GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Postprzez DARO LEX » 19 kwi 2018, o 08:24

ja napisałem do ASO z pieczatki z książki sewisowej i juz następnego dnia miałem odpowiedz , załączyłem skan dowodu rej. umowe zakupu auta , vin i zdjecie na PL blachcach . bez problemu przysłali mi wydruk i potwierdzili przebieg , w moim przypadku było jak w Ksiazce serwisowej. pzdr
Lexus GS 300 MK II - granatowyprawieczarny
DARO LEX
Lex user

Model Lexusa: GS 300 MKII

Postprzez Julian » 19 kwi 2018, o 21:21

ŚREM

z francji nie sprowadza się całych aut

Myślisz, że ten gs460 z Francji to totalny kibel i nie ma co sobie zawracać głowy? Nie ma tych aut w ogóle więc ciężko wyczuć cenę, ten egzemplarz to chyba trochę tani.
No i chyba już trochę czasu w ogłoszeniach się przewija jeśli się nie mylę.
Julian
Nowy lex user

Model Lexusa: gs

Postprzez niven » 20 kwi 2018, o 07:20

Mam dużo znajomych handlarzy. Nigdy nie widziałem całego auta z Francji.

Dodatkowo mam znajomego francuza który twiedzi ze auta które ida na export do polski to w większości auta które nie mega być zarejestrowane we Francji.

Nie wiem ile w tym jest prawdy. Mnie odstrasza
niven
Lex Driver

Model Lexusa: IS200T

Postprzez wojtekS » 20 kwi 2018, o 07:42

We Francji bywałem często kiedyś z racji pracy - widziałem faktycznie na sprzedaż różne takie mniej lub bardziej porozbijane wynalazki za które wypłacono odszkodowanie całkowite.

Wtedy auto dostawało z automatu piękny wpis w papiery "Vehicule faisant l'objet d'une destruction administrative" - znaczy to "Pojazd będący obiektem zniszczenia administracyjnego" czyli prawnie przestaje istnieć jako samochód a staje się metalem / plastikiem / czymśtam ale już nie całością -> nie da się tego ponownie zarejestrować i jeździć po terytorium Francji. Taki prawny sposób na oczyszczenie z powypadkowych aut żeby nie stwarzać zagrożenia na drogach - a oni mają tam pierdolca na tym punkcie. Kiedyś stawiali dla przykładu masowo tablice wzdłuż autostrad "Czy sprawdzałeś ciśnienie w oponach - niedopompowane opony stwarzają zagrożenie pęknięcia" i montowali kompresory takie jak na stacji benzynowej na każdym dosłownie parkingu.

Druga grupa na szrotach to całe nieuszkodzone auta, które z jakiegoś powodu nie przeszły przeglądu technicznego - co 2 lata tam jak w DE jest i równie restrykcyjny jak tam - a właściciel uznał że nie chce naprawiać bo np woli to sprzedać tak jak jest. Takie pojazdy da się po usunięciu usterek normalnie eksploatować, niekiedy same szroty się w to bawią jeżeli uznają to za opłacalne i auto jest sprzedawane jako pełnowartościowe po naprawie.

Tam jest bardzo dużo programów wspieranych przez państwo wymiany starych aut na nowe o wyższej klasie spalin - gdy ktoś skorzysta dostaje ileśtam tysięcy euro od państwa dopłaty przy zakupie nowego auta ale oddawany samochód też jest wówczas obiektem zniszczenia administracyjnego i staje się nierejestrowalny we Francji choćby hipotetycznie był 5 letnim mercedesem klasy S w idealnym stanie (to w realu oczywiście aż takie sytuacje nie mają miejsca :D ). To grupa trzecia pojazdów na szrotach.

Grupa czwarta to już po prostu rupiecie / starocie - zużyte i wyrzucone albo nienaprawialne w stylu laguna II których właściciele nie zdzierżyli tej tandety już :D .

Pojazdy ze szrotów albo są sprzedawane do biedakrajów jak Algeria, Maroko czy Polska / Litwa albo gdy sie nie trafi przez jakiśtam czas chętny to idą pod prasę. W demontaż i sprzedaż potem części raczej się nikt nie bawi, Francuz nawet jak rozbije lusterko to jedzie do ASO i kupuje nowe. Z tego samego powodu tam już nie ma żadnych małych warsztatów samochodowych typu pan Henio, wymarło to praktycznie całkowicie w początku lat 90-tych. Zostały ASO i przybytki typu Norauto / FeuVert do prostych zadań typu wymień olej czy klocki / tarcze. Tam już nawet spawarki nie mają - jak choćby maleńka dziurka to cały układ wydechowy idzie do wymiany.

Z Paryża jest taka trasa wylotowa - N20 się zwie, tam jest skupisko szrotów gdzie trafiają samochody (i motocykle też :D ) z całej aglomeracji paryskiej - można się poczuć tam jak na giełdzie w Słomczynie, same polskie lawety i polscy handlarze :D :D :D

Z kolei normalne samochody, z którymi jest wszystko w porządku - można popatrzeć sobie choćby na stronie http://www.lacentrale.fr - to takie ichnie mobile.de , są znacznie droższe niż w Niemczech.

To wszystko powyżej plus brak możliwości weryfikacji historii i przebiegu pojazdu z Francji (chyba że jest inaczej - niech ktoś mnie poprawi jakby co) powoduje, że Francja to jeden z najpopularniejszych kierunków wypraw naszych byznesmenów komisowych :D. A tuż po przekroczeniu granicy niemiecko - polskiej następuje korekta licznika w punkcie usługowym "KOREKTA LICZNIKÓW 24h/7" znajdującym na pierwszym dużym parkingu po polskiej stronie - gość jak akrobata cyrkowiec biega po tych dwupoziomowych lorach z laptopem i koryguje - sam widziałem :D

EDIT: hahaha - zobaczcie sami w czym się specjalizuje firma SAAD Automobiles, której jest ostatnia pieczątka w książce serwisowej :D prawdziwe bingo w mojej opowieści zawarłem:
http://www.saad-autos.ch/transport.html
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez Julian » 20 kwi 2018, o 11:13

Dzięki Panowie za odzew.
Rozglądam się w takim razie dalej.
Julian
Nowy lex user

Postprzez ledziu » 20 kwi 2018, o 11:29

Julian napisał(a):Dzięki Panowie za odzew.

Tylko weź pod uwagę że wyżej opisana sytuacja dotyczy większości aut sprowadzanych z EU.
Troszku bawię się autami z CH i napisałbym podobnie... dlatego trzeba każdą sztukę potraktować indywidualnie i dokładnie sprawdzić.
ledziu
Lex Master

Postprzez Julian » 20 kwi 2018, o 12:12

ledziu napisał(a):
Julian napisał(a):Dzięki Panowie za odzew.

Tylko weź pod uwagę że wyżej opisana sytuacja dotyczy większości aut sprowadzanych z EU.
Troszku bawię się autami z CH i napisałbym podobnie... dlatego trzeba każdą sztukę potraktować indywidualnie i dokładnie sprawdzić.

Tak, biorę to pod uwagę.
Nie chcę jechać specjalnie kilkaset kilometrów żeby zobaczyć tego gs460. Z tym silnikiem to musi kosztować, a w tym przypadku cena niska, to mnie zastanawia. Jakby był dobry to już by znalazł nabywcę, taka jest moja opinia. Będę przejeżdżał w okolicy to spróbuję się umówić na oględziny.

Tak na marginesie, to ciężko o egzemplarze z tym silnikiem.
Julian
Nowy lex user

Postprzez wojtekS » 20 kwi 2018, o 12:14

Tu przykładowe prefabrykaty, z których powstają perełki i ideały na allegro :D

Okolica wspomnianej drogi N20 :D

http://www.lapieceautomobile.fr/fr/rech ... icule.html

i tu http://www.auto120.fr/vehicules-accidentes-91.html
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez kapelan78 » 20 kwi 2018, o 16:30

Będę niebawem sprzedawał moje 460 jak coś to pytać o wszystko .zawsze doradzę ,opowiem
kapelan78
Lex user

Model Lexusa: gs 460

Postprzez overrange » 21 kwi 2018, o 11:20

Podepnę się pod temat być może będę sprzedawał swojego gs mk 450h z 2006r z przebiegiem 220kkm stałe rosnącym. Jeśli ktoś szuka takiego auta proszę o kontakt.
overrange
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus GS