GS mk1

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

GS mk1

Postprzez piterus » 30 gru 2019, o 18:45

Cześć, od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu Lexusa w wersji GS.
Cały czas chciałem zakupić drugą wersję ale trafił się ciekawy i pewny egzemplarz - mk1 . Tylko teraz moje pytanie jak jest z dostępnością części do tego modelu, bo coś przeglądam forum i wnioskuję, że raczej krucho?
Przeglądam katalog części online i widzę, że np. nie ma gdzie kupić amortyzatorów... Jak to z tym jest, jest mi w stanie ktoś podpowiedzieć co z tą dostępnością? Nie chciałbym się wkopać niepotrzebnie.

Pozdrawiam
piterus
Nowy lex user

Model Lexusa: gs 300

Re: GS mk1

Postprzez kazio » 30 gru 2019, o 21:46

Siema, z tego co wiem to niema problemu z czesciami, choćby na rynku wtórnym, co do amorkow to też nie problem, poza tym "powiedzmy" że gs mk1 się niepsuje, klocki, tarcze, wahacze, to nie problem.
kazio
Lex user

Model Lexusa: sc300 z31

Postprzez piterus » 30 gru 2019, o 22:26

No właśnie na rynku wtórnym z tego co widzę jest dramatycznie mało części, chyba że źle szukam. Mam nadzieję, że mało się psuje dlatego szukam Lexusa ale na pewno trzeba będzie coś czasem wymienić wieku się nie oszuka, o podst. częściach eksploatacyjnych nie wspomnę.
Mam nadzieję, że masz rację, co do dostępności. Muszę się dość szybko zdecydować czy brać autko czy nie, ma ktoś jeszcze może jakieś doświadczenia z użytkowaniem GSmk1? Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
piterus
Nowy lex user

GS mk1

Postprzez arczar » 30 gru 2019, o 22:36

Nie brakuje żadnych części. Jest wszystko. Tylko nie jest potrzebne ;) jedyne czego nie mogę znaleźć (choć szukałem wyłącznie z ciekawości) to zwykłych nowych sprężyn (nie obniżanych)
arczar
Lex user

Model Lexusa: GS300 mk1

Postprzez piterus » 30 gru 2019, o 22:55

Dzięki Chłopaki, jeszcze ze 2 takie odpowiedzi i "zaryzykuję":)
piterus
Nowy lex user

Postprzez Piotr-PK » 30 gru 2019, o 23:01

Ja tyle co kojarzę, to słynny problem z brakiem dostępności szyby czołowej :-)
Piotr-PK
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez kazio » 30 gru 2019, o 23:10

Czołowe mam dwie, co prawda używane, ale nic im złego niejest, gościu z forum chyba sebek8888 też ma graty, i to dużo (chyba z Żyrardowa), a napisz coś o tym lexusie którego chcesz kupić, ile ttk, kolor, jak blachy...?
kazio
Lex user

Model Lexusa: sc300 z31

Postprzez ghost1077 » 30 gru 2019, o 23:13

Tak, to Lexus czyli się nie psuje, w sensie nie stanie na drodze, ale zużywa się jak każdy stary samochód. Samochód jest wysokiej jakości jednak ma swoje słabe punkty:
-trzeszczace uszczelki przednich drzwi
-luz na kolumnie kierowniczej
-odstajace ramki zewnętrzne drzwi
-niedostępne siłowniki klapy w zamienniku
-10 sworzni z czego tylko 2 są wymienne(niedostępne dobrej jakosci w zamienniku) reszta całe z wahaczami więc zostaje regenereracja.
-niedostępny hak ani bagażnik dachowy
-mały bagażnik, po zamontowaniu lpg i wozeniu koła zapasowego wręcz symboliczny.
-spalanie 18-20l lpg w mieście i 10-13 w trasie
Auto fajne, zwraca na siebie uwagę, bardzo oryginalne i rzadko spotykane na drogach, ale..... Wg mnie typowo dla pasjonata i nie nadaje się do jazdy na codzień jeśli lubisz mieć samochód idealnie utrzymany.
ghost1077
Lex user

Model Lexusa: Ra40, st182,e11

Postprzez piterus » 30 gru 2019, o 23:30

Eh ghost1077 musiałeś wszystko zepsuć :D ale tak na serio, to właśnie tego się obawiałem.
Co to znaczy, że niedostępny bagażnik dachowy? Nie ma możliwości zamontowania? No z tymi sworzniami to też nieciekawie...
Siłowniki klapy, już mi ktoś wspominał, że pasują z jakiegoś całkiem innego auta.
No właśnie potrzebuje auta na co dzień, może więc będzie lepiej jak kupię mk2, a na klasyka to jeszcze przyjdzie kiedyś pora. Mam spory orzech do zgryzienia :|

@kazio
Autko świeżo przywiezione z Austrii, kolor srebrny, 180 tys. rozrząd wymieniony 2 lata temu, dzisiaj nim jeździłem i nie stwierdziłem żadnych problemów, no może poza wskazówką prędkościomierza, która czasami nie chciała świecić ;)
piterus
Nowy lex user

GS mk1

Postprzez arczar » 30 gru 2019, o 23:46

ghost1077, bez przesady...

Ja robię 15 kkm rocznie i nie narzekam.

Hak -jest dostępny. Mam odczepianą Westfalie

Zawieszenie - 275kkm i wszystko w oryginale poza sworzniami dolnymi z przodu, górnym wahaczem i tulejami z "bananów" (teraz założone poliuretany).

Luzy kolumny kierowniczej? Niby jak się objawiają?

Spalanie - przesadziłeś. Roczna średnia to 13,7l. Ostatnia trasa w ulewie i na zimówkach to 11,8 litra. Jak zimno, krótkie odcinki to 14,9. Mówię o LPG.
arczar
Lex user

Model Lexusa: GS300 mk1

Następna strona

Powrót do Lexus GS