GS z USA

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

GS z USA

Postprzez heis » 1 kwi 2021, o 09:22

Cześć,

Rozważam zakup GSa MK3, który przypłynął z USA. Jeśli tak się stanie, pierwsze co muszę zrobić to zmiana licznika na EU.
Czy to jest operacja typu plug and play? Wystarczy kupić EU, włożyć i jechać na "korektę" licznika?

Druga rzecz, to nawigacja i radio. Czy radio jest inne niż w Europejczyku?

Wiem, że są firmy, które dokonują zmiany, ale chciałem dowiedzieć się czy samemu w garażu można też sobie to ogarnąć.
heis
Nowy lex user

Model Lexusa: Szukam

Re: GS z USA

Postprzez ledziu » 1 kwi 2021, o 09:53

A czemu musisz zmieniać licznik?
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez Robert799 » 1 kwi 2021, o 11:49

Z tego co mi wiadomo, to w tym aucie, jak i wielu nowszych nie jest to takie proste. Jest to bardziej zaawansowany licznik który ma to zapisane w komputerze, więc kalibracja tego licznika musi być odpowiednio zrobiona. Poza tym, auta amerykańskie mają napisane mniejszą czcionką km/h, więc może nie warto się w to bawić? Można tylko narobić więcej szkód i nie będzie wiadomo jak to rozwiązać.
Robert799
Nowy lex user

Model Lexusa: CT

Postprzez Herem79 » 1 kwi 2021, o 12:30

Miałem Ct ze Stanów i zmianą licznika bym się nie przejmował. Raczej rozejrzyj się za fachowcem który zamontuje Ci przeciwmgielne z tyłu. W ASO zapłaciłem około 1500zł z oryginalną manetką. Co do zmiany stopni na celcjusza, kilku elektroników odmawiało ze względu na możliwość komplikacji - mnie doprowadzało to do szału.
Herem79
Lex user

Model Lexusa: ux

Postprzez heis » 1 kwi 2021, o 12:37

Czemu? Bo jestem ślepy i nie widzę małych cyferek :bor:

Sam licznik to jest koszt 200-300zł, przynajmniej na allegro. Więc nie dużo. Przebiegi, spalanie, temperaturę też chciałbym mieć w naszych jednostkach. Mogę śmiało się przyznać, że dla mnie to jest warunek konieczny, żeby było po naszemu.

Czyli pewnie trzeba mieć komputer, żeby ożenić nowy licznik z samochodem. Słyszałem, że niektóre marki tak mają nawet w starych samochodach.

Zadzwoniłem do speców i poprosiłem o wycenę jeśli to możliwe, na przeróbki z USA na EU wraz z wymianą licznika właśnie. Bo powiedzieli mi, że normalna usługa tego nie obejmuje. Zobaczymy :smile:

Mam jeszcze takie małe pytanie, a nie chcę na razie zakładać nowego tematu. Widziałem w ofertach GSy, które miały linie pomocnicze dla kamery cofania. Tek, który oglądałem, tego nie miał. To jest kwestia samej kamery czy ekranu lub programu?

O światło przeciwmgielne będę pytał na przeglądzie auta u speców od toyot i lexusów :ok:
heis
Nowy lex user

Postprzez Herem79 » 1 kwi 2021, o 12:56

Jeżeli temperatura itp. jest dla Ciebie warunkiem koniecznym to lepiej daj sobie na spokój z "amerykańcami". Do tego dochodzą jeszcze obrysówki które wyglądają koszmarnie. Linie pomocnicze są najprawdopodobniej zmieniane w ustawieniach (tak przynajmniej jest u mnie).
Herem79
Lex user

Postprzez Herem79 » 1 kwi 2021, o 13:01

heis napisał(a):O światło przeciwmgielne będę pytał na przeglądzie auta u speców od toyot i lexusów :ok:

Nawet nie wybieraj się na przegląd bez przeciwmgielnego, bo w najlepszym wypadku po prostu go nie przejdziesz.
Herem79
Lex user

Postprzez heis » 1 kwi 2021, o 13:15

Miałem na myśli przegląd nie na SKP tylko w warsztacie samochodowym.
heis
Nowy lex user

Postprzez tomek808 » 1 kwi 2021, o 21:48

licznik pasuje idealnie europejski ale korekta km to jakieś 200 u mnie elektryk powiedział . mi się udało dorwać z takim przebiegiem jaki powinien być za 100ke . przeciwmgielne można samemu zrobić w jeden wieczór .
tomek808
Lex user

Model Lexusa: gs 430 mk3

Postprzez vipowski » 1 kwi 2021, o 21:59

Wszystko wyjaśniłem w tym poście: kliknij
Żeby było legalnie licznik po konwersji albo wymianie wymaga zgłoszenia. Tak przynajmniej mówią przepisy.
Konwersja temperatury to nie problem, ale do dzisiaj nie doszedłem jak ją zrobić nie tracąc DRL (tylko amerykańce mają taką opcję). Coś za coś...
Kamerka w GSie z USA nie ma linii pomocniczych. Dla mnie akurat taki widok jest bardziej przejrzysty.
Lampy to temat rzeka, te z USA wyglądają po prostu lepiej niż europejskie ale nie mają przeciwmgielnych.
Największa lipa wersji USA to lusterka boczne - trzeba wymieniać wkłady.
vipowski
Lex user

Model Lexusa: GS MK3 450H

Następna strona

Powrót do Lexus GS