GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Postprzez Akiro » 16 paź 2018, o 17:41

BOD napisał(a):
Akiro napisał(a):
pyntla napisał(a):Oglądał ktoś ten egzemplarz?
https://www.olx.pl/oferta/lexus-gs-300- ... vcHuZ.html

Tylko rozmawiałem z właścicielem i na dzień dobry silnik i skrzynia do remontu/wymiany.

Na jakiej podstawie właściciel twierdzi, ze silnik i skrzynia jest do wymiany?

Co do skrzyni to powiedział że ktoś mu wlał zły olej i od tego czasu nie wchodzi któryś z biegów, ale już nie pamiętam który bo rozmowa odbyła się już jakiś czas temu.
Jeśli chodzi o silnik to trzeba dolewać bodajże litr oleju na tysiąc kilometrów, ale powiedział że zaczął kupować tańszy i jakoś tak jeździł ;)
Akiro
Nowy lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez BOD » 16 paź 2018, o 18:37

Słuchajcie.
Jak to jest z tym paleniem oleju w pierwszych wypustkach GS300 MK3?

Sam oglądałem w zeszłym roku egzemplarz z oryginalnym przebiegiem 230 tysięcy i palił właśnie ok litra na 1000 km.
Z drugiej strony są posiadacze, którzy maja przebiegi powyżej 300 i ten problem nie występuje.
BOD
Lex user

Model Lexusa: GS 300 Prestige '05

Postprzez Marek82 » 16 paź 2018, o 22:59

w zdecydowanej większości palą i to sporo, co egzemplarz to inny i nie trzeba się tym przejmować tylko dolewać, jeszcze lepiej według mnie z technicznego punktu widzenia bo przy spalaniu nawet 0.5/1000km ma lepsze smarowanie, te silniki wytrzymają baaaaardzo dużo km niezależnie od tego ile palą oleju bo większość pali mniej czy więcej
Marek82
Lex user

Model Lexusa: GS300 mk3

Postprzez Akiro » 23 paź 2018, o 16:12

Oglądałem GS450H który stoi w Grodkowie i okazało się że miał wcześniej kolizję, posiadam raport VIN włącznie ze zdjęciami więc mogę udostępnić w wiadomości prywatnej.
Akiro
Nowy lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez BOD » 23 paź 2018, o 21:38

Wrzucaj tutaj, może uchronisz kogoś przed niepotrzebna wycieczka po auto.
BOD
Lex user

Postprzez feecle » 25 paź 2018, o 00:17

Marek82 napisał(a):według mnie z technicznego punktu widzenia bo przy spalaniu nawet 0.5/1000km ma lepsze smarowanie

To nie dwusów ;) Nadmierne spalanie oleju powoduje odkładanie się nagaru na tłokach, pierścieniach (w efekcie spalanie stukowe) oraz zapychanie katalizatorów. Nie ma absolutnie żadnych pozytywnych skutków spalania oleju silnikowego.
feecle
Nowy lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez RAMZES.GS300 » 26 paź 2018, o 19:10

Marek82 napisał(a):w zdecydowanej większości palą i to sporo, co egzemplarz to inny i nie trzeba się tym przejmować tylko dolewać, jeszcze lepiej według mnie z technicznego punktu widzenia bo przy spalaniu nawet 0.5/1000km ma lepsze smarowanie, te silniki wytrzymają baaaaardzo dużo km niezależnie od tego ile palą oleju bo większość pali mniej czy więcej

Też mnie straszono że pierwsze wypusty w MK3 palą oliwe.. Jak narazie zrobiłem 6000km i stan na bagnecie taki jak zaraz po dolaniu więc tak jak piszesz co egzemplarz to inny.
Mój GS300 ma 187000km udokumentowane i jeździ na Motulu 5W30
RAMZES.GS300
Nowy lex user

