GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Postprzez jes » 29 wrz 2018, o 10:15

bigmic napisał(a):Witam.
Ktoś coś wie o tym egzemplarzu 2 miesiące temu był sprzedany w tym samym komisie za podobną cenę i teraz znowu wraca (ciekawe!)
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... a4015d6f22

Ktoś z Wrocławia go kupił (jak pytałem w komisie) - może jest na forum i podzieli się wiedzą...
jes
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez wlodarz » 1 paź 2018, o 07:34

Witam,
jestem nowy na forum i planuje zakup swojego pierwszego Lexusa. Wybór z oczywistych powodów padł na GS450h.Interesuje mnie tylko i wyłącznie hybryda. Pytanie do was: macie może jakieś fajne, zadbane egzemplarze na sprzedaż, albo wiecie coś o takich? Bo patrząc na forum i wasze spostrzeżenia to kupno ładnej sztuki graniczy z cudem :/ Chciałbym zmieścić się w 50tyś. Jest w ogóle sens szukać w kraju, czy może lepiej jechać na Niemcy? (Mam taką możliwość).
Dziękuje za wszelkie sugestie :)
wlodarz
Nowy lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez wojtekS » 1 paź 2018, o 09:48

jes napisał(a):
bigmic napisał(a):Witam.
Ktoś coś wie o tym egzemplarzu 2 miesiące temu był sprzedany w tym samym komisie za podobną cenę i teraz znowu wraca (ciekawe!)
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... a4015d6f22

Ktoś z Wrocławia go kupił (jak pytałem w komisie) - może jest na forum i podzieli się wiedzą...

Oglądałem (pobieżnie dość) te auto.

Licznik pokazuje coś około 180 kkm, auto jest z Włoch.
Tu i ówdzie było malowane (tylny zderzak, klapa, tylny błotnik, przedni błotnik - nie pamiętam już które, zrobione to jest ładnie), całe polerowane z użyciem papieru wodnego - fabrycznie lakier na GS nie jest aż tak gładki. Na te bardzo pobieżne oględziny z zewnątrz chyba można stwierdzić, że jakichś crashtestów nie było. Miernikiem lakieru nie mierzyłem bo takowego nie posiadam.
Lampy przednie raczej takie jak mają być czyli 2gi polift z błekitnym odcieniem - auto stało pod słońce (ostre tego popołudnia) więc na 100% pewności nie mam. Minimalnie zmatowiałe już.
Lampy tylne jak widac na zdjęciach takie jak mają być w 2gim polifcie.
Tarcze hamulcowe niedawno wymieniane wszystkie cztery.
Felgi mają liczne otarcia, zamalowane w kolor pędzelkiem - widać to na foto z oponą w ogłoszeniu.
Wnętrze nieco wyciorane, fotel kierowcy miał wymienione boczki siedziska - kolor dobrany nieźle ale nieco inna struktura porów na skórze.
Wersja wysoko wyposażona - ma radar i PCS oraz rzadko spotykany szyberdach. Radar się włącza, błędów PCS brak (przynajmniej na postoju). Brak opcjonalnego aktywnego zawieszenia, brak opcjonalnej kierownicy w drewnie.
Uruchamia się bez błędów, silnik pracuje na postoju równo.
Bateria wydaje się być w dobrym stanie - napięcia na celach i rezystancje bez zastrzeżeń, choć pokazywał 32 km zaledwie od ostatniego resetu błędów / odpięcia aku. Podłączałem się techstreamem.
Nie widzi żadnego z 4 czujników kół - świeci się kontrolka na zegarach i brak odczytów w techstream.
Połamana ta deska - dykta w bagażniku ale nie od kolizji a przez właściciela raczej. We wnęce koła zapasowego śladów napraw blacharskich na moje oko nie eksperta brak, zakurzone tam i nieco stęchlizną czuć.
Jazdy nie było więc ocenić zawieszenia czy pracy układu napędowego itd nie mogę.
Kołeczki mocujące osłony i w bagażniku i pod maską pomieszane.

Generalnie nie jest to auto złe ale do mojego pochodzącego z niemieckiego salonu toyoty sterylnego równolatka mu daleko. Nie uciekasz w popłochu po pierwszych 20 sekundach oglądania. Takie zapuszczone, widać że nikt o to nie dbał.

Cena b. niska, za 54 k PLN można kupić, w Niemczech to raczej w okolicach 75-85 k PLN za auto w bdb / db+ stanie z 2010 trzeba liczyć + 18,6% akcyzy od naszego drogiego państwa.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez Pierwien » 3 paź 2018, o 12:04

Co myślicie o tym egzemplarzu? Ktoś oglądał?
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... d499804009

Wczoraj się pojawił na otomoto i już ktoś zarezerwował jazdę próbną. Trochę mniej chciałem dać za GS'a MKIII, ale jeśli przebieg jest rzeczywisty, to chyba warto?
Pierwien
Lex user

Model Lexusa: GS300 MKII

Postprzez niven » 3 paź 2018, o 12:19

drogi ale jakbym szukal gs450h to już bym był w drodze tam
niven
Lex Driver

Model Lexusa: IS200T

Postprzez Dawid0ss » 3 paź 2018, o 12:25

niven napisał(a):drogi ale jakbym szukal gs450h to już bym był w drodze tam

Popieram. I do tego jasny środek only. Jeśli bagażnik tego auta nie jest dla Ciebie przeszkodą, wyciągaj siano ze skarpety i dawaj cięgiem do ASO :dirol:
Moja maszynka - IS 200 Turbo mk1 http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo mk1 (link w stopce)

Postprzez wojtekS » 3 paź 2018, o 16:49

niven napisał(a):drogi ale jakbym szukal gs450h to już bym był w drodze tam

Drogo ? W DE to wciąż ponad 20 k euro + akcyza u nas 18,6% o ile stan i przebieg realny a nie wirtualny...

Egzemplarz tańszy opisałem powyżej.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez Pierwien » 3 paź 2018, o 19:01

Dostałem emila z salonu, że ogłoszenie nieaktualne. Widocznie przebieg nie był wirtualny i ktoś miał mocną chrapkę na niego.
Pierwien
Lex user

Postprzez 735 » 4 paź 2018, o 14:31

Szukasz daleko,a masz u siebie w mieście Gs450H ze Szwajcarii...
735
Lex user

Model Lexusa: Ls400

Postprzez Pierwien » 5 paź 2018, o 12:52

Szukasz daleko,a masz u siebie w mieście Gs450H ze Szwajcarii...

Nie zwracam uwagi na odległość. Ograniczanie się do lokalizacji blisko domu podczas poszukiwania używanego Lexusa to kiepski pomysł. To nie golf czy passat, których jest wszędzie pełno.
W planach miałem wydać do 30k...55k. W grę wchodzi GS mk2/mk3 lub LS430 po lifcie. Ten egzemplarz mimo, że nie mieścił się w budżecie, wydał mi się okazją ze względu na stosunek ceny do tego co otrzymuję.
Jeżeli przebieg jest uczciwy, to z dużym prawdopodobieństwem odpadają problemy z zawieszeniem i baterią na kilka najbliższych lat. No i ma jasne skóry w bardzo dobrym stanie.

Do tego Szwajcara trzeba pewnie doliczyć akcyzę i przygotować się na problemy z baterią i zawieszeniem. Na dzień dobry mam ~54k i laweta albo wycieczka z blachami.
Trzeba będzie niedługo ogarnąć zawieszenie. Układ hybrydowy po gwarancji. Skóry czarne. Tył wygląda na więcej niż 240kkm.
Ewentualnego serwisu samej baterii się nie boję, bo to jestem w stanie sam zrobić. Oczywiście taka naprawa może okazać się tylko chwilową oszczędnością.
No i wychodzi na to, że jest drogo mimo, że było tak tanio.
Pierwien
Lex user

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus GS