PO zakupie Lexusa

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: PO zakupie Lexusa

Post autor: Dawid250286 »

Dawid250286 pisze:9. U mnie też świeciły strasznie nisko i pojechałem do serwisu toyoty i ustawili podobno są jakieś czujniki na przednich wahaczach i od ich pozycji światła ustawiają sie w pozycję zero u mnie były wkręcone na maksa i światła miałem bardzo krótkie po regulacji jest ok.
jaki koszt ustawienia tych świateł w serwisie?[/quote]

Zapłaciłem 80 zł z sprawdzeniem łożysk bo myślałem że któreś padło a okazało się że to opony i paroma spinkami pod maską.
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: PO zakupie Lexusa

Post autor: JanB »

peterpan pisze: 7. jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w oponach bo komputer cały czas wywala błąd?
Nie tylko uszkodzony czujnik ciśnienia pokazuje błąd, jeszcze możesz mieć nieskalibrowane koła (szukaj w instrukcji). A jak autokalibracja nie pomoże to przejedź się do jakiegoś dobrego wulkanizatora, który wgra ci te koła i komunikat zniknie.
Gratuluje zakupu i witam wśród posiadaczy GSMKIII :ok:
Pozdrawiam
JanB
cebem
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 1 sty 2015, o 17:49
Model Lexusa: IS300 GS300 mk3
Skąd:: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: PO zakupie Lexusa

Post autor: cebem »

5. Wczoraj w nocy w trasie odkryłem, że da się ją wyłączyć regulacją podświetlenia zegarów, zmniejszając podświetlenie środkowy led w końcu zgaśnie, oczywiście razem z nim podświetlenie nóg w czasie jazdy
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

PO zakupie Lexusa

Post autor: Przem86 »

12. Ja płacę za rx450h około 5 tys za rok... Ale nie mam zbyt dużo zniżek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: PO zakupie Lexusa

Post autor: michalllw »

12 Ja 3k za OC/AC w PZU
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: PO zakupie Lexusa

Post autor: klinikalpg.pl »

11. Zajedź do nas.
ew call us.
peterpan
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 13 paź 2017, o 10:26
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: PO zakupie Lexusa

Post autor: peterpan »

Dawid0ss pisze:
peterpan pisze:nie chodzi mi o oszczędność, ale właśnie o to, że podczas postoju pokazuje maksymalne chwilowe spalanie, to mi nie przeszkadza O ILE NIE MA wpływu na średnie spalanie
Max spalanie to oddzielny licznik, który pokazuje tylko spalanie chwilowe. Spalanie średnie masz liczone zupełnie obok (paliwo/droga)
Pzdr
wracając do tego tematu - jest to prawda, natomiast Lexus tutaj mógł się bardziej postarać, mianowicie, średnie spalanie jest liczone na podstawie chwilowego spalania, pojeździłem, sprawdziłem, jestem pewny!
podczas stania na światłach chwilowe spalanie wskazuje MAX, wystarczy, żebyśmy stali 20 sekund, aby średnie spalanie zaczęło wzrastać, jest to może nie tyle co błąd co Lexus mógł to jakoś skorygować w związku z tym, średnie spalanie na 100km - przynajmniej w przedliftowej wersji - jest przeliczane niepoprawnie!
średnie spalanie według komputera to 13.3l/100, po przejechaniu dokładnie 100km zatankowanie znowu do pełna i weszło - 11.5, no wiadomo +/- jakaś tam wartość, ale na pewno nie prawie 2 litry, tylko co najwyżej 200ml, szkoda, że tak to kiepsko działa, ale trudno.

a wracając do głównego tematu, odpowiem na przyszłość na kilka pytań z pierwszego postu tego tematu:

1. spalanie - 13/100 przy spokojniej jeździe w mieście, spoko wynik, ale jedna rzecz mnie zastanawia, podczas postoju wskaźnik spalania pokazuje MAX, ale wydaje mi się, że nie ma to wpływu na średnie spalanie - to jakiś błąd oprogramowania? wyjaśnione powyżej
2. wyświetlacz - jak dla mnie koszmarnej jakości, czy da się go wymienić na coś innego? wiem, że wszystko - nawiew, itp. - jest sterowane za pomocą niego, ale może jest jakieś obejście? da się, ale cena to kosmos
3. bluetooth - czy on służy tylko do rozmów telefonicznych czy można puścić też muzykę? tylko do rozmów
4. przy zakupie nie sprawdziłem jednej rzeczy, jak działa kickdown, ostatnio się przejechałem tak porządnie, po wymianie olei, itp. i niestety, ale auto bardzo mocno szarpnęło przy dwubiegowej redukcji - skrzynia? :( ktoś napisał, że tak działa, nie prawda, to jeszcze weryfikuje
5. lampka na suficie - jedna z 3 cały czas się pali, nawet podczas jazdy, denerwuje mnie ... to normalne? :P nie rozgryzłem tego
6. na jakiej konkretnie zasadzie działa ten pilot, podchodzę do auta i nieraz drzwi auto się otworzy, nieraz muszę to robić poprzez naciśnięcie guzika na pilocie, a zamknięcie odbywa się tylko poprzez naciśnięcie czarnego guzika na klamce, czyżby to tylko bateria czy nie potrafię tego ogarnąć ? :crazy: otwarcie auta - podchodzimy, wkładamy dłoń między klamkę a karoserię i auto się otwiera, zamykanie poprzez naciśnięcie guzika na klamce
7. jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w oponach bo komputer cały czas wywala błąd? jest jakiś magiczny guzik do resetu, ale go nie znalazłem
8. mam auto z jasnym środkiem, ale chciałbym wymienić na czarne, czy oprócz boczków, foteli, tunelu trzeba również wymienić deskę rozdzielczą? czekam na odpowiedź kogoś kto wie :D
9. gdzie jest regulacja do świateł - świecą za nisko uszkodzone ciągiełko do regulacji, koszt jakieś 50zł
10. jedna z lamp nie skręca w prawo, co może być przyczyną? uszkodzony regulator w lampie
11. zamontowanie gazu kosztuje podobno 7k zł, czy jest jakiś warsztat który by to zrobił za 5? niestety tyle kosztuje....
12. ile was kosztuje autocasco? nie taniej jak 2000zl przy zniżkach
13. z innej beczki, czysta ciekawość, czy tablica rej. przednia może być założona krzywo, kumpel tak jeździ starym pordzewiałym golfem i twierdzi, że można :D można
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: PO zakupie Lexusa

Post autor: hydrant23 »

"1. spalanie - 13/100 przy spokojniej jeździe w mieście, spoko wynik, ale jedna rzecz mnie zastanawia, podczas postoju wskaźnik spalania pokazuje MAX, ale wydaje mi się, że nie ma to wpływu na średnie spalanie - to jakiś błąd oprogramowania? wyjaśnione powyżej"

panowie co to za problem z tym średnim spalaniem , przecież wszystko jest jasne , do średniego zalicza się i jazda szybka i spokojna, i stanie na światłach, i w korku , to chyba powinno być oczywiste i to dlatego przy postoju wskazuje max bo sie nie poruszasz a benę zużywasz(to już było poruszane), a w koszta musisz to wliczyć bo poruszałeś się z punktu a do punktu b , a przekłamania to już inna kwestia w to nie wnikam....
Awatar użytkownika
Kristof
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 1 cze 2017, o 07:15
Model Lexusa: GS 350AWD
Skąd:: Kraków
Kontakt:

PO zakupie Lexusa

Post autor: Kristof »

hydrant23 pisze:"1. spalanie - 13/100 przy spokojniej jeździe w mieście, spoko wynik, ale jedna rzecz mnie zastanawia, podczas postoju wskaźnik spalania pokazuje MAX, ale wydaje mi się, że nie ma to wpływu na średnie spalanie - to jakiś błąd oprogramowania? wyjaśnione powyżej"

panowie co to za problem z tym średnim spalaniem , przecież wszystko jest jasne , do średniego zalicza się i jazda szybka i spokojna, i stanie na światłach, i w korku , to chyba powinno być oczywiste i to dlatego przy postoju wskazuje max bo sie nie poruszasz a benę zużywasz(to już było poruszane), a w koszta musisz to wliczyć bo poruszałeś się z punktu a do punktu b , a przekłamania to już inna kwestia w to nie wnikam....
Widzisz koledze chodzi o to żeby było to rozwiązane jak choćby u Niemców za 2000 lata gdzie na postoju nie pokazywał spalania na 100km tylko na godziny. W ten sposób komputer mierząc czas postoju jest w stanie wrzucić ten wynik do pomiaru średniego spalania i zobaczyć ile średnio jest postoju na 100km przez co poprawnie oszacuje średnie spalanie. Wrzucenie maksymalnej wartości zawyża wynik

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
peterpan
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 13 paź 2017, o 10:26
Model Lexusa: GS300 mk3
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: PO zakupie Lexusa

Post autor: peterpan »

widzę, że nie rozumiecie prostej rzeczy, więc wytłumaczę jak dla dzieci :
wyobraźcie sobie kochani sytuacje, że samochodzik stoi na światłach 3 GODZINY !!! przez ten czas średnie spalanie na 100km wzrośnie do wartości 30l/100km, czy to jest średnie spalanie auta na odcinku ostatnich 100km?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości