Lexus-Forum • Zobacz wątek - GS300 MKII - siedzenia i jazda próbna

GS300 MKII - siedzenia i jazda próbna

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

GS300 MKII - siedzenia i jazda próbna

Postprzez mdran » 15 sty 2018, o 21:25

Cześć wszystkim,

Mam 2 pytania odnośnie Lexusa GS300 MK2. Ponieważ wszystko wskazuje, że jest to najlepszy model na dzień dzisiejszy dla mnie.
1. Jak sprawdzają się fotele w trasie? Wygodne auto na dłuższe trasy (6-7h jazdy)?
2. Czy znacie miejsce/osobę, od której można pożyczyć auto na kilka godzin, aby przetestować to auto w warunkach autostradowych(chodzi o wygodę siedzeń)?

Pozdrawiam,
Michał
mdran
Nowy lex user

Model Lexusa: szukam

Re: GS300 MKII - siedzenia i jazda próbna

Postprzez GS300 » 16 sty 2018, o 14:20

ludzie kiedyś maluchami jeździli pół Europy, a ten będzie Lexa brał na testy... poprzewracało się w dupach w tych czasach ... ludzie!!!
GS300
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez michalllw » 16 sty 2018, o 14:41

GS300 napisał(a):ludzie kiedyś maluchami jeździli pół Europy, a ten będzie Lexa brał na testy... poprzewracało się w dupach w tych czasach ... ludzie!!!

:biggrin2: :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
Też czasami mam takie wrażenie chociaż w MK3 jest dla mnie odrobinę za krótkie siedzisko :biggrin2: :biggrin2: :biggrin2:
Obrazek
https://web.facebook.com/MMniceCARS/
michalllw
Lex Master

Model Lexusa: IS300

Postprzez adamsky73 » 16 sty 2018, o 14:44

A jest coś ze stajni Toyoty z wystarczająco długim siedziskiem? W LS460 też jest projektowane pod japońskie przykurcze :crazy:
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez mdran » 16 sty 2018, o 14:58

Dzięki za merytoryczną dyskusję. Wiedziałem, że na tym forum otrzymam wyczerpujące odpowiedzi.

GS300 napisał(a):ludzie kiedyś maluchami jeździli pół Europy, a ten będzie Lexa brał na testy... poprzewracało się w dupach w tych czasach ... ludzie!!!

Zakładam, że kupiłeś lexusa, bo malucha było zbyt trudno dostać?

I tak, poprzewracało się w dupach. Nie żyjemy w XIX wieku, gdzie istniał jeden model samochodu i nie było wyboru. Idę o zakład, że szukając auta nie szukaliście czegoś co Was przewiezie z punktu A do punktu B, tylko mieliście jakieś konkretne wymagania, które auto musiało spełnić. Tak jak ja mam konkretne wymaganie, aby autem dało przejechać się dłuższe trasy.

Jeśli nie macie nic do powiedzenia w tym temacie, to nie piszcie, bo tylko siebie ośmieszacie.
mdran
Nowy lex user

Postprzez grucha2666 » 16 sty 2018, o 15:14

Trochę cię popieram mdran. Wiem jak szukałem IS 200 (a jestem raczej niewielkich rozmiarów - 175 cm wzrostu) i mocno się zdziwiłem przesiadając z Audi A3 do Lexa. Jeżeli ktoś ceni sobie komfort i wygodę to obowiązkowo jazda testowa (byle jakim egzemplarzem) aby w ogóle ocenić model czy pasuje - później poszukiwania egzemplarza.

Proponuje znaleźć najbliżej jak się da ogłoszenie dotyczące GS mk2 - jakikolwiek egzemplarz i przejechać się, wyczuć czy ilość miejsca jest wystarczająca.

Pozdrawiam
grucha2666
Lex Driver

Model Lexusa: IS 300

Postprzez michalllw » 16 sty 2018, o 15:19

mdran napisał(a):Dzięki za merytoryczną dyskusję. Wiedziałem, że na tym forum otrzymam wyczerpujące odpowiedzi.

Zakładam, że kupiłeś lexusa, bo malucha było zbyt trudno dostać?

I tak, poprzewracało się w dupach. Nie żyjemy w XIX wieku, gdzie istniał jeden model samochodu i nie było wyboru. Idę o zakład, że szukając auta nie szukaliście czegoś co Was przewiezie z punktu A do punktu B, tylko mieliście jakieś konkretne wymagania, które auto musiało spełnić. Tak jak ja mam konkretne wymaganie, aby autem dało przejechać się dłuższe trasy.

Jeśli nie macie nic do powiedzenia w tym temacie, to nie piszcie, bo tylko siebie ośmieszacie.

Nie bulwersuje się tak :biggrin2: Tak jak napisał Adamsky73 w Toyotach nie będzie długiego siedziska, w BMW lepiej się siedzi ale znowu BMW to nie :LEXUS: . Coś za coś, mi to jakoś szczególnie nie przeszkadza dlatego że nie siedzi się jak na taborecie ale nie jest tak jak w BMW5. Jak chcesz się chwilę przejechać Lexem to wpadnij do nas, obecnie mamy dwa GSmk2 to sobie przetestujesz
Obrazek
https://web.facebook.com/MMniceCARS/
michalllw
Lex Master

Model Lexusa: IS300

Postprzez Thorgal1 » 17 sty 2018, o 18:28

kto Ci wypożyczy samochód na kilka h?
oszalałeś ? albo masz kolegę który Cię przewiezie (ba jak maluchem ostatnio jechałeś to mocy nie ogarniesz :) )
albo szukaj wypożyczalni - ale oni nie trzymają tak starych aut

a na poważnie - jedyne co możesz zrobić żeby za darmo pojeździć czyjąś furą, to umów się ze sprzedającym w okolicy i udawaj zainteresowanego zakupem
może nawet da posiedzieć w czasie jazdy za kierownicą :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Thorgal1
Moderator

Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09

Postprzez mdran » 17 sty 2018, o 21:28

Thorgal1 napisał(a):albo szukaj wypożyczalni - ale oni nie trzymają tak starych aut

Dokladnie o to mi chodzi - chce wypożyczyć auto (może Was to zaskoczy, ale nawet za "pieniądze"), żeby przetestować.
mdran napisał(a):2. Czy znacie miejsce/osobę, od której można pożyczyć auto na kilka godzin, aby przetestować to auto w warunkach autostradowych(chodzi o wygodę siedzeń)?

Głupi ja, myślałem, że zadając pytanie na specjalistycznym forum marki dostanę pomoc (co oczywiście się stało, bo michalllw zaoferował pomoc, czy pomysł grucha2666), ale głównie co dostaje to posty wyśmiewające podejście osoby, która przed zakupem woli sprawdzić co kupuje.
Chce zaoszczędzić sobie czas i pieniądze - zamiast szukać auta, czy kupić auto, które nie spełni moich oczekiwań, wolę najpierw sprawdzić czy to jest to co chce szukać.

Najdziwniejsze dla mnie jest to, że muszę to tłumaczyć osobom, które wydawało mi się, chcą coś więcej od auta, niż to by potrafiło przejechać pół Europy w jakichś warunkach.
mdran
Nowy lex user

Postprzez rsz1981/2 » 19 sty 2018, o 14:57

Po 8 latach użytkowania GSa mogę śmiało polecić jako auto do długich tras. Sam latałem trasy po 600-800km i przy moim wzroście 176cm nigdy nie miałem problemu z obraniem wygodnej pozycji za kierownicą. Tak jak wcześniej napisano szukaj auta do kupienia w okolicy choc wydaje mi sie ze we Wroclawiu i okolicy akurat GSów nie brakuje z forum.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
rsz1981/2
Lex user

Model Lexusa: GS300

Następna strona

Powrót do Lexus GS