GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
m4rtin
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 13:21
Model Lexusa: LS 430 President 2002
Skąd:: Gdańsk/Augustów
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: m4rtin »

Czy ktoś miał styczność/oglądał tego gs'a:
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... 77160916c1

Handlarz+atrakcyjna cena+"niski przebieg" powodują zapalenie się czerwonej lampki.
I do tego opis:
"przebieg 206000km
[...]
kompletny rozrząd wymieniony rok temu przy 152000km"
Czyli w rok zrobione ponad 50k km, a pozostałe 150k km przez 17 lat?

Obecnie nie ma mnie na miejscu, tj. w Gdańsku, ale pewnie i tak podjadę zobaczyć to auto w przyszłym tygodniu. Mimo wszystko może ktoś już posiada jakieś informacje nt. tego egzemplarza?
Vieriman
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 13:02
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Vieriman »

Witajcie,

jestem w trakcie szukania GS300 MK2. Chciałbym podzielić się z Wami swoim doświadczeniem z jedną z firm z okolić Dzierżoniowa, która ponoć fachowo i rzetelnie się zajmuje handlem Lexusami IS oraz GS. Opinie zachęcały. Na FB na https://www.facebook.com/pg/MMniceCARS/ ... e_internal mieli blisko 25 opinii z czego same piąteczki.

Oryginalne ogłoszenie z autem (jest to zrzut do PDF): http://wyslijto.pl/files/download/lnysqfwtt4
Obecne ogłoszenie z autem już po odpicowaniu: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... ytoRx.html

Jako że do auta miałem kawałek, bo ponad 450 km, zdecydowałem się ostatecznie na zamówienie autotesto. Miała być to jedynie formalność, gdyż sprzedający zapewniał w ciągu 3 rozmów telefonicznych, że do malowania są jedynie zderzaki, a tak to auto jest tip-top. Auto było też całe malowane, ale nie bite i miało nie mieć ani grama szpachli. Co się okazało po oględzinach:

1. Sprzedający deklarował, że auto było całe malowane ale nie bite (jedynie odświeżony lakier) oraz że nie ma grama szpachli - okazało się, że na drzwiach l.przód, p.przód, p.tył kończy się skala na mierniku lakieru z racji położonej szpachli (>1800 um)

2. Sprzedający deklarował, że naprawa lakiernicza została wykonana bardzo dobrze. Okazało się że na tylnych drzwiach jest spory zaciek lakieru

3. Zderzaki miały być tylko porysowane, a okazało się, że przedni zderzak jest niepoprawnie przymocowany. Nie był przykręcony od strony komory silnika

4. Sprzedający deklarował, że opony w 100% nadają się do jazdy - okazało się z przodu są 2 RÓŻNE OPONY O RÓŻNYM ROZMIARZE 215/16 vs. 225/16. Do tego różny rodzaj i różny bieżnik co jest realnym zagrożeniem w trakcie jazdy

5. Sprzedający deklarował, że wnętrze jest zadbane - okazało się, że uszkodzony jest głośnik wysokotonowy oraz jego obudowa, a w podłokietniku rozlana jest jakaś maź

6. Podwozie miało nosić normalne ślady użytkowania i mały nalot z rdzy (co byłoby ok) - okazało się że na progach w tylnej części jest widoczna korozja

7. Nadwozie miało być również wolne od korozji - okazało się, że są ogniska korozji: p.tył błotnik oraz klapa

8. Z dodatków - auto nie jedzie prosto przy poprawnym ułożeniu kierownicy (najprawdopodobniej przez różne opony z przodu)

Poniżej link do całego raportu tego auta przed odpicowaniem z AUTOTESTO: http://wyslijto.pl/files/download/qjbdr2wrpm
Na priv mogę udostępnić link do raportu z hasłem na stronie Autotesto.

Oczywiście taka opinia znalazła się na ich stronie na FB, po czym od razu sprzedający do mnie wydzwaniali i pisali, że się czepiam, a powyżej wymienione to detale i auto jest w super stanie. Usłyszałem też że tak właśnie działa AUTOTESTO, że wystawiają słabe opinie samochodom, żeby ludzie więcej ich sprawdzali :hobby: :szok: :szok:

Rozumiem, że to auto używane, ale jeśli sprzedający zajmujący się fachowo daną marką/modelem, traktuje powyższe jako detale i celowo ukrywa je w rozmowach telefonicznych, wiedząc że mam do pokonania hektar żeby to auto obejrzeć... szanujmy się. :down: :down: :down:
Awatar użytkownika
DARO LEX
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 16 lut 2017, o 15:57
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DARO LEX »

Znam tego Pana osobiście i nie jest to Mirek Handlarz który wciśnie Ci lody czekoladowe mówiąc że to Poziomka a Ty z uśmiechem na twarzy będziesz się delektował jakie dobre lody.
Prze te ręce przeszło bardzo dużo aut do Polski i zawsze zdarzy się nie zadowolony klient . Nawet na Allegro super sprzedawcy mają negatywy.
Nie chce się rozpisywać ale jestem w stanie zrozumieć Twój żal i rozgoryczenie i dobre chęci Pana Michała zwłaszcza że był z nim kontakt do samego końca .
Więc potraktujmy ten temat jako niebyły.

PS. Jak coś to może mojego GS 300 chcesz :) ?
Lexus GS 300 MK II - granatowyprawieczarny
Vieriman
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 3 wrz 2017, o 13:02
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Vieriman »

Serio? "Pan Michał" potrzebuje adwokata i wcielasz się w jego rolę?

Owszem był kontakt do końca i pan sprzedający utrzymywał, że się czepiam i rzeczy które wymieniłem powyżej to detale :) (give me a break). A na koniec napisał mi, że "tak właśnie działa Autotesto, że wyolbrzymiają parę detali, aby znów ich wynająć do następnego auta"... Rozmowa z Whatsupa do wglądu :) :down:

Więc temat nie jest "niebyły". Dla mnie amatorka i 3 metry gruzu. :down: :down: :down: :down:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Opinia o aucie jest? Jest. Co do sprzedawcy to juz w innym watku mozna opisac( za duza dyskusja nie na temat by sie wywiazala)
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Vieriman pisze:Serio? "Pan Michał" potrzebuje adwokata i wcielasz się w jego rolę?

Owszem był kontakt do końca i pan sprzedający utrzymywał, że się czepiam i rzeczy które wymieniłem powyżej to detale :) (give me a break). A na koniec napisał mi, że "tak właśnie działa Autotesto, że wyolbrzymiają parę detali, aby znów ich wynająć do następnego auta"... Rozmowa z Whatsupa do wglądu :) :down:

Więc temat nie jest "niebyły". Dla mnie amatorka i 3 metry gruzu. :down: :down: :down: :down:
Nie potrzebuję adwokata, napisałem co o tym myślę a rozmawiałeś z moim wspólnikiem więc nie wydzwanialiśmy do Ciebie tylko on zadzwonił porozmawiać żebyś przyjechał i zobaczył na żywo i jak uznasz że to padło to oddamy Ci za autotesto
Zawsze się trafi niezadowolony klient który za 10% wartości początkowej auta szuka igły i nic na to nie poradzę. Oglądało ten samochód kilka osób które były po IS-y i wcale nie mówiło o tym że to szrot, może się wypowiedzą na ten temat tutaj. Ja uważam że auto nie jest złe, sam jeżdżę autem które było malowane, ma troszkę kitu i jestem z niego zadowolony.
Zadzwoniłeś do mnie, nie miałem czasu rozmawiać i powiedziałem żeby kontaktować się z kolegą, on zmierzy samochód czujnikiem i może wysłać więcej fotek, nie robimy z tym problemu. Nikt nie chciał nikogo oszukać bo jeśli by wiedział że jest kit to by o tym powiedział a po drugie by nie chciał pokazać auta autotesto nie będąc jego pewien.
Co do autotesto to temat rzeka, widziałem nie raz ich opinie i polecam zrobić opinię swojego auta i zobaczyć jak to wygląda na komputerze.

Pan Michał siedzi cicho bo po prostu ma wyje..ne, nie jest terapeutą ani nie ma za bardzo czasu na pisanie a to że się auto nie spodobało to nic na to nie poradzę, jeżeli ktoś przeczyta tą opinię to stwierdzi tak naprawdę że auto nie jest złe ponieważ technicznie jest ok a to że było malowane to było wiadomo.
Powodzenie w szukaniu igły a sprzedającym życzę cierpliwości :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Jak juz pisalem. Dyskutujemy gdzie indziej!
sHYmii
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 19 sie 2017, o 11:28
Model Lexusa: is
Skąd:: Radom
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: sHYmii »

Awatar użytkownika
DARO LEX
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 16 lut 2017, o 15:57
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: DARO LEX »

BRAŁ BYM JAK ŚWIEŻE BUŁECZKI :)
Lexus GS 300 MK II - granatowyprawieczarny
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: akira »

Ktoś oglądał ????
Cena wydaje się podejrzanie atrakcyjna ;)
http://www.gieldaklasykow.pl/lexus-gs-4 ... ieszowice/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości