tuleja wahacza

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: tuleja wahacza

Postprzez piotrek1000 » 7 maja 2018, o 11:44

W es330 (ten sam zawias co w RX) założyłem na wahacze przednie tuleje tylne pouliretanowe mpbs i jest tragedia, w najbliższym wolnym czasie wymieniam na Oem wahacze albo zamienniki trw
piotrek1000
Lex user

Model Lexusa: es 330

Postprzez foka1 » 7 maja 2018, o 15:43

no to chyba nadal febest na 1rok starczy :piwko:
GS 300 MKII 2001
foka1
Lex user

Model Lexusa: GS 300

Re: tuleja wachacza banan przod

Postprzez lukas78 » 8 maja 2018, o 10:23

Yarecki napisał(a):
lukas78 napisał(a):Zakładaj poli i się nie przejmuj drganiami. Mam u siebie założone (pełne poli od gt4) i żadnych wyczuwalnie większych drgań nie czuję. Jedyne co na mały minus to, po pewnym czasie eksploatacji (jak się smar montażowy zużyje) lekkie trzaski (skrzypienie) przy pełnej/znacznej pracy wahacza. Poza tym jest ok.

Ty tak na serio :?: Pełna tuleja "poli" a gumowa z tłumikiem drgań to przepaść.
Przeprowadzałem takie testy "kiedyś na sobie" jazda dramatyczna szczególnie na poprzecznych nierównościach.

Zgadzam się z Tobą, że oem tuleja to jedyne, aczkolwiek kosztowne (występuje razem z wahaczem) w pełni komfortowe i dość żywotne rozwiązanie. Opisałem swoje, być może subiektywne wrażenia (tak jak Owczar) z jazdy - z tym, że jeżdżę na kole 18" i na zawiasie TTE, który jest zdecydowanie twardszy od oem - dlatego jeżdżąc po poprzecznych nierównościach i tak tego pełnego komfortu w porównaniu z oem zawiasem jest zapewne dużo mniej - ale można się do tego przyzwyczaić, kosztem lepszego/pewniejszego prowadzenia auta na równej nawierzchni.

Kolega foka1 pytał o alternatywę dla oem tulei, i w mojej ocenie zastosowanie poli wypada dużo korzystniej w porównaniu z febestem lub innym aftermarketem.

ps. zapewne na forum jest już sporo użytkowników na takich tulejach poli - i niech oni się jeszcze może wypowiedzą.
Ostatnio edytowano 8 maja 2018, o 11:25 przez lukas78, łącznie edytowano 3 razy
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
lukas78
Lex Master

Postprzez owczar » 8 maja 2018, o 10:54

Widzę, że każdy ma inne doświadczenia z poliuretanami. Może też wiele zależy od producenta, twardości tulei itd.

Nie wiem jak inne modele, ale LS ma fabrycznie bardzo miękkie gumy - w dodatku w tulejach sama grubość gumy jest ogromna. Przez to auto jest strasznie gumiaste w prowadzeniu - taki urok LS-a niby... Ale jazda na wietrze po autostradzie jest w tym aucie męcząca. Przy bocznym wietrze, kiedy zawieszenie przenosiło obciążenia boczne geometria się dość mocno rozjeżdżała na przodzie. To samo przy ostrym hamowaniu na - auto stawało się rozbieżne bo tyle tuleje odkształcały się od działania siły na sworzniu dolnego wahacza.

Póki co z przodu wymieniłem tylko tuleje dolnego wahacza, które przenoszą większośc obciążenia na przodzie - obiektywnie piszę odczucia. Przed wymianą na niektórych odcinkach nowych autostrad czułem delikatnie drgania od drogi w trybie sport, po wymianie czuje je tak samo, ale zanikają po przełączeniu na tryb normal. Na większych nierównościach nie ma także różnicy. Pewnie ma tutaj znaczenie pneumatyka, choć wiadomo, że ona wszystkiego nie zamarkuje.
Za to prowadzenie jest o wiele leszpe. Tolerancja na bocznyc wiatr jest wyższa o jakieś 30km/h (do prędkości przelotowej). W zakrętach i podczas hamowania auto zachowuje się zupełnie inaczej.
Może gdyby przednie tuleje były dostępne w ASO, a nie całe wahacze to może poszedłbym w OEM. Niestety nie ma sensownego zamiennika, więc poliuretany okazały się dobrym kompromisem.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez MateuszLexusGS300 » 9 paź 2018, o 15:58

Witam,

I co w końcu założyłeś i jak się sprawuje?

ja na założyłem febesta TAB-177, a nie TAB187 (nie wiem prawdę mówiąc jaka jest różnica), ale zrobiłem na nich ponad 20 tys. km i są ok.

https://febest.de/pol/details/arm_bushi ... rm-tab_177

Mam też pytanie o górne przednie wahacze. Czy ktoś zakładał na górne wahacze poliuretanowe?

https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tule ... ./23110894

bo te które założyłem z Febesta TAB-454z (pływające) skrzypią od razu prawie po założeniu, że aż wstyd na drodze...
https://febest.de/pol/details/arm_bushi ... m-tab_454z
MateuszLexusGS300
Nowy lex user

Model Lexusa: GS300 mk2

Postprzez foka1 » 9 paź 2018, o 16:26

Miałem febesta 2 lata teraz założyłem nty na razie 5tys kilometrów czyli nie wiem jak będzie
GS 300 MKII 2001
foka1
Lex user

Postprzez ghost1077 » 9 paź 2018, o 17:38

Polecam poliuretany siberianbushing i deuter, w kolejności takiej jak napisałem, strongflex jest plastikowy mało elastyczny z mpbs nie miałem styczności. Siberianbushing jest znakomicie wykonany i ma twardość gumowych odpowiedników.
ghost1077
Lex user

Model Lexusa: Ra40, st182,e11

Postprzez MateuszLexusGS300 » 9 paź 2018, o 23:17

ghost1077 rozumiem że napisałeś o tulejach poliuretanowych do wahaczy górnych przednich??

Te które wysłałem link to są właśnie
Producent:
DEUTER S.C.

https://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tule ... ./23110894

czyli można je zakładać?

A jak ze skrzypieniem pytam bo z tego co piszesz masz duże rozeznanie, jeśli chodzi o poliuretanowe... podobno po jakim czasie skrzypią i trzeba wyjąć i ponownie nasmarować?
MateuszLexusGS300
Nowy lex user

Postprzez MateuszLexusGS300 » 9 paź 2018, o 23:32

foka1 - bardzo dobrze, że nie zdecydowałes sie na Tedgum, bo wytrzymały u mnie ze 2 tys. km... nr kat. bo mam zdjęcie wszystkiego co zakładam tedgum 01131107, absolutnie odradzam przede wszystkim są "pełne" zalane gumą i nie ma szans, żeby wytrzymały...
MateuszLexusGS300
Nowy lex user

Postprzez WSR » 11 paź 2018, o 09:31

Hej, dopadło i mnie, Febest rozpadł się po 10 tysiącach. Macie może jakieś sprawdzone źródła tych tulei do bananów z przodu, konieczne do GS430 o większej średnicy (65mm), o ile do GS300 jakiś tam wybór jest, to do 430 poza febestem nic nie widzę... Standardowa wysoka koza.
WSR
Lex user

Model Lexusa: GS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus GS