Model Lexusa: GS300 mk3

Postprzez Don Barto » 1 lis 2018, o 20:46

Szanowni Lexusowicze,
obecnie jeszcze rozbijam się Avensisem z 2015, ale od kiedy przejechałem się 450h nie chcę już innego samochodu... od pół roku poluję na taki model, ale niestety zawsze jak pojawia się jakiś świetny egzemplarz od razu znika z ogłoszeń, dlatego mam gorącą prośbę o poradę dot. tego modelu:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... a81b0f4f4c

Na plus:
- polski salon, wszystkie przeglądy i naprawy w ASO,
- po jeździe próbnej (aczkolwiek niedlugiej) wszystko bezszelestnie, jak to mówią handlarze nic nie puka nic nie stuka,
- cena? - wydaje się adekwatna do stau, do zapłacenia ok 51 tys.,

Na minus:
- przebieg,
- parę elementów lakierniczych do poprawki: przedni zderzak i prawy przedni błotnik po przecierce, parę wgniotek na lewych drzwiach, wykwity rdzy pod lusterkami,
- naprawiane wcześniej tylny zderzak i malowane tylne błotniki (pewnie jakis strzał z tyłu) - a wiem, ze to może być problematyczne, jeśli chodzi o baterię, chociaż z historii naprawy nie wynika, by była wymieniana tylna belka wzmocnieniowa
- wnętrze nieco zmęczone, szczególnie tylna część fotela kierowcy (poprzedni właściciel chyba woził tam ostre przedmioty albo często jakaś pani obijała ten fotel szpilkami ;))
- w przyszłości, biorąc pod uwagę przebieg, samochód prawie niesprzedawalny w polskich realiach.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie na ten temat.

Pozdrowienia
Don Barto
Nowy lex user

Model Lexusa: GS

Postprzez TonsilAltus200 » 3 lis 2018, o 23:25

Jak dla mnie jeden reflektor zaparowany/matowy- po stronie kierowcy. Końcówki wydechów chyba nie do końca równo spasowane.
TonsilAltus200
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 300 Mk3

Postprzez BOD » 5 lis 2018, o 01:15

Don Barto napisał(a):
Będę wdzięczny za wszelkie opinie na ten temat.

Rdza pod lusterkami to niestety dość powszechny temat i trapi większość sprzedawanych egzemplarzy.

Auto ma 10 lat, więc praktycznie każda sztuka będzie posiadała jakieś drobne ślady użytkowania w postaci np. porysowanych zderzaków, nie przejmowałbym się tym.

Jasne wnętrze, choć jest w mojej opinii bardzo efektowne, to wymaga poświęcenia większej uwagi, niż jego przy jego czarnym odpowiedniku, no i bardziej widać wszelkie ubytki.

270 tysięcy to nie jest jakiś kosmiczny przebieg, adekwatny do wieku i klasy pojazdu. Wszystko zależy od tego, ile masz zamiar posiadać auto i jakie średnio robisz przebiegi roczne?

Zdaję sobie sprawę, że ludzie kupują auto przebiegiem, co jest złudne, bo dużo ważniejsza jest należyta obsługa serwisowa, niż same cyferki. Znając przeciętnego polskiego klienta, to po przekroczeniu 300 k może zacząć się grymaszenie i będzie trzeba to uwzględnić w cenie, ale na szczęście nie wszyscy są tacy.

Na Twoim miejscu na pewno zweryfikowałbym przed zakupem stan baterii, ich żywotność to ok. 10 lat.

Nie wiem, czy rozeznałeś się w temacie, ale GS MK3 poza wersją 430 boryka się z hałasującymi bębnami VVTI. Jest temat o tym na forum. Prawda jest taka, że problem spotka prędzej, czy później każdego użytkownika, a ewentualna naprawa nie należy do najtańszych.

Realnie, GSa w hybrydzie w tym roczniku ciężko znaleźć poniżej 50000 PLN, szczególnie takiego wartego uwagi ofkors. :pijak:

Jeśli chcesz takie auto i po diagnostyce okaże się, że jest w porządku, to kwota 51 tysięcy PLN jest do zaakceptowania.
BOD
Lex user

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus GS