GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lexgs »

Odnosnie tego lexa za 68k - pewnie jest wart uwagi, ale trzeba by sprawdzic stan jeszcze wielu podzespolow, a i tak gwarantuje Ci, ze po kupnie niemalo do niego dolozysz... Ja rok temu kupilem podobne auto w bardzo dobrym stanie z niewiele wiekszym przebiegiem (114k) i w ciagu pierwszego roku wydalem ok 12k na serwis (rozrzad, amo tyl, wszystkie hamulce, opony, alternator i inne) i raczej nastaw sie, ze jakie by to auto nie bylo, to chocby z racji wieku, sporo rzeczy bedzie do wymiany, zwlaszcza, jak auto ma jezdzic.
Pzdr.
marcinskc
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2017, o 14:00
Model Lexusa: Ls 400
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: marcinskc »

lexgs pisze:Odnosnie tego lexa za 68k - pewnie jest wart uwagi, ale trzeba by sprawdzic stan jeszcze wielu podzespolow, a i tak gwarantuje Ci, ze po kupnie niemalo do niego dolozysz... Ja rok temu kupilem podobne auto w bardzo dobrym stanie z niewiele wiekszym przebiegiem (114k) i w ciagu pierwszego roku wydalem ok 12k na serwis (rozrzad, amo tyl, wszystkie hamulce, opony, alternator i inne) i raczej nastaw sie, ze jakie by to auto nie bylo, to chocby z racji wieku, sporo rzeczy bedzie do wymiany, zwlaszcza, jak auto ma jezdzic.
Pzdr.
Dzięki za odpowiedź.
Myślę, że aż tak dużych kosztów by nie było.
Auto jest po wymianie rozrządu, tylnych amorów, żarników, oleju w skrzyni.
Wszystko robione na czas, potwierdziłem to w ASO.
U mnie z racji tego że jeżdżę służbówką nie jeździłoby więcej jak 4k rocznie.
Zależy mi jednak na tym aby było sprawne i niezawodne w każdej sytuacji.
Mam CRV z 2009 roku i to auto naprawdę jest niezawodne. Oprócz rzeczy eksploatacyjnych nic z nim się nie dzieje, ale to jest pokłosie tego iż na czas jest serwisowane na oryginalnych częściach i ma wiadome pochodzenie i przebieg (salon pl, 94 tkm).
Z racji na charakter mojej pracy (w zasadzie wolne mam tylko weekendy) nie jestem przekonany czy będę miał czas tym autem się cieszyć. Z drugiej strony fajnie móc realizować swoje marzenia i choć trochę odreagować ciągłą pracę. Zawsze chciałem mieć auto z motorem V8.
Powiem Wam, że mam dylemat, ale chyba w sobotę pojadę na oględziny.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

Pamiętaj, że przebieg to nie wszystko. Elementy gumowe się starzeją. Sam kupiłem wyjątkowo zadbany egzemplarz serwisowany do samego końca z pewnym przebiegiem 148k, a mimo wszystko chcąc mieć wszystko na tip top spędzam przy nim trochę czasu. Gdybym nie robił tego sam, to zamiast czasu musiałbym przeznaczyć sporo gotówki.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: djslavoll »

owczar pisze:Pamiętaj, że przebieg to nie wszystko. Elementy gumowe się starzeją. Sam kupiłem wyjątkowo zadbany egzemplarz serwisowany do samego końca z pewnym przebiegiem 148k, a mimo wszystko chcąc mieć wszystko na tip top spędzam przy nim trochę czasu. Gdybym nie robił tego sam, to zamiast czasu musiałbym przeznaczyć sporo gotówki.
Mojego mk2 kupiłem z przebiegiem 82kkm (15 lat), mimo to, włożyłem jeszcze 8 tys zl. w gumy, kable, płyny, a to jeszcze nie koniec. Także koledzy dobrze podpowiadają ;)
marcinskc
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 mar 2017, o 14:00
Model Lexusa: Ls 400
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: marcinskc »

Serwis potwierdził, że wszystko było robione na czas i to jest jeden z niewielu egzemplarzy, za który mogą ręczyć.
Panowie jak się tym jeździ w zimie?
Czy standardowe materiały eksploatacyjne zabijają kosztami?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: owczar »

W zimie jest w miarę ok. Po mieście i w trasie nie ma problemu. Ale podjazd pod większą górkę może być problemem. Brak szpery i systemu blokującego koło przy poślizgu powoduje że gdy jedno koło się slizga to auto stoi.
Nawet myślałem nad układem do sterowania pompą ABS i blokowania koła, które się slizga.
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dadan »

Rozrząd przy tym przebiegu był wymieniony kompletny czy tylko pasek? Amory są tak liche, że co 60 tyś km trzeba je wymieniać? Przy przebiegach rzędu 4 tyś km rocznie nie wiem czy jest sens aż tyle przepłacać. Przy innym egzemplarzu ( z większym przebiegiem) koszta utrzymania mogą być podobne.
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: elomike »

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... 6a9f373bb4

Ktoś oglądał? Zastanawia mnie czemu przez tyle lat nikt nie przerobił mil na kilometry. I druga rzecz, czemu pisze że jest audio ML a na radiu nie ma? Wygląda świetnie, ale czujność wzbudza pochodzenie z USA i dziwnie krzywa pokrywa poduszki kolanowej. Nie boję się aut powypadkowych, ale rozwalonych w drobny mak już bardziej.

A no i jeszcze jedno odnośnie wersji 450h - czy jest tam opcja odłączenia kontroli trakcji w 100% i pójścia bokiem dookoła ronda? Nie wiem jak CVT reaguje takie rzeczy i czy w ogóle. Ciężko znaleźć cokolwiek na ten temat w internecie a ja nie toleruję żadnych kagańców w aucie.
Awatar użytkownika
Adolvo
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 07:51
Model Lexusa: LS460
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Adolvo »

elomike pisze: A no i jeszcze jedno odnośnie wersji 450h - czy jest tam opcja odłączenia kontroli trakcji w 100% i pójścia bokiem dookoła ronda? Nie wiem jak CVT reaguje takie rzeczy i czy w ogóle. Ciężko znaleźć cokolwiek na ten temat w internecie a ja nie toleruję żadnych kagańców w aucie.
przede wszystkim to magiczna procedura z pedałami hamulców.. przy czym oczywiście po każdym odpaleniu auta VSC wraca do pozycji ON..
i szczerze mówiąc, nie zdążyłem wypróbować czy w 450h działa..

jeśli zadziała to nie powinno być problemu z CVT..
Obrazek
Awatar użytkownika
elomike
Lex user
Posty: 70
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:02
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: elomike »

jakbyś próbował to daj znać :) nie jestem typem kierowcy co leci 180 po mieście, ale na mokrym rondzie bardzo lubię czasem zrobić kółko lub dwa. No i nie znoszę gdy samochód coś za mnie robi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości