GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Missiuu
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2019, o 14:17
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Missiuu »

Witam Panowie,
Czy ktos może widział/ lub ma możliwość rzucenia okiem na tą sztuke? https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... e5c6c885a7 ? wiem, ze cena sugeruje juz cos niezbyt fajnego, ale moze jednak nie bedzie tak zle?
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Missiuu pisze:Witam Panowie,
Czy ktos może widział/ lub ma możliwość rzucenia okiem na tą sztuke? https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... e5c6c885a7 ? wiem, ze cena sugeruje juz cos niezbyt fajnego, ale moze jednak nie bedzie tak zle?
Lex z USA więc na 99% przypłynął uszkodzony, poproś typa o fotki lub wykup carfax, niekoniecznie jest złomem
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
vipowski
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 7 gru 2019, o 21:08
Model Lexusa: GS MK3 450H
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: vipowski »

Missiuu pisze:Witam Panowie,
Czy ktos może widział/ lub ma możliwość rzucenia okiem na tą sztuke? https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... e5c6c885a7 ?
To auto pojawia się w wątku już któryś raz. Jak dobrze poszukasz jest nawet raport. Widziałem, szkoda czasu.
gismo
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 23:56
Model Lexusa: gs
Skąd:: bytom
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gismo »

Szukam GS do 50 tys ale od 2009 roku ktos cos
KrisV8
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2020, o 01:31
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kwilcz
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: KrisV8 »

vipowski pisze:
Missiuu pisze:Witam Panowie,
Czy ktos może widział/ lub ma możliwość rzucenia okiem na tą sztuke? https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... e5c6c885a7 ?
To auto pojawia się w wątku już któryś raz. Jak dobrze poszukasz jest nawet raport. Widziałem, szkoda czasu.

Witaj. Jestem nowy i tez ten egzemplarz zwrócił moja uwagę. Możesz coś więcej przybliżyć na jego temat skoro go oglądałeś? Zbieram się z myślami na temat zakupu czegoś podobnego. Cena jest bardzo niska wiec spodziewam się, że idealny nie będzie bo to raczej oczywiste tym bardziej sprzedający pisze, że auto było malowane. Pytanie tylko czy auto jest proste, prowadzi się poprawnie i jak stan techniczny, możesz coś więcej?
vipowski
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 7 gru 2019, o 21:08
Model Lexusa: GS MK3 450H
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: vipowski »

Według raportu (jest w tym wątku dostępny, poszukaj w google po VINie auta) auto było bite z przodu i z tyłu, może nie w jakiś dyskwalifikujący sposób ale już poskładanie i spasowanie wygląda na żywo bardzo słabo. Po za tym są też szkody bez dokumentacji foto wiec loteria.
Zdjęcia w ogłoszeniu przekłamują, wydaje mi się, że są sprzed kilku lat. Zrobione dosyć korzystnie, na żywo to auto wewnątrz i na zewnątrz wyglądało na dużo bardziej "styrane". Reflektory z wodą, felgi do renowacji, w elektronice nie wszystko działało (np. PDC) jak zrobiłem sobie na szybko listę rzeczy do zrobienia to nie wiem czy opłacałoby się go kupić za połowę wystawionej ceny.
Zawsze możesz pojechać sprawdzić, właściciel wydaje się sympatyczny, dużo mówi, sprzedaje jeszcze jednego mocno styranego GSa, zawsze będziesz miał punkt odniesienia do innych innych ofert.
Missiuu
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2019, o 14:17
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Missiuu »

@vipowski- dzięki za potwierdzenie przypuszczeń, oraz porade - jak na przyszlość nie spamować postami:)
KrisV8
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 kwie 2020, o 01:31
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Kwilcz
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: KrisV8 »

vipowski pisze:Według raportu (jest w tym wątku dostępny, poszukaj w google po VINie auta) auto było bite z przodu i z tyłu, może nie w jakiś dyskwalifikujący sposób ale już poskładanie i spasowanie wygląda na żywo bardzo słabo. Po za tym są też szkody bez dokumentacji foto wiec loteria.
Zdjęcia w ogłoszeniu przekłamują, wydaje mi się, że są sprzed kilku lat. Zrobione dosyć korzystnie, na żywo to auto wewnątrz i na zewnątrz wyglądało na dużo bardziej "styrane". Reflektory z wodą, felgi do renowacji, w elektronice nie wszystko działało (np. PDC) jak zrobiłem sobie na szybko listę rzeczy do zrobienia to nie wiem czy opłacałoby się go kupić za połowę wystawionej ceny.
Zawsze możesz pojechać sprawdzić, właściciel wydaje się sympatyczny, dużo mówi, sprzedaje jeszcze jednego mocno styranego GSa, zawsze będziesz miał punkt odniesienia do innych innych ofert.

Dzięki za info. To i ja dorzucę coś od siebie bo dzwoniłem z ciekawosci dzisiaj do sprzedającego i trochę pogadałem. Generalnie sam mówi na starcie, że wg niego auto mogło być traktowane jak instytucja zarobkowa czyli parę razy przytarty tu i ówdzie bo wartość auta niemala wiec i pewnie płacili dobrze, ale konstrukcyjnie jakichś wielkich napraw nie było i auto jest proste. Ponoć od strony technicznej czy mechanicznej wszystko jest w porządku, są świeże tarcze i klocki, zawias niby bez żadnego luzu, jednostka napedowa hybryda skrzynia i tak dalej w pelni sprawne. Z rzeczy do zrobienia wspomnial o przycisku na klapie, ze switch jest kaput i otwiera z pilota albo z kabiny, jest jakieś małe rozdarcie skóry na podłokietniku tylnym, na drzwiach kierowcy są jakieś 3 małe odpryski i zderzaki nieidealnie spasowane. Elektryka wlacznie z klima ponoć sprawna, czujniki parkowania z kamera niby tez ok. Ogólnie jakoś tragicznie to wszystko nie wygląda zakładając niezbyt wygórowana cenę za ten model wiec chętnie bedac przy okazji w Poznaniu podjadę zobaczyć. Mi akurat nie przeszkadzają jakieś małe detale związane z wyglądem bo lato idzie to miałbym co robić, pytanie czy rzeczywiście technicznie jest tak dobrze jak mówi...

Nie wiem czy dobrze robię edytując swój własny post, ale nie kminie za bardzo techniki forum :lol: . A więc dzis przejeżdżałem przez Poznań i postanowilem się umówić żeby go obejrzec przy okazji. Jeśli o wygląd chodzi to z daleka bardzo ładny, z bliska powiedziałbym calkiem przyzwoity. Spodziewałem się czytając, że jest styrany jakiejś tragedii a ogólnie wyglada (znów to słowo) przyzwoicie. Zderzaki rzeczywiście maja małe niedopasowanie i warto byłoby to poprawić (gościu mówił, że próbował, ale brakuje prawego ślizgu pod zderzakiem przod i jakiś zaklad musiałby się tym zająć najlepiej), ale trzymają się normalnie,nie są luzne czy popękane wiec bez tragedii do opanowania. Na drzwiach kierowcy 3 ubytki lakieru wielkości groszówki, na masce od wewnatrz przy narożniku widać delikatnie szpachel.Wrażenie na zewnątrz całkiem ok oczywiście biorąc pod uwagę dosc niska cene bo jest w miarę tani względem innych. W środku szczerze mówiąc wg mnie bez większych zarzutów. Mam starszego gs'a z 2003 roku z przelotem niby 260 tysięcy i tapicerka jest juz trochę wysiedziana, w tym poza podłokietnikiem z tylu co ma krechę na okolo 10 cm reszta wygląda spoko. Przejechaliśmy się kawałek i nic właściwie negatywnego powiedzieć nie mogę bo motor zapier..la :), z zawiechy nic nie było słychać, skrzynia w porządku. Pobawiłem się chwile elektryka, wszystko działa poza guzikiem w klapie bagaznika. Czujniki parkowania sprawdziłem parkujac i działają, pytałem czy nie ma z nimi problemów to typek mówił, że nie było z nimi nigdy problemów. Wspomnial, ze ma innego jeszcze gs300 z dużym przelotem i tam są jakieś cyrki z tylnymi czujnikami. Ogolnie podchodzę rozsądnie do "okazji" cenowych i wiem, ze cudow spodziewac się nie można, ale ten w cenie jeszcze ponoć do jakiegoś dogadania jest wg mnie całkiem rozsądnym wyborem przez co rzuciłem hasło czy nie chciałby mojego z jakas doplata bo na razie funduszy brak na drugie auto, ma pomyśleć wiec anuz może zawitam na stałe na forum jakby się udało :podziw:
BlazejGS
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2020, o 18:55
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa/Suwałki
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: BlazejGS »

