GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Suxelf
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 7 sie 2018, o 04:41
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Suxelf »

Wojtax pisze:Trzeba jechać i sprawdzić. Przyjmij że coś było malowane i jeżeli jest to dla Ciebie problem to odpuść. Cena jest ok.z tych niższych.
Auto ma 17 lat na karku i przeszło 250k przebiegu. Nierealne żeby nic nie było malowane. Dzięki za odpowiedź, zamierzam obejrzeć we wtorek, jutro będę tam dzwonił, Pozdro[/quote]

Oglądałem to auto. Jak to określił właściciel wymaga "dużo miłości". Całe malowane, po dzwonie z prawej strony, ma wspawaną zewnętrzną połowę słupka B, nie wiem nawet czy prawidłowo wyprostowane bo szpary były nierówne gdzieniegdzie. Ogólnie blacharka słabiutka. Wnętrze zapuszczone, ale jeśli chodzi o elektronike to działało wszystko co sprawdzałem. Mechanika wypadła najlepiej ze wszystkiego. Silnik suchy, pracował równo. Zmiana biegów bez zarzutu (choć skrzynia była dosyć mocno zapocona). Zawieszenie trochę zgniłe, ale niektóre elementy były powymieniane z tego co kojarzę (niestety nie pamiętam co dokładnie).
Generalnie auto w stanie adekwatnym do ceny, wymaga naprawdę sporego wkładu (chyba jedyne czego nie trzeba robić to rozrząd, który był niedawno wymieniany ;) ). To zdecydowanie nie było to czego szukałem ;)
zipek
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 14:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Bystok
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: zipek »

Witam.


Ogłoszenie wisi już jakiś czas i może już ktoś się wybrał obejrzeć Lexa i mógłby rzec coś innego niż sprzedawca przez telefon.

https://www.olx.pl/oferta/lexus-gs430-C ... 0ad6b65baa

Z rozmowy wynika, że pojazd nie miał wymienionych części blacharskich , jest natomiast malowany w niektórych miejscach oraz na nadkolu lewym tylnym wyszła ruda szm... :szok: plus szpachli niby trochę jest w tym miejscu.
dół podwozia niby zdrowy, silnik skrzynia ok. wydech zrobiony jak trzeba, katy dwa jeszcze siedzą, sondy lambda ok , jedna wymieniona na Denso
Obecnie jakiś zaworek od przepustnicy, czy kolektora błędem sypie co jakiś czas -ale właściciel to ma zrobić.
Marek82
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 sty 2018, o 15:44
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: Bielsk
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Marek82 »

2 posty ... dołączył dzisiaj i od razu wrzuca plik .zip? UWAGA!
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: legato97 »

Post usuniety. Nie na temat..
Lukas458
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2018, o 12:55
Model Lexusa: jeszcze brak
Skąd:: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Lukas458 »

Cześć,

wie ktoś coś na temat tego Lexusa https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs-ID6BH0J1.html? oglądał go ktoś?
orcheystra
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 lut 2018, o 20:54
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: orcheystra »

Dzień dobry,
czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat tego lexusa:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... 83923a0856

Będę wdzięczny za każdą nawet najdrobniejszą opinię, wskazówkę czy radę.
Serio zastanawiam się nad zakupem a oferta wydaje się być "na czuja" uczciwa. Jestem jednak w tej materii laikiem.
Wojtax
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2016, o 14:15
Model Lexusa: GS 430 II
Skąd:: stolica
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Wojtax »

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... eed855cc75

Panowie, ktoś zna ten egzemplarz?? Już jestem po rozmowach z właścicielem, ale ja może o czymś nie wiem a powinien mi powiedzieć ;) pozdrawiam
toms
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2014, o 12:30
Model Lexusa: gs430
Skąd:: podkarpacie
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: toms »

Osobiście auta nie znam. Na zdjęciach wygląda ładnie. Aczkolwiek twierdzenie, że auto było serwisowane do 2016 w ASO jest sporym nadużyciem (patrząc na zdjęcie wpisów).
Jak pojedziesz oglądać, to oprócz standardowych czynności, weź auto na autostradę i przejedź się z prędkością ~140km/h. Jak będą wibracje, drgania, a sprzedający będzie twierdził, że trzeba tylko koła wyważyć, to nie wierz.
Wojtax
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2016, o 14:15
Model Lexusa: GS 430 II
Skąd:: stolica
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Wojtax »

No tak mi się wydaje, że ten przebieg i ta książka to trochę bajka. Zobacz chociażby przebieg i rok dwóch stempli. Wychodzi na to że w 5 lat zrobił tylko 37.500 km. Auto było z klasyki gatunku i miało wymienione dwa przednie błotniki. Właściciel nie wie na jakie błotniki blacharz wymienił (używane w kolorze czy zamienniki). Dziwnym zbiegiem nie ma zdjęcia frontu. Ogólnie gość zapewnia, że auto igła. Mówiąc o wibracjach przy 140 masz na myśli dyfer/podporę/półosie?
Awatar użytkownika
bedok
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 3 maja 2011, o 19:30
Model Lexusa: GS 300 1999 „Biała Strzała”
Skąd:: wlkp
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: bedok »

Akurat przebieg to rzecz względna - kupiłem auto we wrześniu i przez pół roku zrobiłem niecałe 2 tys. km
Jeżdżę weekendowo dla frajdy i tak to wyglada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości