GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
speedy99
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 mar 2016, o 05:54
Model Lexusa: LS400, LS430, GS300
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: speedy99 »

Uważam, że jeśli samochód miał 68 tysięcy przebiegu i wszystko co przekazał mi sprzedający by się zgadało to zapłaciłbym. Obserwuję rynek od długiego czasu i GS/LS z takimi przebiegami prawie nie istnieją. Chcę auto w nienagannym stanie, pachnące nowością. Uważacie, że da się kupić taniej ? Chętnie kupię, tylko gdzie ? Najlepiej z transportem i przygotowaniem wszystkich opłat, tłumaczeń, przeglądów do rejestracji.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

toms pisze:A mnie to serio zastanawia (bez żadnych złośliwości) co motywuje kupującego, żeby wydać 45K na GSa MK2 (i to jeszcze 300tke)? Bo jeśli auto ma być do jeżdżenia, to za taką kasę można mieć już bardzo ładnego Lexa kolejnej generacji. Można też celować w super zadbanego LSa z tego okresu. A jeśli ma stać i cieszyć oko, to po co wydawać aż tyle? Ładne, zadbane sztuki (z pretensjami do bycia klasykiem) można kupić taniej (rzadko się zdarzają, ale są).
Tu chodzi o jedno... nie wzrusza mnie to że ktoś sporo za coś płaci bo to jego sprawa, ale udając się do firmy od klasycznych aut przydałoby się żeby dostać rzetelną informacje dotycząca danego modelu samochodu. Niestety ktoś kto gs300mk2 ubiera w dziwne hasła klasyczności do tego dołącza cenę już nawet nie z dupy wziętą to ja jako klient czułbym się oszukany. Bo chyba nie muszę się znać na tym co jest dla mnie korzystne skoro udaje się do profi firmy.

Co do gs300 mk2 jest to auto jak każde inne więc może być to klasyk w stylu starego w124 200 pb gdzie płacimy za rocznik + stan ale może to być w124 e500 gdzie dochodzi wyjątkowość. Więc gs300 mk2 jest tym pierwszym czyli płacimy za rocznik i stan. Oczywiście wraz z wiekiem cena będzie rosła ale kosmiczna cena w 2020r i tak jest wątłą pociechą że za 15lat czyli w 2035r. dobrniemy do ceny z w 2020 o ile tak się stanie.

Dla mnie jest to jedna wielka ściema, te auta często wiszą w Szwajcarii miesiącami za 40% ceny naszej w PL to śmiem twierdzić że prezentacje osiągnięć sprzedażowych firmy są lipą.

W Polsce jest już trochę tego typu "fachoffcuff" i wiem na 100% że ściemniają że coś sprzedali i wiem też że ściemniają z wyselekcjonowaniem auta.

Wystarczy prześledzić ceny poszczególnych modeli aut ...
toms pisze: ledziu, kiedyś pisałeś o UFC20 z przebiegiem 180K, co się sprzedał... To ten?
Nie robię sobie screenów (a zacznę :biggrin2: ) ten o którym myślę miał wgniote na błotniku przednim lewym.
speedy99 pisze:Uważam, że jeśli samochód miał 68 tysięcy przebiegu i wszystko co przekazał mi sprzedający by się zgadało to zapłaciłbym. Obserwuję rynek od długiego czasu i GS/LS z takimi przebiegami prawie nie istnieją. Chcę auto w nienagannym stanie, pachnące nowością. Uważacie, że da się kupić taniej ? Chętnie kupię, tylko gdzie ? Najlepiej z transportem i przygotowaniem wszystkich opłat, tłumaczeń, przeglądów do rejestracji.
Powtórzę Ci. Te auta są, tylko nie ma do nich wielkich story, często są zapuszczone i zdjęcia robione na obskurnych placach. Zapytasz czemu nie sprowadzam ich...
też Już Ci pisałem że jeżeli kogoś nie oszukam to uczciwie nasi "kupce" zaciukają Cię żywcem i odechce Ci się Lexów.

p.s.

Teraz zszedł gs450h mk3 FL przebieg 80k.km. i następny ls ucf20 przebieg 185k.km. czekamy na wypłynięcie :ok:
Ls wisiał kolo 12 mcy .. :biggrin2:
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wasalister »

Był taki jeden w Starachowicach GS430 za 40 tyś. Ten sam sprzedawca miał też 300 przedlifta, za którego chciał 30 klocków. Oba wisiały na Giełdzie Klasyków, ten pierwszy dość długo. Nagle miesiąc temu gość obniżył cenę tego pierwszego do 30tu tysięcy. Pytałem, skąd taka obniżka. "A bo jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia" Zaraz potem obniżył cenę tego drugiego do 25. Już nie pytałem skąd obniżka. Myślę, że tacy mali handlarze schodzą z ceny, bo zaczyna im kasy brakować, a taki Komfort Trans, czy inna Klasyka Gatunku może sobie pozwolić na trzymanie samochodu przez pół roku, lub więcej. Szkoda, że mam tak daleko, bo chętnie bym kiedyś sobie z czystej ciekawości obejrzał, co oni oferują za taką kasę.
patol
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 7 paź 2018, o 22:57
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Świdnica
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: patol »

Wasalister... tego ze Starachowic miałem na oku... za 30tyś. zszedł w ciągu jednego dnia (chyba w święto Trzech Króli bo dzień po chciałem dzwonić i się umawiać, ale już po nim śladu na aukcjach nie było). A w cenie 40tyś. to był chyba od sierpnia. Zresztą te GS'y MK2 co dalej są powyżej 40tyś. też mniej więcej wiszą po pół roku.
Generalnie byłem w stanie wydać nawet takie pieniądze, ale doszedłem do wniosku, ze za niewiele większe pieniądze można mieć MK3. Jak dobrze pójdzie to może jutro stanę się szczęśliwym posiadaczem takiego :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

patol pisze:asalister... tego ze Starachowic miałem na oku... za 30tyś. zszedł w ciągu jednego dnia (chyba w święto Trzech Króli bo dzień po chciałem dzwonić i się umawiać, ale już po nim śladu na aukcjach nie było)
Chłopie nie rozśmieszaj mnie ... sprawdzałeś, widziałeś masz vin czy coś???
Tu wklejam wam sztukę wisi spokojnie ponad pół roku...
https://www.ricardo.ch/de/a/lexus-ls-40 ... 101306946/
Jak myślicie ile w pl jest warty 45-50k :biggrin2:
patol
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 7 paź 2018, o 22:57
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Świdnica
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: patol »

Chciałem się dogadać i wysłać jakieś autotesto... ale już nie było nawet tematu. Lepiej było mi wydać 400-500zł i zaoszczędzić pieniądze na dojazd i przede wszystkim czas bo w obie strony miałbym prawie 900km, więc cały dzień z głowy.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

patol pisze:Chciałem się dogadać i wysłać jakieś autotesto... ale już nie było nawet tematu. .
A skąd wiesz że był albo nie był? A może stan był taki żeby lepiej autotesto nie widziało :doh:
Następny LS tzw.beton dopiero ze 2mce ale cena ostro pikuje... u nas pewnie za ucf20fl dostanie się 40k - przebieg spory więc trochę taniej.
https://www.tutti.ch/de/vi/zuerich/fahr ... k/34370085

Masz tu gs430 prosto z ch 120k.km. cena wywoławcza hmm nie pamiętam ale coś koło 26k ponad pół roku bujania się w sumie dwóch oglądających i to jeden bez kasy . I Teraz chcesz mi powiedzieć o znikających lexach po 45k :biggrin2: I takich przykładów mógłbym Ci sypać i sypać.
Załączniki
Lexus gs430 Michał zmniejszony.jpg
Lexus gs430 Michał zmniejszony.jpg (118.04 KiB) Przejrzano 3021 razy
patol
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 7 paź 2018, o 22:57
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Świdnica
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: patol »

No właśnie chyba nieznikające Lexy po 45tyś. bo wszystkie wiszą od ponad pół roku (mowa oczywiście o GS MK2)... tylko ten jeden zszedł jak cena poszła ostro w dół z 40tyś. na 30tyś.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

speedy99 pisze:Uważam, że jeśli samochód miał 68 tysięcy przebiegu i wszystko co przekazał mi sprzedający by się zgadało to zapłaciłbym. Obserwuję rynek od długiego czasu i GS/LS z takimi przebiegami prawie nie istnieją. Chcę auto w nienagannym stanie, pachnące nowością. Uważacie, że da się kupić taniej ? Chętnie kupię, tylko gdzie ? Najlepiej z transportem i przygotowaniem wszystkich opłat, tłumaczeń, przeglądów do rejestracji.
Jeśli chcesz taniej to wystarczy śledzić rynek w Europie, gdy się pojawi dobre ogłoszenie to trzeba zaklepać i jechać a nie viny, sriny i zastanawianie się dniami bo dobre oferty znikają w ciągu paru minut. Osobiście nigdy nie kupił bym takiego GS300 za 45k bo to nie jest żaden klasyk ale jeśli dla Ciebie to klasyk i chcesz GS300 z małym przebiegiem to kupisz za 20k a historię będziesz mieć jak pojedziesz, kupisz i zarejestrujesz :biggrin2:
Tu masz fajnego Lexa z małym przebiegiem, dokładasz parę tysi i masz przepaść technologiczną bez opłat ale za tą technologię warto dopłacić :ok:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 9-216-3465
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dadan »

ledziu pisze:
patol pisze:Chciałem się dogadać i wysłać jakieś autotesto... ale już nie było nawet tematu. .
A skąd wiesz że był albo nie był? A może stan był taki żeby lepiej autotesto nie widziało :doh:
Następny LS tzw.beton dopiero ze 2mce ale cena ostro pikuje... u nas pewnie za ucf20fl dostanie się 40k - przebieg spory więc trochę taniej.
https://www.tutti.ch/de/vi/zuerich/fahr ... k/34370085

Masz tu gs430 prosto z ch 120k.km. cena wywoławcza hmm nie pamiętam ale coś koło 26k ponad pół roku bujania się w sumie dwóch oglądających i to jeden bez kasy . I Teraz chcesz mi powiedzieć o znikających lexach po 45k :biggrin2: I takich przykładów mógłbym Ci sypać i sypać.
I za ile finalnie poszedł? Bo cena wywoławcza to była chyba 30 plus opłaty, a kupiony za 3 tyś franków. Lex był chyba najdroższym autem na placu tego handlarza w ch. Ten przebieg był w ogóle realny i potwierdzony? Kierownica wyrypana na maksa z jednej strony ale już w Polsce wymieniona. Pytanie jaki był jego faktyczny stan bo przebieg to nie wszystko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości