kupno GS IV - czy kupować GS350

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Postprzez Arekarek » 22 sty 2019, o 14:57

Witam serdecznie,

Zdecydowałem się na zmianę auta. Od wielu lat jeżdżę Pajero, auto komfortowe lecz raczej nie za żwawe.
Szukałem auta, którym będę mógł jeździć swobodnie ~160km/h. Rozważałem SUVa, lecz sprawdziłem, że w takim X5 powyżej 160km/h nie jedzie się tak samo, jak autem niższym.

Jestem zdecydowany na Lexusa GS IV z dużym silnikiem.
Pojeździłem moment 450h, wszystko mi pasuje. Z jednym wyjątkiem - wielkość bagażnika. Zdaję sobie sprawę, że 700 litrów, które jest w Pajero to nie będe miał, ale 450h ma naprawdę niewielki bagażnik.
Sprawdziłem, że w GS350 jest lepiej, wielkość wystarczająca.

Ciekawi mnie, dlaczego tak mało modelu GS350 jest na rynku aut używanych? Czy kupując 350 nie wpakuję się w egzotykę?

Pozdrawiam,
Arek
Arekarek
Nowy lex user

Model Lexusa: ma być GS

Re: kupno GS IV - czy kupować GS350

Postprzez chrismave » 22 sty 2019, o 15:26

Arekarek napisał(a):Jestem zdecydowany na Lexusa GS IV z dużym silnikiem.
Pojeździłem moment 450h, wszystko mi pasuje. Z jednym wyjątkiem - wielkość bagażnika. Zdaję sobie sprawę, że 700 litrów, które jest w Pajero to nie będe miał, ale 450h ma naprawdę niewielki bagażnik.
Sprawdziłem, że w GS350 jest lepiej, wielkość wystarczająca.

GS450H mk4 z bagażnikiem nie jest tak źle, mk3 miał jeszcze mniejszy...Z drugiej strony to jest pewne ograniczenie.

Arekarek napisał(a):Ciekawi mnie, dlaczego tak mało modelu GS350 jest na rynku aut używanych? Czy kupując 350 nie wpakuję się w egzotykę?

IMO mała ilość sprzedanych szt. tego modelu oraz umiarkowana chęć pozbywania się przez właścicieli. Egzotyka zbliżona do pozostałych wersji silnikowych GS'a mk4.

Jeśli znajdziesz dobry egzemplarz GS350 mk4 to był się nie zastawiał zbyt długo. Auto samo w sobie nie ma poważnych wad wg mojego stanu wiedzy, a ten silnik siedzi od dawna w LEX'ach i jest najlepszy z całej serii GR.
chrismave
Lex user

Model Lexusa: IS250 mk3

Postprzez Kristof » 22 sty 2019, o 15:29

Trochę jak mówi przedmówca, po Krk jeździ 3 na co dzień łącznie z moim. Sprzedaż w Polsce była niewielka ale i mało kto chce go sprzedać bo nie ma się czego przyczepić :D

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Postprzez Arekarek » 22 sty 2019, o 15:37

Dziękuję za odpowiedzi.

'znajdziesz dobry egzemplarz' - coś dotyczącego szczególnie GS350 IV trzeba sprawdzać przy kupnie?
Pytam, bo na forum dominują porady dotyczące III generacji.

Jak jest mało egzemplarzy, to może z USA warto w kontenerze sprowadzić?
Arekarek
Nowy lex user

Postprzez chrismave » 22 sty 2019, o 16:00

Zapytaj Kristof'a może Ci sprzeda :).

Porady na forum to jedno a praktyka to drugie, poza tym dochodzą jakieś emocje przy zakupie (jeśli oglądasz samochód tylko raz, nie wyłapiesz wszystkiego, Twoje oczy będą Cię oszukiwać).
Jeśli kupujesz auto za takie pieniądze to sprawdzenie jest moim zdaniem obligatoryjne i to wielowątkowe (np. w zakresie VAT przy sprowadzaniu z zagranicy) przez kogoś kto ma doświadczenie w marce i temacie oceny
przed zakupem a do tego jest rzetelny.

USA --> nie wykluczam dobrego egzemplarza ale zwykle te wystawiane są po:
a. poważnej kolizji
b. powodzi lub innego nieszczęścia o podobnym natężeniu
c. z poważnymi problemami mechanicznymi.
W innych przypadkach (istnieje taka możliwość) opłacalność całej operacji może stanąć pod poważnym znakiem zapytania.
Na pewno trzeba w takim przypadku sprawdzić CARFAX, co i tak nie gwarantuje końcowego sukcesu. Tu trzeba mieć bardzo dużo doświadczenia.

W podsumowaniu znalezienie dobrego samochodu używanego jest tym trudniejsze im wyższy jest poziom Twojej świadomości. Generalnie to udręka i sporo wymaganego czasu...Ja ostatnio szukałem samochodu niecały rok i miałem dość.
Ta zasada dotyczy każdej półki cenowej.
chrismave
Lex user

Postprzez Arekarek » 22 sty 2019, o 16:18

No to pytam: Kristof - sprzedajesz? :D

Zdaję sobie sprawę, że im większa świadomość, tym trudniej.

Mi raczej chodziło o to, co w szczególności sprawdzać w GS IV przy kupnie. Czy faktycznie ten model nie ma typowych usterek, na które należy zwrócić uwagę?
Arekarek
Nowy lex user

Postprzez kaczy89 » 22 sty 2019, o 16:20

Wiem, że było to już pewnie kilkadziesiąt razy pisane na forum, ale polecam umówić się na wizytę w ASO- koszt takiego sprawdzenia to bodajże 300 zł (tyle płaciłem w Lexus Wola). Wiem, że większość ma zaufanych specjalistów z którymi kupuje auta, jednak zawsze trzeba temu komuś chociaż obiad postawić, zapłacić za dniówkę, umówić jakiś kanał albo podnośnik, podpiąć się gdzieś pod komputer itp. Moim zdaniem lepiej jeżeli ktoś to zrobi za nas i wszystko da nam na piśmie w formie wydruku.
kaczy89
Lex user

Model Lexusa: GS 300h

Postprzez chrismave » 22 sty 2019, o 16:59

Arekarek napisał(a):Mi raczej chodziło o to, co w szczególności sprawdzać w GS IV przy kupnie. Czy faktycznie ten model nie ma typowych usterek, na które należy zwrócić uwagę?

za mały feedback i za młody model aby była lista typowych usterek. Poza silnikiem, który jest znany od dawna (2GR-FSE) i tu można coś więcej poczytać. Nie patrz na listę typowych usterek tylko na konkretny egzemplarz.
W tym modelu (350) nie spodziewałbym się tzw. generalnej czarnej listy.
Na pewno:
1. Przejechać się samochodem w różnych warunkach, im więcej testów tym lepiej.
2. Dokonać pomiarów pełnej geometrii pojazdu (PK, WSZ, zbieżność), a nie tylko zbieżności
3. Po nocnym postoju uruchomić motor i posłuchać jak gra V6.
4. Sprawdzić historię serwisową (ASO), zwrócić uwagę na serwis ASB przy przebiegach powyżej 80kkm.
5. Sprawdzić historię blacharsko-lakierniczą z zachowaniem rozsądku, lakierowany element to nie dramat.
6. Sprawdzić na autodna lub automo historię wypłacanych z ubezpieczalni kwot (ewentualnych).
7. Sprawdzić status prawny pojazdu.
8. Nie kupować w pojedynkę.

GS 350 mk4 do 100-150kkm należycie traktowany, serwisowany i bezwypadkowy nie będzie wykazał żadnych istotnych usterek.
chrismave
Lex user

Postprzez pgkoci » 22 sty 2019, o 18:26

/jakbyś może zmienił zdanie co do silnika to mój GS 200t jest na sprzedaż:-)
pgkoci
Lex user

Model Lexusa: GS 200T

Postprzez Kristof » 22 sty 2019, o 19:20

Chłopaki ale ja nie sprzedaje... :biggrin2: już raczej u mnie zostanie do końca, chyba że wygram w totka jak zacznę grać :biggrin2:
@chrismave odnośnie skrzyni w serwisówkach jest tylko "Generalna inspekcja poziomu oleju" więc tutaj sam się zastanawiam czy coś robić ale generalnie skrzynie ma być vehicle life time...

Mój ma nalatane jak w pierwszym poście 138k km a kupiłem przy 110. Samochód oglądało autotesto, dostałem raport i w sumie to polecam. Nie chciałem jechać 500km żeby obejrzeć i nie wiadomo czy wziąć. Zanim sprawdziłem to dostałem info od handlarza po czym przez to że auto było w leasingu znalazłem poprzedniego właściciela i zadzwoniłem do niego :D koleś powiedział co i jak z samochodem, kupiony w pl, prestige, jedno obtarcie garażowe miał na drzwiach robione w ASO z AC, (potwierdzone z salonem) więc nie pozostało nic tylko brać :D

No i póki co nie żałuję, serwis w zasadzie tylko olejowy co 10k km i jedne hamulce tył - teraz ta półośka z przegubem trochę na wyrost i tyle :biggrin2:
Jeździ, cieszy :LEXUS: i na gorszy dzień wystarczy tylko ruszyć "spod świateł"
Gdybym znalazł tak dobrą 450h to bym pewnie wziął ale do tej pory nie żałuję i czuję że nie zacznę :D

Także kończąc powodzenia w szukaniu dobrej 350 ;)

PS. A prowadzenie go do własnego ślubu z panną młodą z przodu to uczucie którego kupić się nie da ;)

Wysłane z mojego Huawei P20 Pro przy użyciu Tapatalka
Kristof
Lex user

Model Lexusa: GS 350AWD

Następna strona

Powrót do Lexus GS