GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ODPOWIEDZ
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lukas78 »

zender pisze:
rey pisze:Na ile realne są takie przebiegi serwowane przez salony? :scratch:

http://www.uzywane.lexus-polska.pl/poka ... /273402059

Na tyle na ile wyglada auto etc... nie kazdy ma jedno auto w domu i nie kazdy ma je celem zarobkowym itd... ja robie przebiegi rzedu 8 tys km / na rok tak ze zaden problem moim zdaniem :google:

zender
Zgadzam się z kolegą, bo pewnie jest wiele osób na forum robiących również w porywach 10-12 tys. km/rok. Ja również takie przebiegi robię rocznie. :jazda:
ps. na marginesie, to kolor tego GS z w/w ogłoszenia w mojej ocenie jest :puchar:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
zetroxos
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2014, o 16:35
Model Lexusa: gs300 (niedługo)
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: zetroxos »

Witam

Co myślicie o tym egzemplarzu - http://www.uzywane.lexus-polska.pl/poka ... /451219235

Czy wersja gs300 prestige z przebiegiem 55k może kosztować 90k pln?

Z góry dziękuję za wszelkie info
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: rey »

Jaki jest koszt remontu zawieszenia w takim GS300 II lub III? Pytam o taki prawdziwy remont, nie wymianę pojedynczych elementów, które już hałasują. Jest sens regeneracji czegokolwiek czy wypadało by zrobić na oryginale i czy to nie jest jakiś kosmos cenowy? Pytam z uwagi na konieczność wykonywania zbieżności po każdej ingerencji w zawieszenie, a to też jest jakiś koszt.
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: rey »

Jak to jest w końcu z tym zabezpieczeniem antykorozyjnym w Lexach, blachy są cynkowane?

Na fotach z tego ogłoszenia widac po dzwonie brak rudej na masce, czerwono na nadkolu:
http://otomoto.pl/lexus-gs-salon-1wl-as ... 07888.html
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Pe_pe »

Rudej na masce brak, ponieważ maska w gs mkIII jest z aluminium :dance3: jak patrzysz na rozbitki, to przygotuj się na duże wydatki. Jakiś czas temu widziałem na allegro komplet części na przód gs-a 17k, http://allegro.pl/kompletny-przod-lexus ... 61261.html, dodaj jeszcze mechanikę, i lakiernika....
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: rey »

Zamienniki go nie są, czyli swoje kosztują. W częściach widzę ćwiartki, weź i kup teraz auto z ogłoszenia...

Nie mogę się nigdzie doszukać sposobu zabezpieczenia samochodu przez korozją i oglądam również rozbitki :wink: Pamiętam wizytę na szrocie BMW, kumpel szukał silnika, wszystkie uszkodzone młodsze roczniki ze zmasakrowaną blachą po przygodach to jakaś porażka. W Lexusie również były jakieś oszczędności w tym temacie, a że trudno o bezwypadek asekuracyjnie próbuje odszukać datę, od której zaczęli oszczędzać :biggrin2: Napatrzyłem się już trochę na korozję, czas na lepsze nadwozia :laugh1:

Kolejne ciekawe auto, szkoda, że nie w cenie:
http://allegro.pl/lexus-gs300-jak-nowy- ... 89210.html
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: rey »

Dzisiaj oglądałem ten egzemplarz:
http://allegro.pl/lexus-gs300-4x4-autom ... 41452.html

Po ogólnych oględzinach wygląda przyzwoicie, przód z drzwiami pasażera i kierowcy oraz słupki do 200 mikrometrów, dalej do tyłu po lakierowaniu oraz ze szpachlą, bo ponad 400 mikrometrów to lakieru nie powinien mieć. Tylna klapa beznadziejnie pomalowana - owarzony lakier. Przy poważniejszych oględzinach przyjrzał bym się dokładniej tyłowi pojazdu, był uszkodzony i coś mi tam wygląda na poprawiane niedawno, obecny właściciel - właściciel warsztatu twierdzi, że nic przy nim nie robił. Wewnątrz bagażnika po lewej stronie na dnie jakaś czarna bitumiczna masa, spód w mojej ocenie trochę skorodowany, nie jestem pewien czy to jest powierzchniowe. Prawe przednie drzwi załamane na dole, wydląda na uderzenie przy otwieraniu, listwa ochronna cała, być może wymieniona, bo raczej by nie przetrwała. Na przednim narożniku tych drzwi odprysk lakieru do blachy. Silnik pracuje równo.

Oglądał ktoś jeszcze ten samochód?

Jakie jest ryzyko związane z zakupem pojazdu z AWD?
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: JanB »

To auto to wersja amerykańska, jest ryzyko, że był mocno naprawiany, ale jak masz VIN możesz sprawdzić na carfaxie. Poza tym poczytaj sobie o amerykanach czym się różnią od europejczyków. No i widzisz po cenie, że jest tanio. Zastanów się dlaczego?
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: rey »

Wszystkie informacje po VIN są płatne, ale już wiem, że nie warto ponosić żadnych dodatkowych kosztów w kierunku tego samochodu. Właściciel rzekomo kupił go od pierwszego właściciela, wg VIN i historiapojazdu.gov.pl jest ich pięciu. Nie chce mi się wnikać w to, czy wszystkie firmy były własnością jednego właściciela.

Pierwszy obejrzany dokładniej Lex i pierwsza mina :acute:

Szukamy dalej...
Arkadyx
Lex user
Posty: 103
Rejestracja: 1 gru 2014, o 22:32
Model Lexusa: GS 300 mk3 2009
Skąd:: Warszawa/Wołomin
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Arkadyx »

Nie dlatego może że zacząłeś od najtańszego ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości