GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

toms pisze:No to ile on kosztował w Szwajcarii, żeby kolesie z Klasyki Gatunku robiąc transport, opłaty, przeglądy, szybki detailing, mogli jeszcze przyciąć swoją marżę (zakładam, że nie mniej niż 10% ceny końcowej). Mnie wychodzi minimum 30K. Uważasz, że takie sztuki można kupić tam taniej?
Proszę Cię ... :biggrin2: tak jak pisałem wcześniej takich aut jest sporo tylko u nas nie ma normalnego klienta. Co do wyliczeń to zachowam to dla siebie... :biggrin2:
Ale gdybym zaproponował koledze gs300 mk2 za 47k to spokojnie kolega mógłby poczuć się obrażony.
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wasalister »

Ta sama Klasyka Gatunku ma GS430 za ponad 40 tys i wisi już dość długo i nie mogą go sprzedać, a tu 300 za dużo więcej i poszedł od razu :)
toms
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2014, o 12:30
Model Lexusa: gs430
Skąd:: podkarpacie
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: toms »

Jakkolwiek oba przebiegi są niskie, to jednak 150K to nie 70K. Druga rzecz to czarny kolor (nudny, mdły i trudny w utrzymaniu) no i trzecia najważniejsza, to brak ekranu i funkcji z nim związanych (cały trip computer). Kupujesz auto klasy premium, a nie możesz sobie sprawdzić średniego spalania, dystansu, zasięgu, itp. (20 lat temu takie funkcje w Golfie 2 miałem). Za dużo tu kompromisów i ustępstw jak na taką cenę.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

toms pisze:Jakkolwiek oba przebiegi są niskie, to jednak 150K to nie 70K. Druga rzecz to czarny kolor (nudny, mdły i trudny w utrzymaniu) no i trzecia najważniejsza, to brak ekranu i funkcji z nim związanych (cały trip computer). Kupujesz auto klasy premium, a nie możesz sobie sprawdzić średniego spalania, dystansu, zasięgu, itp. (20 lat temu takie funkcje w Golfie 2 miałem). Za dużo tu kompromisów i ustępstw jak na taką cenę.
Przebieg rekompensują dwa cylindry więcej, kolor kwestia gustu a ten ekran dla mnie bez znaczenia a znam takiego co go nie chciał :biggrin2: Co do golfa2 to nie wiem o jakiej wersji piszesz ale jakaś chyba z plakatu :ok:

Ogólnie:

Temat jest prosty. Mamy z kupującymi patologie i tyle. Więc tego typu kwiatki idealnie wpisują się w klimat.
toms
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2014, o 12:30
Model Lexusa: gs430
Skąd:: podkarpacie
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: toms »

Z Tobą to się nie da normalnie gadać. Zawsze się do czegoś przypie****** :doh:

Daj sobie to zdanie o patologii kupujących w podpis. Nie będziesz musiał za każdym razem tego pisać :ok:
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

toms pisze:Z Tobą to się nie da normalnie gadać. Zawsze się do czegoś przypie****** :doh:

Daj sobie to zdanie o patologii kupujących w podpis. Nie będziesz musiał za każdym razem tego pisać :ok:
Lubię być realistą... :piwko: natomiast nie lubię jak ktoś dobiera mi się do czterech liter tylko dlatego bo ktoś inny to lubi :angry: Jak lubi, ma kasę to jego sprawa niech kupi gs-a mk2 nawet za 100k.
Mamy na rynku patole i tyle. Śmiejesz się z tego ale... tak naprawdę wszyscy dostajemy na tym po dupie.

p.s.

