GS III gen. 2004- 2011

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

GS III gen. 2004- 2011

Postprzez geniusz » 11 wrz 2017, o 20:16

Co raz poważniej myslę na powrotem do marki i chodzi mi ten model po głowie LS trochę za duży i żona będzie jeździć.
Kwestia zawieszenia mnie interesuje czy one są dostępne z ze zwykłym zawieszeniem czy wszystkie są sterowane elektroniką lub pneumatyczne?
Reszta pytań jak się nasuną :acute:
geniusz
Lex user

Model Lexusa: LS 400

Re: GS III gen. 2004- 2011

Postprzez cebem » 12 wrz 2017, o 01:16

Jestem właścicielem od niedawna, gs300 2005, zwykły automat, z plusów na ten moment to rozrząd na łańcuchu, cicho, wygodnie jak to w lexie. Tradycyjne zawieszenie jak najbardziej występuje bo takie właśnie mam. Ogólnie auto na plus choć w tym roczniku(może w późniejszych zostało to poprawione) jest kilka idiotycznych rozwiązań jak archaiczne navi, choć ekranu używam głównie do kamery cofania, ogólny interfejs obsługi klimatyzacji radia itd jest taki sobie, moze w 2005 ten system i dotykowy ekran z taką rozdzielczością w aucie to byl szał i fajny bajer, teraz już niezbyt.
Bluetooth to jakiś dramat, mam sparowany telefon i za każdym odpaleniem auta pierwsze połączenie muszę wykonać z poziomu navi, tylko wtedy będę miał dźwięk rozmów na głośnikach auta, jeśli nie wykonam tego połączenia,lub wykonam je z poziomu telefonu to już żadne połączenie wychodzące czy przychodzące nie będzie slyszalne na głośnikach auta tylko na telefonie mimo sparowania i wybranej opcji połączenia Bluetooth na telefonie. Myślałem, że to wina telefonu,ale na dwóch modelach to samo więc wychodzi, że to przypadłość mojego auta.
No i ostatnia rzecz która denerwuje, a zarazem jest piękna to oświetlenie wnętrza, w nocy wygląda to świetnie,klimatycznie, ale użyteczności brak, moc tych diod, oświetlenie schowków czy bagażnika to porażka, oczywiście ktoś wymyślił żeby dać prawie wszędzie ledy z autorskim podłączeniem żeby uprzykrzyć życie jeśli chcesz zmienić je na coś mocniejszego. Jedyne mocniejsze światełka w środku to te nad lusterkami w "słonecznikach".
cebem
Lex user

Model Lexusa: IS300 GS300 mk3

Postprzez geniusz » 12 wrz 2017, o 09:12

Widziałem, że CD posiada możliwość odtwarzania MP3 W Twoim aucie jest też to możliwe czy występowało to w młodszych egzemplarzach?
geniusz
Lex user

Model Lexusa: LS 400

Postprzez cebem » 12 wrz 2017, o 12:22

Niestety tego też brak, tyle dobrego, że zmieniarka CD sprawna,nie tak jak w IS. Oczywiście MP3 zawsze możesz dołożyć, xcarlink czy inny yatour pewnie mają to w ofercie , chociaż yatour w moim IS300 potrafi sie krzaczyc raz na jakiś czas, nie można odpalić radia, lub leci USB i FM w tym samym czasie, dlatego w GS mam w planie parrot mki9000 który rozwiąże problem MP3 i Bluetooth za jednym razem.

Edit: zapomniałem jeszcze o idiotycznym tpms, który jeśli masz niskie ciśnienie w oponie to pokaże ci "low tire pressure", ale nie pokaże ile i w której oponie, jak padnie czujnik to wywali check na desce i to samo,brak info który padł. Oczywiście sprawdzenie w techstream żaden problem, ale jeśli ktoś jest laikiem w temacie to może być w plecy kilka ładnych stów za diagnostykę i ewentualną wymianę czujników.
cebem
Lex user

Model Lexusa: IS300 GS300 mk3

Postprzez Kozio_1986 » 7 lut 2018, o 20:17

Ostatnio znalazłem filmik, który może CI trochę pomóc

Jeśli chodzi o BT to mi telefon (iP 5S. iP SE oraz iP 7) za każdym razem łączy się automatycznie, a jak wybiorę połączenie na telefonie to mogę wybrać głos na BT lub telefon.
Kozio_1986
Nowy lex user

Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300

Postprzez wuju » 7 lut 2018, o 21:38

Co do zawieszenia to jak byś chciał V8 to tam jest tylko utwardzane zawieszenie. Lekko ponad 4k komplet amorów.
wuju
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez Phil » 8 lut 2018, o 11:38

Nie słyszałem o pneumatyce w GS MK3 ale może czegoś nie wiem. Jest elektryczne ustawianie twardości / charakterystyki zawieszenia (Normal/Sport). U mnie żadnych problemów z BT nie ma, działa perfekcyjnie z poziomu tel jak i navi. Oświetlenie wnętrza to tzw ambient light czyli delikatne dyskretne podświetlenie. Mi to odpowiada a dodtakowe lampki do czytania spokojnie wystarczaja.
Widać każdego wkurza co innego - mnie np brak widoczności tytułów odtwarzanych z płyty podczas jazdy - na postoju je widać (ponoć jest tak dla bezpieczeństwa), brak możliwości całkowitego wyłączenia kontroli trakcji, różne piszczałki przypominajace o światlach etc. Ale poza tym mega wygoda, moc, komfort i bezawaryjność.
Phil
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Postprzez wuju » 8 lut 2018, o 13:02

Phil napisał(a):brak możliwości całkowitego wyłączenia kontroli trakcji

Próbowałeś pedał dance? w minute po odpaleniu :zryw: w 430 wyłącza całkowicie
wuju
Lex user

Postprzez maro85 » 8 lut 2018, o 13:36

wuju napisał(a):
Phil napisał(a):brak możliwości całkowitego wyłączenia kontroli trakcji

Próbowałeś pedał dance? w minute po odpaleniu :zryw: w 430 wyłącza całkowicie

Tzn co konkretnie trzeba zrobic? Gs 430 mk3
maro85
Lex user

Model Lexusa: IS 300 Sportcross

Postprzez wuju » 8 lut 2018, o 14:20

1. Odpalamy silnik
2. Hamulec "ręczny" wciskamy, w tym czasie 2 razy wciskamy-puszczamy normalny hamulec
3. Odpuszczamy ręczny
4. Wciskamy normalny i 2 razy zaciągamy i puszczamy ręczny
5. Odpuszczamy normalny
6. Powtarzamy pkt 2 i 3
7. Po odpuszczeniu wszystkiego zapalają się kontroli i chyba jakiś check
8. Latamy bokiem do woli, restart silnika przywraca systemy

Mamy na to minute, podobno we wszystkich lexusach działa. U mnie działa :zryw:

https://www.youtube.com/watch?v=1ndqVb_Zu8I
wuju
Lex user

Następna strona