GS mk1

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: GS mk1

Postprzez piterus » 10 lut 2020, o 17:17

Dzięki, znalazłem jeszcze coś takiego https://midparts.com.pl/pl/p/A341E-FILT ... 30020/1636 ale nie wiem czy nie lepiej z serwisu...
piterus
Nowy lex user

Model Lexusa: gs 300

Postprzez passat1978 » 12 lut 2020, o 14:59

Witam jeżdżę ( teraz sporadycznie) MKI od 2011r - sam wymieniałem olej Dextron 4 ( miałem zapas od HMWV) i taki około 3 l wlałem, wiem ze instrukcja mówi 1.9 ale wychodzę ze jak nie ma wycieków to tyle ile zlałem to tyle wlewam, filtr jest stalowy w środku i choć wymieniłem to kolejny raz tego nie zrobię( wymyć i z powrotem), uszczelkę też założyłem ale jak zdejmowałem to ktoś wcześniej wkleił na uszczelniacz do misek i wszytko było ok. Jak coś pytaj i do zo na zlocie.
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
passat1978
Lex Driver

Postprzez piterus » 13 lut 2020, o 21:21

Cześć, zagłębiłem trochę temat i podpytałem Kolegów z forum. Wychodzi na to, że dedykowany olej to ATF TYPE 2 czyli w zasadzie można lać Dexron II. Generalnie można i zalać Dexronem III oraz Toyotowskim Type IV ale wówczas przy wymianie dynamicznej. Filtr tak jak piszesz albo umyję albo założę ten z Midparts, w sumie wyszły marne grosze... ta kosmiczna cena, którą podałem byłą prawdopodobnie za całą robotę z wszystkim:)

Teraz mam również myślenicę, bo zamierzam wstawić LPG i trochę się tego obawiam żeby wszystko się udało.

A o jakim to zlocie piszesz? Gdzie i kiedy? Chętnie bym się wybrał na coś takiego:)
piterus
Nowy lex user

Poprzednia strona

Powrót do Lexus GS