Teraz poszły w ch gs300 mk2 100k.km.i ls ucf20fl 180.km.jestem ciekaw gdzie wypłynął i z jak atrakcyjnym story :biggrin2:
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wasalister »

Gs430 właśnie się sprzedał :)
speedy99
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 mar 2016, o 05:54
Model Lexusa: LS400, LS430, GS300
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: speedy99 »

Niestety nie zdążyłem przyjechać. Skoro auto się sprzedało to powiem, że sprzedający chciał za nie 45'000 po opłatach celno-skarbowych, z przeglądem, po kosmetyce (czyszczenie i jakaś powłoka na lakier) jak był w drodze do kraju. Samochód miał być też po serwisie w CH i nie wymagać wkładu. W rozmowie prosili żeby nie przyjeżdżać jeśli ta cena nie odpowiada bo nie przewidują sprzedaży poniżej 45. Później dzwoniąc dowiedziałem że się sprzedał powyżej 45 ze względu na to, że zainteresowane zakupem były jednocześnie trzy osoby. W międzyczasie mieli jeszcze jednego GS300 z przebiegiem 100 tysiecy ale również kupiła go osoba która nie zdążyła na tego srebrnego. Na facebook-u wrzucili też że sprzedali GS430, także chyba już nie mają nic z GS w ofercie. Ogólnie porównując samochody dostępne na ogłoszeniach to trudno znaleźć cokolwiek w takim stanie jak oni sprowadzają. Byłem i widziałem kilkadziesiąt ich aut na żywo. Każde wyglądało nienagannie, a niektóre wręcz niesamowicie jak BMW z 1995 roku z przebiegiem 35 ! tysięcy czy Mercedes w124 z 1992 z przebiegiem 20 ! tysięcy kilometrów. I takich aut u nich stoi nie jedno czy dwa ale kilkadziesiąt dosłownie prawie nowych 25,30 letnich wozów. Nie wiem gdzie się znajduje takie auta i za jakie ceny, ale nie dziwię się że po zobaczeniu ich na żywo ludzie dokonują zakupu. W autach świeże oleje płyny nowe opony wnętrza czyste na lakierach powłoki. U innych handlarzy nawet tych "premium" nie widziałem czegoś takiego, zawsze jest gadka tu pan se naładuje, opony to wymieni, to może da się zmyć, wady musi mieć bo nie jest nowe :)
toms pisze:
speedy99 pisze:Jak myślicie wart zakupu ? Ma 68 000 kilometrów, jeden właściciel, według opisu sprzedającego auto jest prawie jak nowe. Serwis miał tylko w Lexusie, jest też nowe badanie techniczne w Szwajcarii. Sprowadza go klasykagatunku.pl z Wrocławia. Cena trochę wyższa od innych GS-ów w idealnym stanie, jednak nie widziałem jeszcze żadnego z tak niskim przebiegiem. Poniżej zdjęcia, które dostałem od sprzedającego, twierdzi że są z zakupu w Szwajcarii a auto za tydzień w Polsce.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No to ten lex został wyceniony na 47K. I dzień po wystawieniu sprzedany. Ty go może kupiłeś speedy99 ?
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

speedy99 pisze:. U innych handlarzy nawet tych "premium" nie widziałem czegoś takiego, zawsze jest gadka tu pan se naładuje, opony to wymieni, to może da się zmyć, wady musi mieć bo nie jest nowe :)
A skąd wiesz jak jest u innych handlarzy premium ... na tą chwilę to nie widziałeś tamtego auto a już wszystko wiesz... nawet za ile się sprzedał...
Co do tych hojnych gestów zakładania nowych opon to co mają Ci nie założyć jeżeli auto w ch wisi przez pół roku za 15k pln i nikt go nie chce a mundry Polak zapłaci 40k tylko z dołożonym story to mają Ci pożałować na opony.
speedy99 pisze:Samochód miał być też po serwisie w CH i nie wymagać wkładu.
Tia, pewnie u Fraya skąd widziałem ze 20aut gdzie w 2jzecie nawet poprawnie rozrządu nie potrafili wymienić. Mega uczciwe wobec kupujących pisanie takich farmazonów.
speedy99 pisze:W międzyczasie mieli jeszcze jednego GS300 z przebiegiem 100 tysiecy ale również kupiła go osoba która nie zdążyła na tego srebrnego.
Masz zdjęcia ? Pisałem ostatnio o takim. Ciekawe czy to ten sam bo wywoławczo wisiał baaardzo długo za 16k pln jak poszedł za 40k to szacun :biggrin2:
speedy99 pisze: Nie wiem gdzie się znajduje takie auta i za jakie ceny, ale nie dziwię się że po zobaczeniu ich na żywo ludzie dokonują zakupu.
Powtórzę Ci jeszcze raz takich aut jest mnóstwo w ch. tylko to wymaga innego rodzaju "zorganizowania" procederu sprzedaży na który ja się nie pisze bo sprzedane auta dalej serwisuje a do tego większość z nich kupują moi koledzy więc byłby wstyd wmawiać im że 20letni lex był dobrze serwisowany w ch :biggrin2:
toms
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 28 maja 2014, o 12:30
Model Lexusa: gs430
Skąd:: podkarpacie
Kontakt:

Re: GS mkII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: toms »

speedy99 pisze:Niestety nie zdążyłem przyjechać. Skoro auto się sprzedało to powiem, że sprzedający chciał za nie 45'000 po opłatach celno-skarbowych, z przeglądem, po kosmetyce (czyszczenie i jakaś powłoka na lakier) jak był w drodze do kraju. Samochód miał być też po serwisie w CH i nie wymagać wkładu. W rozmowie prosili żeby nie przyjeżdżać jeśli ta cena nie odpowiada bo nie przewidują sprzedaży poniżej 45. Później dzwoniąc dowiedziałem że się sprzedał powyżej 45 ze względu na to, że zainteresowane zakupem były jednocześnie trzy osoby. W międzyczasie mieli jeszcze jednego GS300 z przebiegiem 100 tysiecy ale również kupiła go osoba która nie zdążyła na tego srebrnego. Na facebook-u wrzucili też że sprzedali GS430, także chyba już nie mają nic z GS w ofercie. Ogólnie porównując samochody dostępne na ogłoszeniach to trudno znaleźć cokolwiek w takim stanie jak oni sprowadzają. Byłem i widziałem kilkadziesiąt ich aut na żywo. Każde wyglądało nienagannie, a niektóre wręcz niesamowicie jak BMW z 1995 roku z przebiegiem 35 ! tysięcy czy Mercedes w124 z 1992 z przebiegiem 20 ! tysięcy kilometrów. I takich aut u nich stoi nie jedno czy dwa ale kilkadziesiąt dosłownie prawie nowych 25,30 letnich wozów. Nie wiem gdzie się znajduje takie auta i za jakie ceny, ale nie dziwię się że po zobaczeniu ich na żywo ludzie dokonują zakupu. W autach świeże oleje płyny nowe opony wnętrza czyste na lakierach powłoki. U innych handlarzy nawet tych "premium" nie widziałem czegoś takiego, zawsze jest gadka tu pan se naładuje, opony to wymieni, to może da się zmyć, wady musi mieć bo nie jest nowe :)
A mnie to serio zastanawia (bez żadnych złośliwości) co motywuje kupującego, żeby wydać 45K na GSa MK2 (i to jeszcze 300tke)? Bo jeśli auto ma być do jeżdżenia, to za taką kasę można mieć już bardzo ładnego Lexa kolejnej generacji. Można też celować w super zadbanego LSa z tego okresu. A jeśli ma stać i cieszyć oko, to po co wydawać aż tyle? Ładne, zadbane sztuki (z pretensjami do bycia klasykiem) można kupić taniej (rzadko się zdarzają, ale są).
Speedy99, serio dałbyś tyle za niego? Jeśli tak, to jakie stoją za tym argumenty? (no chyba że argumentem jest, "stać mnie i ch..." - no to wtedy sprawa jasna).

ledziu, kiedyś pisałeś o UFC20 z przebiegiem 180K, co się sprzedał... To ten?
Załączniki
82955830_747482282441878_8188260441500155904_n.jpg
82955830_747482282441878_8188260441500155904_n.jpg (67.2 KiB) Przejrzano 2709 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości