GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Wojtax
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2016, o 14:15
Model Lexusa: GS 430 II
Skąd:: stolica
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Wojtax »

swiezy21 pisze:Nie chodzi mi o stan pojazdu. Tylko jak słyszę, że papiery niemiec dośle to mam dosyć. Poza tym kojarzę to auto jak było dużo wcześniej ogłaszane jako świeżo sprowadzone, później zniknęło, teraz znowu jest jako świeżo sprowadzone. Nie odrzucam, tylko jak mam jechać całą Polskę obejrzeć jedno auto, które może będzie w szyku, ale papiery lipne to nie ma sensu dla mnie. Może źle gadam, ale tak myślę

Dokładnie, też go skojarzyłem. Mam nawet screeny z poprzedniej aukcji. Ten sam rocznik, opis, miejscowość, przebieg się marginalnie różnił. Handlarz stwierdził, że to drugi tylko taki sam :doh:
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Wojtax pisze:
swiezy21 pisze:Nie chodzi mi o stan pojazdu. Tylko jak słyszę, że papiery niemiec dośle to mam dosyć. Poza tym kojarzę to auto jak było dużo wcześniej ogłaszane jako świeżo sprowadzone, później zniknęło, teraz znowu jest jako świeżo sprowadzone. Nie odrzucam, tylko jak mam jechać całą Polskę obejrzeć jedno auto, które może będzie w szyku, ale papiery lipne to nie ma sensu dla mnie. Może źle gadam, ale tak myślę

Dokładnie, też go skojarzyłem. Mam nawet screeny z poprzedniej aukcji. Ten sam rocznik, opis, miejscowość, przebieg się marginalnie różnił. Handlarz stwierdził, że to drugi tylko taki sam :doh:
A dlaczego nie ? Ostatnio miałem w odstępie 2 tygodniowym dwa takie same Lexy, za dużo TVN TURBO panowie :laugh1:

Co do wysyłki papierów, też często czekamy na papiery bo wymeldowanie, bo zrobienie papierów eksportowych i to nic strasznego, papiery dochodzą ale już wiem żeby klientowi nie wspominać o tym bo zacznie wietrzyć podstęp. Polecam zadzwonić i zaproponować oględziny oraz umowę zadatku gdzie jeśli coś pójdzie nie tak będzie musiał zwrócić dwukrotność siana.

Co do pier..lenia o tym że coś było malowane to czasami mam wrażenie że Ci co słyszą że coś było malowane to w moment są osrani i skreślają samochód bo mógł się zawinąć na latarni :biggrin2:

Przypomniało mi się jak jeden z fachowców twierdził że chcę sprzedać całe malowane auto jego koledze które było całe w oryginale ale dla niego za ładnie wyglądało. Dyskusja bez sensu, na darmo były pomiary lakiernicze na aucie 90-110 mikronów przy kolorze 1C0 gdzie widać każde przejście i niedokonałości w malowaniu, typowy trep. Próbowałem wytłumaczyć mu że nawet gdyby coś było malowane to nic strasznego bo auto ma jeździć i wyglądać po czym chcąc mu udowodnić zmierzyłem jego super auto które miało od 300 do 1500 mikronów więc polecam szukaczom auta nie malowanego zmierzyć swoje perełki. Dziś mój tato który ma IS200 41000km całe oryginalne prosił mnie żeby umówić go do lakiernika bo jedzie na wakacje i będzie stało 10 dni, przetarcie minimalne które nie szpeci całokształtu ale co nie zrobi to będzie tragedia :doh:

Auto mi się podoba, polecam sprawdzić przebieg bo kojarzę jednego Lexa który mi się sprzedał a miał 310000km i wyglądał podobnie a był serwisowany w ASO więc jeśli to ten to będzie w bazie Lexa :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

michalllw pisze:A dlaczego nie ? Ostatnio miałem w odstępie 2 tygodniowym dwa takie same Lexy, za dużo TVN TURBO panowie :laugh1:
Michał spokojnie :kawa: W GSiku już wkrótce wybije 20lat, tvn nadaje swoje moto mundrości a polski kupiec zostanie polskim kupcem... kijem Wisły nie odwrócisz.
Wojtax pisze:Dokładnie, też go skojarzyłem. Mam nawet screeny z poprzedniej aukcji. Ten sam rocznik, opis, miejscowość, przebieg się marginalnie różnił. Handlarz stwierdził, że to drugi tylko taki sam :doh:
Teraz sprzedawałem lexa is300 już nawet za 19900zł... po zjebanych telefonach od normalnych kupcuffff będzie wystawiony przez handlarza za 24000zł.chłop musi zarobić no bo kto za darmo będzie tego słuchał :ok:

A tak jak ubolewamy nad brakiem is300, są tak trudne do zdobycia... :laugh1:
swiezy21 pisze:ooo. Dzięki wielkie za info. Nie będę musiał ponad 300 km na darmo lecieć. Dzięki raz jeszcze
A co Cię przeraziło w starym chrupku skoro do umowy na Niemca podchodzisz na luzie :?:
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dadan »

A po co klient ma się martwić o papiery akcyze itd? Auto powinno być opłacone 14 dni od przekroczenia granicy? Ja wiem, że w Polsce coraz gorzej z klientami, ale nie dajmy się zwariować w drugą stronę...
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

dadan pisze:A po co klient ma się martwić o papiery akcyze itd? Auto powinno być opłacone 14 dni od przekroczenia granicy? Ja wiem, że w Polsce coraz gorzej z klientami, ale nie dajmy się zwariować w drugą stronę...
Ale chyba nie zrozumiałeś tego że jest mowa w czasie przeszłym o braku dokumentów tym bardziej że jak zadzwonisz to pytasz o papiery i tu nie ma niczego zagadkowego.
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dadan »

Nikt nie napisał, że są te papiery, tylko że 2 miechy temu ich nie było, a czy już są to trzeba potwierdzić u źródła. Druga sprawa czy akcyza jest opłacona? Zapewne nie bo bylaby doliczona do ceny, a powinna być opłacona 1,5 miesiąca temu.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

dadan pisze:Nikt nie napisał, że są te papiery, tylko że 2 miechy temu ich nie było, a czy już są to trzeba potwierdzić u źródła. Druga sprawa czy akcyza jest opłacona? Zapewne nie bo bylaby doliczona do ceny, a powinna być opłacona 1,5 miesiąca temu.
Hmmm sprawdź dokładnie od kiedy się to liczy :biggrin2: a do tego w ujęciu prawnym widzę większy problem w umowie na Niemca niż w czasie opłaty akcyzy.
Boocq
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 9 gru 2018, o 19:48
Model Lexusa: Brak
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Boocq »

Witam
Interesuje mnie ten egzemplarz
https://www.olx.pl/oferta/lexus-2001-gs ... 047dd8be10
prosił bym o opinie może ktoś już go oglądał oraz polecenie jakiegoś dobrego warsztatu w poznaniu do sprawdzenia auta
mirozet
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 5 sie 2018, o 15:46
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mirozet »

https://www.olx.pl/oferta/lexus-gs300-CID5-IDB4yyp.html
Ktoś może kojarzy ten egzemplarz?
Ile orientacyjnie naprawa drzwi i blotnika? Do 2000 zł?
mirozet
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 5 sie 2018, o 15:46
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mirozet »

Ktoś może kojarzy tego sprzedawcę: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... llery-open
Wytarty podłokietnik z takim przebiegiem możliwe? Chętnie bym obejrzał, ale dość daleko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości