Prośba o radę odnośnie zakupu GS.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Prośba o radę odnośnie zakupu GS.

Postprzez marcinradom » 18 maja 2020, o 22:25

Od jakiegoś czasu szukam GS. Głównym kryterium jest cena. Nie chciałbym wydać więcej niż 35k pln, no może 40. Auto chciałbym używać okazjonalnie. Szacowany roczny przebieg to może 2-3 tysiące. Super byłaby hybryda, ale pojemność bagażnika trochę mnie osłabiła. Rodzina 2+2 na wakacje chyba tym nie pojedzie. Istotne jest również to, by skóra we wnętrzu była biała lub kremowa. Od dłuższego czasu przeglądam otomoto i niektóre auta nawet mi się podobają, ale tak się składa, że zazwyczaj jest to daleko ode mnie. Piza tym w Lexusie jestem laikiem i nie wiem na co zwracać szczególną uwagę.
marcinradom
Nowy lex user

Model Lexusa: Szukam

Re: Prośba o radę odnośnie zakupu GS.

Postprzez Lucek ŁDZ » 19 maja 2020, o 00:25

Hybrydy nie polecał bym jako auto "okazjonalne". Akumulator hybrydowy nie lubi stać. Miałem już sytuacje, że auto z przebiegiem powyżej 350 tys miał lepszy akumulator niż auto które teoretycznie było młodsze aby było użytkowane jako "kolejne" auto w domu. Hybryda nie lubi stać. :)
Lucek ŁDZ
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300H

Postprzez AGI » 19 maja 2020, o 10:41

Cześć, ja mam na sprzedanie Lexa GS w bardzo dobrym stanie ale nie będę Ci go proponował bo kwota jaka za niego chce jest powyżej 50K. Jak autem planujesz jeździć rzadko to celuj w 300,430,460 hybrydę odpuść bo choć to mega fajny silnik to chyba żadna bateria nie lubi ani mrozu ani braku prądu , kolega wyzej dobrze podpowiada.
Kolejna sprawa to wakacje s tym autem, bagażnik w 450h jest raczej na zakupy albo laptopa, do niego tam duzo nie załadujesz tak samo patrz inne wersje GS.
Generalnie lexus nosi miano bezawaryjnego oczywiście pod warunkiem ze nie jest to żaden ulep, przy zakupie zwróć uwagę na
- hamulce tylne, jazma lubią się zapiekać jak ktoś nie serwisuje ich regularnie
- amortyzatory, z tego co widzę na forum lubi padać szczególnie tył, starczają średnio na 10 lat
Z takim budżetem myśle ze możesz celować w auta z samego początku produkcji, tam był problem z braniem oleju przez silnik ale tego nie masz jak sprawdzić, generalnie sam swojego egzemplarza szukałem dwa lata wiec wiem jak wyglada sytuacja z zakupem tak niszowego auta w dobrym stanie. Jak mógłbym Ci doradzić to unikaj aut sprowadzanych, szukaj tych z Polskiego salonu z historia albo sam jedz ściągnij za granice. Moje zdanie jest takie ze w motoryzacji nie ma okazji :)
AGI
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez ledziu » 19 maja 2020, o 12:16

AGI napisał(a): generalnie sam swojego egzemplarza szukałem dwa lata wiec wiem jak wyglada sytuacja z zakupem tak niszowego auta w dobrym stanie. Jak mógłbym Ci doradzić to unikaj aut sprowadzanych, szukaj tych z Polskiego salonu z historia albo sam jedz ściągnij za granice. Moje zdanie jest takie ze w motoryzacji nie ma okazji :)

Według mnie czas Twoich poszukiwań wskazuje na mocno niestandardowe podejście do tej czynności już nie wspomnę o wyznaczniku "salon, PL' co jak dla mnie nie jest pewnikiem czegokolwiek... :biggrin2:
Więc jak najbardziej rozumiem dwuletnie poszukiwania auta ale nie oznacza to że jest to normalne i to w przypadku zwykłego Lexa gs300.
Takie podejście jest w 100% indywidualną sprawą i nie oznacza realnej sytuacji rynkowej.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez tomek808 » 19 maja 2020, o 12:30

Bo kupujący ze stolicy są specyficzni.. może kiedyś napisze o tym książkę :biggrin2:
tomek808
Lex user

Model Lexusa: is300 gs430

Postprzez AGI » 19 maja 2020, o 15:32

Wiecie może to i roszczeniowe podejście ale wszystko zależy od tego czego szukasz i jakie kompromisy jesteś w stanie zaakceptować. Mi udało się znaleść auto w dobrym stanie, bez wypadku , serwisowane i z pełną historia do wglądu, wszystko mogłem sprawdzić w Polskim ASO dostając wydruk ;) auto w kolorze i wyposażeniu jakie chciałem.
Ps. Wiara z warszawki jest roszczeniowa ale akurat to uważam za ich plus, ja akurat warszawiakiem nie jestem po prostu wiedziałem czego chce jak szukałem auta ;)
mam nadzieję, że się dobrze ze wszystkim zrozumieliśmy.
AGI
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez ledziu » 19 maja 2020, o 16:28

AGI napisał(a):Wiecie może to i roszczeniowe podejście ale wszystko zależy od tego czego szukasz i jakie kompromisy jesteś w stanie zaakceptować. Mi udało się znaleść auto w dobrym stanie, bez wypadku , serwisowane i z pełną historia do wglądu, wszystko mogłem sprawdzić w Polskim ASO dostając wydruk ;) auto w kolorze i wyposażeniu jakie chciałem.
.

Dozujesz info które zmienia postać rzeczy a w całości zmienia sens wypowiedzi.

AGI napisał(a):Wiara z warszawki jest roszczeniowa ale akurat to uważam za ich plus, .

Dokładnie na odwrót bo zestaw roszczeń jest połączeniem reklam nowych samochodów z totalną niewiedzą i brylującymi pomiędzy nimi "ekspertami" od clasic auto i historyjek których nawet Juliusz Verne by się nie powstydził.

W ten sposób uczciwy kupujący i uczciwy sprzedający ma zaje problem...
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez marcinradom » 19 maja 2020, o 17:18

Może takie? http://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs-ID6D6a71.html
Może i ja uszczegółowię moje oczekiwania. Auto miałoby służyć do wyjazdów wakacyjnych, weekendowych i może ktoś skusiłby się by zawieźć go do ślubu (tak żeby zarobić na OC ;-)). Przy przebiegach jakie planuję, rzeczywiście hybryda nie ma sensu. Warunkiem jest kremowa lub biała skóra, więc chyba kolor lakieru ciemny. Dodam, że z zakupem mi się nie spieszy.
Może znawcy marki coś wiedzą o tym GS z ogłoszenia?
Jeszcze jeden, z czarną skórą, ale może warto: https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs- ... Cxzvk.html
P.S.
Ja z Warszawki nie jestem, choć z mazowieckiego już tak :dance3:
marcinradom
Nowy lex user

Postprzez bigfish » 19 maja 2020, o 21:01

Jak weekendowe wyjazdy to szukaj 460, malo tego ale Ci sie nie spieszy :) cena pewnie 1,5 drozsza od tych które pokazałeś ale na przestrzeni lat nie spadnie tak znacząco na wartosci
bigfish
Lex user

Model Lexusa: GS

Postprzez marcinradom » 19 maja 2020, o 21:23

Nie stać mnie na 460. Zastanawiam się też nad GS 300 4,3 V8.
marcinradom
Nowy lex user

Następna strona

Powrót do Lexus GS