowe odpowiedzi.

Dzięki :)
pakman12
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2021, o 22:23
Model Lexusa: GS 300h MK IV
Skąd:: Piastów
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pakman12 »

Coś tam poczytałem tych wątków na forum i teraz jest dylemat pomiędzy 450h a 300h. IS odpada.
Byłem już nawet na jeździe testowej w salonie Warszawa-Wola. Zdziwiło mnie, że pracownik powiedział coś takiego:
"GS 450h w wersji F-Sport puszczono na rynek bardzo niewiele i to w kolorze białym...". Czy to oznacza, że wszystkie GS 450h F-Sporty dostępne obecnie to import z wątpliwą historią?
Przymierzam się do tego konkretnego egzemplarza:
https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-gs/6315

P.S.
Ktoś może mi wyjaśnić rozbieżność w mocy, podanej na ogłoszeniu powyżej a tymi poniżej?
https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-gs/6481
https://uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-gs/6216

Ktoś się pomylił przy wpisywaniu?
Piter
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 19 sty 2015, o 01:35
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Piter »

Wow, przez miesiąc nikt nie odpisał to może coś pomogę..
pakman12 pisze:Cześć,
Chciałbym nabyć Lexusa GS 450h. Ponieważ będzie to moja pierwsza hybryda to chciałbym zasięgnąć Waszej opinii. Nie będę również udawał, że znam się na marce.
1. Czy ktoś jest w stanie wypunktować różnice użytkowe pomiędzy IS 300h a GS 450h? (dane techniczne mogę sobie przeanalizować w internecie). Na forum znalazłem jedynie wątek GS vs LS.
To auta innej klasy - rozmiar, wykończenie. GS jest większy, masywniejszy w prowadzeniu, lepiej wykończony. Silniki to już w ogóle przepaść. 218km vs 340. Mam GSa, miałem ISa i był za mały dla rodziny 2+2.
pakman12 pisze: 2. Pod uwagę biorę jedynie oferty od dealerów (obecnie nie jestem w stanie wyłożyć tylko ok. 80k na zakup). Dlatego oferty prywatne "raczej" na drugim planie, aczkolwiek dla dobrego egzemplarza jestem w stanie się ogarnąć
To ile w końcu możesz wyłożyć? 450H poniżej 100k raczej nie znajdziesz, najpewniej będzie Używane Lexus
pakman12 pisze: 3. Czy technologia hybrydowa bardzo poszła do przodu w modelu ES? Użytkownik jest w stanie zauważyć różnicę? Może ktoś z was porównać doświadczenia we wspomnianej kwestii? Lektura forum utwierdza mnie w przekonaniu, że baterie sporo wytrzymują.
Technologia poszła do przodu znacznie - ES jeździ wyraźnie dłużej i szybciej na baterii, w GSie (poza korkiem i toczenie się w mieście) bateria pełni raczej funkcję wspomagającą, w ESie można już dłużej cieszyć się jazdą tylko elektryczną. Nie ma co się dziwić, prawie dekada dopracowywania technologii
pakman12 pisze: 4. Obecnie mało jest ofert 450h, czy któraś z ofert warta jest uwagi? Jeśli polecicie konkretną to zacznę głębiej drążyć temat (telefony, raporty VIN, kontrole stanu w ASO itp.):
...
Ciężko będzie znaleźć pewne, prywatne auto. Jest ich mało, szybko znikają, trzymają wartość.
pakman12 pisze: P.S.
Auto będzie użytkowała żona, 12 km do pracy w jedną stronę codziennie. Dłuższe wypady 3x w miesiącu ok. 300 km łącznie.
...
Coś tam poczytałem tych wątków na forum i teraz jest dylemat pomiędzy 450h a 300h. IS odpada.
Dzięki :)
Za nic nie zamieniłbym 450h na 300h...ale na dojazdy do pracy żony spokojnie Jej 300h wystarczy - mniej spali, dużo tańszy, większy wybór.
TomaszR
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2021, o 08:18
Model Lexusa: Gs250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: TomaszR »

Cześć

Co myślicie o tym egzemplarzu? Może ktoś zna, sprawdzał go już
Oglądałem go, zrobiłem kilka km.

https://pewneauto.pl/oferta/lexus-gs/78882

Wg mnie samochód świetnie wykonany, zadbany i utrzymany. Wersja 250 mi odpowiada - jestem spokojnym kierowcom.

Jest jedna sprawa która mnie zniechęca. Wyczuwalne zmiany biegów w okolicach 4-5 biegu przy średniej dynamice przyspieszania (lekkie szarpnięcie bez żadnych dźwięków). Przy delikatnej jeździe przełożenia zmienia niezauważalnie. Samochód ma prawie 180 tys przebiegu - olej w skrzyni prawdopodobnie nie był zmieniany (samochód serwisowany w ASO do końca).
BOD
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 8 paź 2016, o 22:52
Model Lexusa: GS 300 Prestige '05
Skąd:: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: BOD »

Przy tym przebiegu olej w skrzyni powinien być wymieniany
Producent jak najbardziej przewiduje taką czynność serwisową.

Co do samego auta, jest wystawiane co najmniej od jesieni 2020.

Ja nie skreślałbym tego egzemplarza, jeśli dynamika 250 jest dla Ciebie akceptowalna.

Wspominaleś sprzedawcy o szarpaniu w trakcie oględzin?
TomaszR
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2021, o 08:18
Model Lexusa: Gs250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: TomaszR »

Zapewniono mnie, ze po rozgrzaniu skrzynia pracuje idealnie. Być może nowy olej pomoże. Jak nie, to jest gwarancja na rok. Raczej sie zdecyduje.
BOD
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 8 paź 2016, o 22:52
Model Lexusa: GS 300 Prestige '05
Skąd:: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: BOD »

Gdybyś jednak potrzebował fachowej pomocy i przede wszystkim chłodnego oka, to zapraszam:
ECC - Esus Car Consulting Doradztwo Motoryzacyjne
kontakt: 608 708 128

Jestem ze Szczecina.
pakman12
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 kwie 2021, o 22:23
Model Lexusa: GS 300h MK IV
Skąd:: Piastów
Kontakt:

Re: GS mkIV - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pakman12 »

Piter pisze:Wow, przez miesiąc nikt nie odpisał to może coś pomogę..
Dzięki za odpowiedź :) W sumie potwierdziłeś moje wnioski. Szkoda jedynie tej opinii o różnicach pomiędzy GS a IS. Tego nie wiedziałem a wziąłbym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
Może podsumuję moją przygodę z zakupem. Padło tak jak wspomniałeś, na używane salon Lexus. Niestety, pomimo iż podzielam całym sercem wyższość 450h nad 300h to jednak finalnie skończyło się na "trzysetce". Dobrego egzemplarza 450h w momencie zakupu po prostu nie było. Będę starał się monitorować rynek i może kiedyś wymienię na V6 ;)

Do tej pory jeździłem VAG-ami i po pierwszej przejażdżce GS-em już wiedziałem, że to będzie mój nabytek i to na długie lata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości