Lexus-Forum • Zobacz wątek - GS mk2 kilka pytań/prośba o opinie

GS mk2 kilka pytań/prośba o opinie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

GS mk2 kilka pytań/prośba o opinie

Postprzez Nowy00 » 11 gru 2017, o 11:15

Witam użytkowników.
Mam pytanie, chcę kupić GSa mk ll 430. Chciałbym bardzo dowiedzieć się jak wypada na tle Niemieckiej konkurencji bądź np Volvo. Pytanie o blizniacze roczniki.
Czy wykonanie takiego GSa jest duzo lepsze niż np Audi a6 c5 albo E39? Troche mnie martwi fakt części do tego auta. Do Audi części w warzywniaku można prawie kupować :)

Czy do 15 letniego GSa będzie potrzebny lada moment blacharz aby zajmować się musiał rudą?
Wyciszenie wem że lepsze ale chodzi mi o jakąś opinie porównującą do innych marek. Dzięki:)
Nowy00
Lex user

Model Lexusa: Gs

Re: GS mk2 kilka pytań/prośba o opinie

Postprzez ledziu » 11 gru 2017, o 11:58

Krótko i na temat ... gs430 mk2 jest jak na tą chwile najtańszą opcją posiadania v8 w tej klasie aut. Chodzi tu o serwis jak i spalanie pb. Osiągi wiecej niż zadowalające (sprawdzone). Co do części w kiosku do v8 ek z Europy życzę powodzenia w zakupie i ich taniosci. Generalnie tani serwis marek premium konczy się u mechanika jak np; w Mercedesiku v8 m113 trzeba zrobić rozrząd za 4k albo dostać się do wycieków oleju w audi...nie wspomnę o super zawiasie . Ale jedno mi się podoba w fanach tych marek... "przecież to jest serwis". :biggrin2:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez WSR » 11 gru 2017, o 12:28

Podpisuję się obiema rękami, miałem wcześniej C4 z AAH, MASAKRYCZNE BADZIEWIE, żeby toto doprowadzić do satysfakcjonującego stanu musiałem pół auta rozebrać. Lex totalnie bezstresowy, sam serwisuję swoje pojazdy, tak bezproblemowego dostępu do komponentów nie znajdziesz nawet w polonezie, do okolic silnika z każdej strony wsadzisz rękę, śruby odkręcają się jakby wczoraj były skręcone na nowo, wszystko jest przemyślane i przede wszystkim nie wymaga ingerencji, bo działa, nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi, czy 10 przedłużek i toczonej nasadki. Auto kupiłem z prawdziwym przebiegiem nieco ponad 300k, po zdjęciu osłon przecierałem oczy ze zdumienia - ani jednego wycieku, czy nawet zapocenia. Jedynie kijowy jest dostęp do rozrusznika (pod kolektorem), ale na szczęście nie musiałem tam zaglądać.

Nie potrzebujesz też komputera, sprawy serwisowe jak np. zerowanie czujników kontroli trakcji,czy czytanie błędów można załatwić spinaczem do papieru :D

Spalanie (tylko benzyna) w trasie: od 8 (bardzo spokojna, kobieca jazda), poprzez 10 (normalna bez większych szaleństw) do 12.
miasto (zadupie na krótkich odcinkach) lato 13-14, teraz 15,5, ile pokazuje komputer, tyle lejesz do baku, żadnych przekłamań.
WSR
Lex user

Model Lexusa: GS

Postprzez Nowy00 » 11 gru 2017, o 13:01

Tak właśnie myślałem, chciałem przez moment a5 c6 ale brak "normalnych"silników no i czytając opinie, kosztach utrzymania w 30min się wyleczyłem z tego auta. :)

A jak sprawa rudej?

Np. Trzeszczenie plastików występuje w 15 letnim aucie??

P.S i te wiecznie zjechane przyciski w Audi.....
Nowy00
Lex user

Postprzez WSR » 11 gru 2017, o 13:15

Rdzewieją tylne błotniki przy nadkolach - musiałem zrobić lewe (odprysk przez który woda szła dalej pod lakier), poza tym więcej rdzy nie stwierdziłem. Ocynku raczej brak, nadrabia pewnie jakością stali.

Jak auto ma oryginalną chłodnicę, to tez prawdopodobnie będzie do wymiany - gnije (Denso ok. 700 zł), żeby nie było tak kolorowo, to nie wszystkie części zawieszania są dostępne w zamiennikach, zresztą podobno jakość tych zamienników nie jest najwyższych lotów, na szczęście jeśli coś jest w porządku, to jest ogromne prawdopodobieństwo, że się nie posypie w najbliższym czasie :P

Jeśli chodzi o plastiki, to u mnie w 17 letnim coś tam czasem z wnętrza usłyszę, ale nie jest to nagminne, ani irytujące, musi być na prawdę konkretna dziura w drodze :) To auto jest na prawdę dobrze wykonane, nie chce się z niego wysiadać. Nadkola mogłyby być lepiej wyciszone jedynie, bo słychać trochę szum z drogi (opon).
WSR
Lex user

Postprzez Nowy00 » 11 gru 2017, o 13:36

Czytałem sporo o zawieszeniu, dużo regeneruje albo poli wsadza. Właśnie ten fakt mnie troche martwi - dostępność dobrych zamienników. W Vag nie ma tych problemów.

Skrzynia biegów też nie sypie się na potęge? Bardzo wytrzymała jest z tego co się zorientowałem.?

A i hamulce- słyszałem że jedzie ten GS fajnie ale słabo hamuje. Prawda to?
Nowy00
Lex user

Postprzez WSR » 11 gru 2017, o 13:59

Skrzynia u mnie działa dobrze, raczej nie ma z nimi problemów, czasami przy niskich prędkościach mogłaby lepiej redukować, ale normalnie jeździ się bardzo przyjemnie i jak na starą konstrukcję jest względnie szybka, chociaż oczywiście daleko jej w szybkości do nowych 8 biegowych konstrukcji z aut euroepejskich.

Do normalnej jazdy hamulce mi wystarczają, zresztą jest asystent hamowania w nagłych przypadkach. Są poprawne, ale nie wybitne, na nowych komponentach da się jeździć i nie działają na pewno jak w żuku :D przejedź się i zobacz.
WSR
Lex user

Postprzez dS » 11 gru 2017, o 14:22

Nie da się ukryć że hamulce są nieco za słabe bo jest to praktycznie to samo co w IS200. Aż dziwne że pomimo 200kg różnicy w masie i blisko 2x większej mocy hamulce zostały te same co w mniejszym bracie. Nie mniej do normalnej jazdy starcza, ale wsadź na pokład 3 pasażerów i dynamiczniej przejedź przez miasto to można się zdziwić.
Co do skrzyni to działa nie najgorzej, jedyny mankament który czasem dokucza to szarpnięcie przy zmianie z 1-2 przy niskich obrotach, np podczas toczenia się w korku. Z tego co zrobiłem wywiad u innych posiadaczy jest to typowe zachowanie.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dS
Moderator

Model Lexusa: GS430

Postprzez Nowy00 » 11 gru 2017, o 19:13

Dzięki za odpowiedzi Panowie :)

Jeszcze takie pytanie.

Gdzie mogę sprawdzić wyposażenie danego Lexa po vinie oraz co oznacza złoty znaczek na osłonie silnika oraz na kołpaczkach felg ?
Nowy00
Lex user

Postprzez atropos » 27 mar 2018, o 19:51

Podłączam się w temat. Dwa pytania:

- leje się 95 czy 98 ?
- jest isofix ?
atropos
Lex user

Model Lexusa: będzie LS 400

Następna strona