GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i informacj

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
quk
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, o 12:02
Model Lexusa: szukam
Skąd:: śląsk
Kontakt:

GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i informacj

Post autor: quk »

Cześć wszystkim,

przymierzam się do zakupu nowego auta, studiowałem forum już jakiś czas, mimo wszystko informacje jakie uzyskałem są niepełne, chciałbym rozwiać swoje wątpliwości, poznać Wasze zdanie i opinie :)

Szukam auta już jakiś czas, w okolicy 30 tysięcy złotych. Szukam sedana ogólnie, wygodnego, z zacięciem sportowym i w miarę dynamicznego, a przy tym możliwie oszczędnego - ale to wiadomo, że jak ma być szybkie, to nie będzie mało palić :) Po typach już chyba wszystkich innych marek i znalezieniu tysiąca informacji o kolejnym tysiącu częstych awarii wśród innych marek, zacząłem się mocniej przyglądać Lexusowi, który zdaniem mechaników jak i wielu użytkowników, cieszy się bezawaryjnością w tym segmencie (oczywiście upraszczam, wszystko się psuje, zużywa, ale niektóre rzeczy częściej i nie wiedzieć czemu :) ). W okolicy mojego przedziału finansowego jest parę sztuk na serwisach ogłoszeniowych, ceny zaczynają się od 28 tyś powiedzmy i do 35 tyś da się znaleźć nawet krajową sztukę - tutaj pierwsze pytanie, co sądzicie o samochodach z tego przedziału cenowego? Czy jest to nieunikniona skarbonka, czy nie ma w tym wypadku zasady? Co do takich największych bolączek tego silnika, czytałem o zużytych bębnach vvti - rozumiem działanie, rozumiem też zużycie ich i jak go rozpoznać. Pytania są następstwem wzmianek/plotek, które gdzieś znalazłem, a nie koniecznie miały potem dalszy odzew w postach czy artykułach. Po pierwsze, czy problem dotyczy całej generacji mkIII, czy może później nie było już problemu? Czy podczas zakupu auta, może być tak, że występuje tam ten problem, jednak ktoś umiejętnie go zamaskuje i akurat się nie odezwie pomimo zimnego silnika? Po drugie, czy wymiana tych bębnów wraz z rozrządem, jest poniekąd koniecznością na dzień dobry po zakupie auta, tzn. czy wymienione już raz bębny zostają wymienione na te same, z taką samą trwałością, czy ten element został poprawiony? Po trzecie, czy oprócz ASO i ściąganie bębnów z ebay nie zostaje na prawdę nic innego? Czy są zakłady, które to ogarną, czy to na prawdę taka czarna magia, że pozostaje ASO i za komplet 8 tysięcy zł - nie ma co ukrywać, ale taka wymiana to 1/4 wartości samochodu... Ostatnie pytanie, to krążące pogłoski o braniu oleju tego silnika z początkowych lat produkcji - jest to właśnie za sprawą tych bębnów, po wymianie których to mija, czy też może coś innego? Da się jakkolwiek sprawdzić przy zakupie branie oleju, metodą inną niż "palec w wydech" :P ?

Tak czy siak, przed zakupem wyślę Autotesto na najwyższym pakiecie, już jestem po jednej takiej usłudze i na pewno tylko po tym pojadę obejrzeć auto - chcę zniwelować ryzyko kupna miny do jak najmniejszego stopnia.

Ogółem podsumowując, oprócz moich pytań, jest coś na co miałbym uważać? Wiem też o sprawie z amortyzatorami, że to droga zabawa lub wymiana na gwint. Czy jesteście może zdania, że w podanym budżecie odpuścić sobie taki samochód? Przyznam szczerze, że bardzo mnie urzekło auto, samą linią, jak i wnętrzem, a gdzieś w serduszku o zawsze jest miłość do JDM :)

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i infor

Post autor: marchewa195 »

W tej cenie będzie to samochód z dużym przebiegiem. Lexus jest legendarnie niezawodny... ale przy przebiegu 300, 400 tys km nawet legendarna trwałość może się już kończyć. Ceny części do tego samochodu są dosyć wysokie, a wiele elementów trzeba kupować w oryginale lub używane (ale to już często ryzyko). Zrobienie pełnego przeglądu samochodu po zakupie, rozrząd, oleje, świece, filtry, płyny, jakieś elementy zawieszenia - wyjdzie klika tysięcy.
Ja posiadam GS430 od nowości, od zawsze serwisowane w ASO, a w zeszłym roku dokupiłem LS430
Pełny serwis (auto było ekstremalnie zadbane) oraz wymiany kilku uszkodzonych elementów (PDC tył, zmieniarka CD, zawór ACIS, sondy lambda, czytnik nawigacji, rewitalizacja drewna na kierownicy) - dołożyłem ok 11 tys zł.
Trzeba mieć świadomość tego. Ja kupiłem auto z udokumentowaną historią, pewne i z niewielkim przebiegiem.
Jest jeszcze ale...
Jeśli chodzi o samochody zawsze byłem perfekcjonistą, zatem mogłem dołożyć mniej, mogłem niektórych elementów nie wymieniać (np świece) - bo były OK, mogłem jeździć bez PDC, albo bez zmieniarki CD.
Przemyśl czy opłaca się kupować dosyć stary samochód, czy nie lepiej mniejszy i nowszy. Oczywiście według mnie GS jest i tak mniej awaryjny niż Mercedes W211, czy BMW E60 - ale usterki się zdarzają i czasem potrafią zaskoczyć ceną!
Pozdrawiam.
bigfish
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 7 lis 2016, o 13:46
Model Lexusa: GS
Skąd:: Podlaskie
Kontakt:

Re: GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i infor

Post autor: bigfish »

30k na III generacje to jednak może być kosztowna loteria , tak jak mowisz sa dosc drogie elementy takie jak amortyzatory ale tez bebny vvti i lampy. Oczywiscie mozna celować w 300 z poczatku produkcji ale ja pewnie wiesz miały one dosc powazne problemy z gromadzeniem nagaru. Na twoim miejscu celował bym w bardziej nie zawodna II generacje, i zostanie jeszcze na pakiek startowy.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i infor

Post autor: Nemo 77 »

Napisałeś dość długiego posta z obawami jakie ma każdy kupujący samochód.Czy to Lexus czy inny. Może być tak,że kupisz auto za 30 tyś i będzie OK,a za 40 będziesz musiał dolożyć.Jednak sam sobie odpowiedz na pytanie,czy Ty majac zadbany samochód i sprzedając go prywatnie wystawiłbyś za najniższą cenę? Pomijam sytuację zmuszające ludzi do tego bo takich jest niewiele.Moim zdaniem 30000 za zadbanego GS-a to trochę mało. Jeździłem wieloma markami i pomimo tego,że do większości z nich dostęp do części jest znakomity ( szroty i nowe części) to zdecydowałem się na Lexusa bo chyba to jedyna marka gdzie nie boję sie jechać w trasę.Ceny części nie są tanie ,ale wolałbym zapłacić i mieć spokój. Cenię ten samochód za stonowaną elegancję i inne rzeczy. Moim zdaniem kupno Lexusa to tak samo jak kupno innego samochodu.Sprawdzenie chłodnym okiem. Nie odrzucanie egzemplarzy z uwagi na odpryski lakieru na masce lub rysy na zderzaku. Generalnie można by dużo pisać odpowiadając na Twojego posta.
quk
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, o 12:02
Model Lexusa: szukam
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i infor

Post autor: quk »

marchewa195, bigfish, Nemo 77 - dziękuję póki co za odpowiedzi. To prawda, post wielki i opisałem wszystkie moje rozterki i to co chodziło mi po głowie, słuszna uwaga, że to takie same aspekty jak przy szukaniu jakiegokolwiek innego auta. Co do uwagi na temat poszukania czegoś mniejszego, nowszego - hmm... tak wiem, to na pewno rozsądne rozwiązanie, aczkolwiek bardzo ciężko się do niego ustosunkować. W sensie, mam pragnienie zjeść wielki puchar lodowy, ale rozsądniej by było zjeść jednego loda na patyku :) Tutaj też o kosztach serwisu dziękuję za wspomnienie.

Może jeszcze coś dodam, że moje roczne przebiegi wynoszą najczęściej <12000km, oczywiście, szukając auta nie strasznie jest mi odprysk lakieru, czy malowany zderzak i nadkole, w pełni jestem tego świadom i nie jest to dla mnie problem, w głowie zakładałem sobie te 5 tyś na pakiet startowy tak czy siak, wiadomo, nikt tutaj nie powie mi, czy to wystarczy, bo tak jak wspomnieliśmy - loteria. O problemie z nagarem, tego akurat nie słyszałem, słyszałem wzmiankę za to że najlepiej szukać czegoś między 2007-2008 rocznikiem - w takim przedziale jest jedna oferta w Toruniu za 32 tysiące, krajowy...

Co do rady o poprzedniej generacji - tutaj będę miał ten sam problem co dużo innych osób, najzwyczajniej w świecie mi się nie podoba :( z starszych LS jest dla mnie dosyć ciekawym autkiem, ale tutaj mocno nie zgłębiałem tematu awaryjności/cześći/serwisu.

Najbardziej z tego wszystkiego obawiam się tych bębnów vvti, reszta mam wrażenie, że jest do zrobienia. Wiadomo, ze można trafić też egzemplarz gdzie na dzień dobry dostanę combo w postaci bębnów, amortyzatorów, skrzyni do regeneracji itp.

Szukam złotego środka, recepty i wiem, że nie dostanę jej, bo tak się nie da. Ale wznawiam dalej, czy ktoś ma coś jeszcze do dodania, jakieś ciekawe spostrzeżenia czy pomysły? :)
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i infor

Post autor: Nemo 77 »

Gdy szukałem GS-a miałem budżet w granicy 36000,skończyło się na kupnie za trochę ponad 40000.Nie trafiłem egzemplarza w zakładanym budżecie. O bębnach wiedziałem,ale aż tak mnie to nie przerażało i myślę,że też tak powinieneś podejść. Nawet gdyby po jakimś czasie dopadł Cię ten problem to uwierz mi,że zdążysz odłożyć na ich wymianę.Po prostu przez sekundę ,dwie po odpaleniu będziesz miał grzechotkę i tyle.Znam osobę która z tym jeździła i nic więcej się nie działo.
Szukaj wersji bez regulowanych amortyzatorów.
Awatar użytkownika
AGI
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 6 sie 2018, o 13:49
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i informacj

Post autor: AGI »

Z doświadczenia wiem ze w motoryzacji nie ma okazji. To nie nieruchomość gdzie małżeństwo się rozwodzi i chce szybko sprzedać dom by podzielić się kasa. Za zadbana sztukę gs 300 zapłacisz. Te najtańsze czuje nie są zbyt zadbane. Ja swojego nie sprzedaje ale jak bym miał to bym go sprzedawał za 64k 2008r prestige z ml, ale auto co roku serwisowane na częściach ASO, auta dotykam tylko ja.
Krajowe i bezwypadkowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i infor

Post autor: ledziu »

AGI pisze:Ja swojego nie sprzedaje ale jak bym miał to bym go sprzedawał za 64k 2008r prestige z ml
Tia a po roku odbierania telefonów od bardzo wnikliwych kupujących na 100% nie sprzedałbyś taniej komuś kto wykłada kasę :ok:
AGI pisze:Krajowe i bezwypadkowe
Tylko że jak to będzie miernikiem zakupu auta to obawiam się że 10lat zabraknie na znalezienie auta.
AGI pisze:Ja swojego nie sprzedaje ale jak bym miał to bym go sprzedawał za 64k 2008r
Mam 460kę i rzuciłem hasło o sprzedaży za 62k. to nie chciałbyś zobaczyć jakie dostawałem zapytania od kupcufff.
I wiesz zamiast cieszyć się że można kupić coś bardzo rzadkiego, na miejscu, z opcją sprawdzenia i dalszego serwisowania to najważniejsze było co myślał Szwajcar w momencie sprzedaży auta... :biggrin2:
cooper69
Lex user
Posty: 229
Rejestracja: 16 cze 2018, o 15:49
Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008
Skąd:: 3City
Kontakt:

Re: GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i infor

Post autor: cooper69 »

ledziu pisze: Mam 460kę i rzuciłem hasło o sprzedaży za 62k. to nie chciałbyś zobaczyć jakie dostawałem zapytania od kupcufff.
I wiesz zamiast cieszyć się że można kupić coś bardzo rzadkiego, na miejscu, z opcją sprawdzenia i dalszego serwisowania to najważniejsze było co myślał Szwajcar w momencie sprzedaży auta... :biggrin2:
A kończy się cytując klasyka "chcieliście wydymać Freda, a Fred wydymał was" :laugh1: :laugh1:

Ci wszyscy szczególarze w poszukiwaniu 10-cio letniego auta zawsze szukają auta z salonu, a potem się chwalą... jakiego sztrucla (poprzednie auto) sprzedali frajerowi co im uwierzył w zapewnienia, że jest super i wspaniale.
Ja zawsze takim cFaniakOM/poszukiwaczOM zadaję pytanie czy jak już myśli o wymianie auta to wszystko serwisuje na bierząco.
Śmiem twierdzić, że 95% z nich naprawia tylko tyle żeby się "koło nie urwało" w myśl "maksymy" nowy właściciel sobie zrobi :(

PS. Najlepszy "ubaw" mam jek ludzie w programach zakupowych na Tvn Turbo kręcą nosem na ryski w autach za 10-20 tysięcy...
quk
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2019, o 12:02
Model Lexusa: szukam
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: GS 300 mk III - czy to dobry wybór? Szukam porad i infor

Post autor: quk »

Nie no Panowie to jest jasne, świat się dzieli na kupujących świadomych i normalnych, którzy wiedzą, że auto mając tyle lat nie jest w perfekcyjnym stanie i tych co szukają igły paska b5 <200tyś przebiegu :) Jak już tak dyskutujemy to jak widać, nawet tutaj są zdania podzielone co do cen, których się oczekuje za swoje auto - ja tutaj nic nie chcę oceniać czy osądzać, ale tak jak słyszałem gdzieś mądre zdanie - jeśli włożysz w samochód 10 tysięcy, który kupiłeś za 10 tysięcy to nie sprzedasz go za 20 tysięcy :) Czy to wynika już z podejścia kupującego, jego nastawienia, czy faktu, ze w tej cenie dostanie już inny samochód i szeregu innych czynników - to już również temat na osobną dyskusję, ale argument gotówki od zaraz też chyba potrafi dobrze negocjować sumy, tak jak to powiedział kolega ledziu :) Ale wracając, tak jak AGI pisze, za swoją sztukę życzyłby sobie 64 tysięcy złotych, a znajdzie się też pewnie podobna opcja za 40 tysięcy złotych, w takiej kwocie ustrzelił lexa Nemo 77 - jak tu żyć, jak tu zweryfikować kto ma rację i jaka jest normalna cena, gdy przeskok cenowy na ogłoszeniach potrafi wynosić nawet 30 tysięcy złotych?

Staram się do tematu podejść chłodno, informacje od Was są dwojakie, niektórzy mówią, żeby przemyśleć czy się pakować w auta w tej kwocie, może być solidna mina, niektórzy żeby chłodnym okiem sprawdzić jak każde inne auto - tutaj rozpoczyna się bitwa z myślami... Póki co warte zainteresowania wydały mi się dwie sztuki w granicach 32-33tyś złotych, do jednej mam godzinę drogi, krajowe, może warto się po prostu przejechać i zobaczyć jak to wygląda.

Tak jak to może już wspomniałem, zużycie auta czy rysy, odpryski - normalna sprawa, o ile to auto nie ma 600 tysięcy i nie wygląda jakby nim jeździło stado ludzi w odzieży roboczej - zdrowy silnik, zdrowa skrzynia, sprawne zawieszenie, to to, na czym mi najbardziej zależy :)

Dzięki póki co za odpowiedzi, niech dyskusja trwa! ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości