GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Postprzez gmiter » 13 maja 2020, o 11:55

Po samym froncie ten GS dobrze nie wygląda, ale jedź oglądac :) może warto.
gmiter
Lex Master

Model Lexusa: IS350

Postprzez ledziu » 13 maja 2020, o 12:42

Marantz87 napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs-450h-hybryda-full-opcja-mega-maly-przebieg-bez-wkladu-finansowego-ID6D5PEU.html#fbb7aaf428

Zainteresował mnie, dziś go podjadę obejrzeć. Mam tylko jedno "ale", tylko chyba dosyć poważne. Z raportu VIN wynika, że auto miało w 2013 r. już w Polsce poważnego dzwona, na szkodę powyżej 50 tys. PLN. Właściciel zarzeka się, że to niemożliwe, bo auto stało w PL (postępowanie spadkowe trwało) wciąż na francuskich numerach. Co sądzicie, czy możliwe, żeby baza VIN miała nieprawidłowe dane?

Niestety wyszukiwajki vin-ove często sypią błędami.
Do tego szkoda 50k jeżeli była usuwana z oc to nie jest kwotowo nic nadzwyczajnego. Aktualnie naprawiam tylny błotnik w toyota auris w warsztacie blacharskim z autoryzacją ASO to wymiana poszycia błotnika z kuwetą + części używane wyjdzie coś koło 10k.

W związku z tym że Twoim wybrankiem jest najtańsza sztuka w EU biorąc pod uwagę lift i przebieg to musisz na to brać poprawkę a auto jest w WAw więc masz do wyboru do koloru aso lex/tojka. Od tego zacznij.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez admus » 13 maja 2020, o 13:04

gmiter napisał(a):Po samym froncie ten GS dobrze nie wygląda, ale jedź oglądac :) może warto.

Tylne spasowanie klapy bagażnika też nie do końca dobrze wygląda. Ale jak to ledziu napisał, trzeba jechać i sprawdzić.
Ten rok i przebieg w De, to okolice 20tyś euro :)
admus
Lex user

Model Lexusa: GS 450H Mk3

Postprzez gmiter » 13 maja 2020, o 14:02

Może to tania okazja jakich wiele w PL:)
gmiter
Lex Master

Model Lexusa: IS350

Postprzez ledziu » 13 maja 2020, o 14:14

gmiter napisał(a):Może to tania okazja jakich wiele w PL:)

A ja bym skupił na stanie technicznym plus prześwietlenie poważnych robót blacharskich bo to że był malowany jest pewne tak samo jak jakiś stopień szpachlowego ulepienia. Dlatego jest taka cena. Jeżeli ktoś szuka perełki to niech szykuje 25k.więcej a z tą ofertą da sobie spokój na to wskazuje logika :ok:
Ostatnio edytowano 13 maja 2020, o 15:35 przez ledziu, łącznie edytowano 1 raz
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez admus » 13 maja 2020, o 14:24

ledziu napisał(a):
gmiter napisał(a):Może to tania okazja jakich wiele w PL:)

A ja bym skupił nie na stanie technicznym plus prześwietlenie poważnych robót blacharskich bo to że był malowany jest pewne tak samo jak jakiś stopień szpachlowego ulepienia. Dlatego jest taka cena. Jeżeli ktoś szuka perełki to niech szykuje 25k.więcej a z tą ofertą da sobie spokój na to wskazuje logika :ok:

Ja po przejechaniu ponad 2tyś km i poszukiwaniu polifta, odpuściłem szukanie 450H w oryginalnym lakierze :). Skończyło się na pewnej historii serwisowej,
pasującym mi stanie technicznym i roczniku 2006. Kupiony 50km od miejsca zamieszkania :) Mało tych samochodów.
admus
Lex user

Model Lexusa: GS 450H Mk3

Postprzez AGI » 13 maja 2020, o 18:22

Cześć, po 4 latach komfortowej jazdy doszedłem do wniosku by wystawić swoją perełkę.
Jeżeli ktoś szuka pewnego auta zapraszam na priv. Auto Z Polskiego Salonu, w wersji Prestige po pierwszym face liftingu.
AGI
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez Przemek.pl5 » 13 maja 2020, o 20:31

Cześć,

Mam pytanie o egzemplarz, który nie był chyba tutaj omawiany. Na aukcjach pojawia się na pewno od ponad miesiąca, więc mógł zmienić się link. Czy ktoś się może nim interesował, albo jest w stanie ocenić wiarygodność przebiegu po stanie?
Z opisu serwisowego wynika, że chyba sporo bolączek zostało załatwionych. Warto interesować się?

Link do ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... 61fa5bb347
Przemek.pl5
Nowy lex user

Model Lexusa: Jeszcze brak

Postprzez cooper69 » 13 maja 2020, o 21:38

Przemek.pl5 napisał(a):Cześć,

Mam pytanie o egzemplarz, który nie był chyba tutaj omawiany. Na aukcjach pojawia się na pewno od ponad miesiąca, więc mógł zmienić się link. Czy ktoś się może nim interesował, albo jest w stanie ocenić wiarygodność przebiegu po stanie?
Z opisu serwisowego wynika, że chyba sporo bolączek zostało załatwionych. Warto interesować się?

Jak na taki przebieg i to co było robione cena bardzo niska.
Dziwi mnie tylko, że miał wymieniane amorki (wytrzymują średnio min. o 50% więcej) i bębny VVT-i (polift raczej nie miał już problemów wieku dziecięcego - mój identyczny model i rocznik ma przebieg prawie 3x większy i nie grzechoce mi).

PS. Daleko do Tczewa nie masz, a trzepać go w 3City jest gdzie.
cooper69
Lex user

Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008

Postprzez Przemek.pl5 » 13 maja 2020, o 21:46

cooper69 napisał(a):
Przemek.pl5 napisał(a):Cześć,

Jak na taki przebieg i to co było robione cena bardzo niska.
Dziwi mnie tylko, że miał wymieniane amorki (wytrzymują średnio min. o 50% więcej) i bębny VVT-i (polift raczej nie miał już problemów wieku dziecięcego - mój identyczny model i rocznik ma przebieg prawie 3x większy i nie grzechoce mi).

PS. Daleko do Tczewa nie masz, a trzepać go w 3City jest gdzie.

Daleko nie mam i mocno się zastanawiam, ale ze względu na to, że już nie raz spotkanie z okazją stanowiło wielkie rozczarowanie szukam pomocy właśnie podobnej do Twojej. Też mi się wydaje, że sporo ma już za sobą jak na swój przebieg.

Widzę, że użytkujesz podtlenek LPG. GS 300 szukam również na ten wzgląd. Jak sprawuje Ci się instalacją i czy rodzi jakieś dodatkowe problemy w stosunku do auta bez LPG? Duże przebiegi roczne robisz?
Przemek.pl5
Nowy lex user

Model Lexusa: Jeszcze brak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus GS