Kojarzy ktoś z Was może te auta?
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... bdbea97cf0
VIN JTHBN96S805005620
Oglądałem go dzisiaj, i trochę rzeczy wzbudziło moją niepewność. Po pierwsze, bicie przy hamowaniu. Na kierownicy nic totalnie nie czuć a budą trzęsie przy lekkim hamowaniu. O dziwo bardziej to czuł kolega który siedział z tyłu. Tarcze i klocki są nowiutkie z przodu i tyłu. Czy może to być coś związanego z skrzynią i wałem?
Apropo skrzyni, niestety nie mam doświadczenia w jeździe klasyczną skrzynią automatyczna. Jednak w tym egzemplarzu raz jak mu wduszałem gaz do maksa to nie redukował tylko leciał z tego samego biegu do końca, a raz odrazu redukował do 6 tys obr/min. Zdarzyło się też że skrzynia szarpnęła. Czy jest to normalne? Niestety widać że przedni błotnik ktoś mocował na nowo i to na pierwsze lepsze wkręty jakie znalazł. Zauważyłem też wyciek po prawej stronie auta ale za cholerę nie wiem z czego (nie wyglądało to na olej).
Drugie auto to:
https://www.olx.pl/oferta/lexus-gs-450h ... 8;promoted
VIN jthbc96s005010459
tutaj nie zauważyłem nic niepokojącego poza tym że książka serwisowa wygląda jak ser -ktoś robił co drugi/trzeci przegląd. Pytanie, czy da się to zweryfikować (auto z DE)? No i amorki oraz bateria wciąż seryjne.
Jakby ktoś z Was kojarzył te auta to byłbym wdzięczny. Chciałbym też oba sprawdzić na podnośniku, polecacie jakieś miejsce w Wawie?
admus
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2020, o 23:55
Model Lexusa: GS 450H Mk3
Skąd:: Bonn
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: admus »

BlazejGS pisze:Kojarzy ktoś z Was może te auta?
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... bdbea97cf0
VIN JTHBN96S805005620
Oglądałem go dzisiaj, i trochę rzeczy wzbudziło moją niepewność. Po pierwsze, bicie przy hamowaniu. Na kierownicy nic totalnie nie czuć a budą trzęsie przy lekkim hamowaniu. O dziwo bardziej to czuł kolega który siedział z tyłu. Tarcze i klocki są nowiutkie z przodu i tyłu. Czy może to być coś związanego z skrzynią i wałem?
Apropo skrzyni, niestety nie mam doświadczenia w jeździe klasyczną skrzynią automatyczna. Jednak w tym egzemplarzu raz jak mu wduszałem gaz do maksa to nie redukował tylko leciał z tego samego biegu do końca, a raz odrazu redukował do 6 tys obr/min. Zdarzyło się też że skrzynia szarpnęła. Czy jest to normalne? Niestety widać że przedni błotnik ktoś mocował na nowo i to na pierwsze lepsze wkręty jakie znalazł. Zauważyłem też wyciek po prawej stronie auta ale za cholerę nie wiem z czego (nie wyglądało to na olej).
Drugie auto to:
https://www.olx.pl/oferta/lexus-gs-450h ... 8;promoted
VIN jthbc96s005010459
tutaj nie zauważyłem nic niepokojącego poza tym że książka serwisowa wygląda jak ser -ktoś robił co drugi/trzeci przegląd. Pytanie, czy da się to zweryfikować (auto z DE)? No i amorki oraz bateria wciąż seryjne.
Jakby ktoś z Was kojarzył te auta to byłbym wdzięczny. Chciałbym też oba sprawdzić na podnośniku, polecacie jakieś miejsce w Wawie?
Odnośnie Gs450H, Lexus w De nie robi jakiś wielkich tajemnic i jesteś w stanie zweryfikować historię (jeśli samochód był serwisowany u nich). Telefonicznie można uzyskać sporo informacji. Co do baterii, ciężko stwierdzić. Do niedawna też sądziłem, że mam oryginalne :). Może się wydarzyć wiele rzeczy i przeważnie ma to związek z ilością właścicieli. Niektórzy serwisują wyłącznie w Lexusie i masz historię, którą możesz potwierdzić. W między czasie, nowy właściciel może robić to w zwykłym warsztacie i zaczynają się luki. W samych Niemczech niewielki procent Gs450h (w porównaniu do innych marek) pochodzi z tego rynku i ma pełną historię serwisową. Często są to samochody z "reimportu".
Od około dwóch tygodni wisi ciekawy biały GS450H w De. Cena, przebieg zbliżony do tej z Pl, a samochodzik robi wrażenie doinwestowanego i niewielu miał właścicieli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości